Имам проблем със слуха

  • 1 839
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Имам проблем със слуха, които ми пречи при работата ми. Преводач съм с английски език, но имам понижен слух и на двете уши, дължащ се на влошена нервна проводимост. Не мога да чувам при 50-60 децибела и съответно устните преводи са проблем за мен. Не нося слухов апарат, но искам да ми кажете как се процедира в случай като моя и могат поради нарушенията в слуха ми да ме освободят от работа.Ще съм благодарна, ако някои ми отговори.

# 1
В днешно време има достатъчно добри технологии, които ще ти позволят да продължиш да работиш по професията си. Пиша ти от личен опит. Непременно си вземи слухов апарат, колкото по-бързо, по-добре, защото свикне ли ухото да мързелува и съответно да не слуша звуците, по-трудно ще свикне със слуховия апарат.  Социални грижи поемат 360 лева от цената на слуховия апарат след като им представиш документи от медицинска комисия. Разбира се, за тази цена можеш да купиш апарат с остаряла технология, затова ще ти се наложи да доплатиш за дигитален слухов апарат, който се настройва с компютър. Няма да си 100 процента като чуващите хора, но в много голяма степен чуваемостта ти ще бъде коригирана. Препоръчвам ти да се обърнеш към фирма, която продава слухови апарати - там най-добре ще ти обяснят как да си уредиш документите за пред социалните. От личен опит ти препоръчвам фирма "Славина" -
http://www.slavina.com/ 

# 2
# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ела в София в Транспортна б-ца и си направи една консултация с проф. Едрев.
Телефони УНГ кабинет, където преглежда проф. Едрев - 932 37 65, 932 35 75

# 4
  • Мнения: 393
Майка ми имаше проблем с едното ухо от години изобщо не чуваше с него, но започна да я боли силно и да не може да спи и най накрая отиде на лекар изписаха и хапчета (скъпички но ефикасни се оказаха) и я пратиха на нагревки и сега е много по добре.Моя съвет е да си потърсиш добър специалист и да се консултираш с него.

И дано проблема ти се разреши. Peace

# 5
За съжаление, нарушената нервна проводимост все още не може да се лекува с лекарства или с операция, въпреки че има опити в тази насока. Повече от 20 години имам точно тази диагноза.  Нищо не може да се направи за слуха, освен да не се губи време, а да се спаси това, което е останало от чуваемостта, т.е. незабавно да се сложи слухов апарат.

Общи условия

Активация на акаунт