пикантен пържен банан

  • 8 002
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 747
Видях тази рецепта в една кулинарно-туристическа поредица "Само в Африка"Много популярна била в Кения казаха.И понеже е проста и ефектна,реших да я предложа тук на обичащите лютичко,та дори и в десерта! Crazy




Взимат се по-зелени и твърди банани,обелват се и се отрязват по дължина на 2.Овалват се в смес от захар и сушено чили (същото дето се слага в шкембе чорбата).Количеството на чилито може да варира според вкуса,пък ако не обичате люто вкъщи може и без него,но аз мисля,че очарованието идва точно от лютото чили в този десерт! Peace
В тиган се разстопява масло и се слагат бананите с плоската част на долу,след минутка-две се обръща и след като се зачерви и от другата страна се вади.
Става много бързо и има атрактивен вкус - смес от карамел и люто върху плод. Grinning

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
мерси, че споделяш рецептата.

между другото аз съм правила шоколадов сладкиш с чили. лютото подчертава сладостта. комбинацията е супер.
предполагам, че сервират банана за предястие Thinking

# 2
  • Мнения: 11 747
asyalein,чувала съм за шоколад с чили,но не съм яла.Звучеше ми странно,но сега след като опитах лют сладкиш ми хареса.
Тези банани,казаха,че в Кения ги ядат за следобедна закуска,но в ЮАР ги предложиха за десерт.И аз за десерт ги минавам,защото в БГ сме свикнали само десерта да е сладък.

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ще го изпробвам, точно имам банани.
лошото е, че като ги пържа придобиват един специфичен вкус, който леко ме дразни.
явно от подсъзнателни асоциации от банановата каша в детството  Laughing

# 4
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Много интересно, но, честно казано, като вкус не мога да си го представя. Хем люто, хем сладко... Ще ми е любоитно някой, който го е пробвал, да сподели впечатления.

# 5
  • Мнения: 11 747
Много интересно, но, честно казано, като вкус не мога да си го представя. Хем люто, хем сладко... Ще ми е любоитно някой, който го е пробвал, да сподели впечатления.
Ами аз GrinningИ на мен ми беше странно,но го пробвах и ми хареса!

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Ами аз GrinningИ на мен ми беше странно,но го пробвах и ми хареса!

 аз преди често си хапвах препечена филийка с мед и съвсем малко черен пипер. много малко.
така вкуса на меда се подчертава. всички ми се чудеха и като опитваха ми изяждаха филийката Crossing Arms


ок. тъкмо го хапнахме.
стана вкусно.
за 2 банана взех половин от най-малките, но най-свирепите люти чушлета

захарта беше 50:50 бяла и кафява. за да не се карамелизира сложих няколко капки лимонов сок, докато бананите се пържиха.
за тези, които не си падат по екстремно лютото, да сложат за малко лютата чушка да се пържи в маслото и после да я махнат. т.е. да си пусне лютото само в маслото, а не да се полепва по бананите.

на мен ми беше вкусно. мерси за рецептата

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 21:59 от asyalein

# 7
  • Мнения: 11 747
asyalein,радвам се,че някой се осмели да пробва,пък му и хареса! Grinning

# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein,радвам се,че някой се осмели да пробва,пък му и хареса! Grinning

аз съм експериментатор в кухнята  Hug
и половинката го хареса и той е без предразсъдъци  Peace

# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Много интересно, но, честно казано, като вкус не мога да си го представя. Хем люто, хем сладко... Ще ми е любоитно някой, който го е пробвал, да сподели впечатления.
Ами за банана незнам, но има шоколад на линд тъмен с чили, има си и лютото чушле на опаковката  Mr. Green превъзходен е, въпреки,че е необичаен, струва си да се опита  Wink
По темата: правила съм пържени банани, но оваляни в яйце, малко брашно и захар, но това ми е прелюбопитно, в най-скоро време ще пробвам   chef

# 10
  • Мнения: 393
Е не обичам люто, но съм яла панирани плодове все едно сирене хапки и ми харесаха, та ако не беше люто бих го пробвала, но без чилито мисля че рецептата си губи очарованието

# 11
  • Мнения: 1 080
Страхотна идея! Ще я пробвам още днес! Аз все пак си мисля, че в Африка я приготвят с един друг сорт банани, не като тези, които се продават тук. Този сорт, за който говоря е по-нишастен и не е сладък. Яла съм пържени бананов чипс (пак от този друг сорт) и е също много вкусно.

# 12
  • Мнения: 11 747
МаDМаmА,може и да си права!
Аз по телевизията като го гледах изглеждаха като тукашните,ама кой знае.Там обясниха да са по-зеленкави.Аз направих с тези дето намерих на БГ пазара и стана много хубаво. Peace

# 13
  • Мнения: 1 080
МаDМаmА,може и да си права!
Аз по телевизията като го гледах изглеждаха като тукашните,ама кой знае.Там обясниха да са по-зеленкави.Аз направих с тези дето намерих на БГ пазара и стана много хубаво. Peace

Страхотна е рецептата!!! Hug

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
pina, направо ме зариби с тази рецепта!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт