"Няма да се занимавам с домакинска работа!"

  • 10 922
  • 206
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Как ще реагирате на такъв отговор на поредната ви молба половинката да ви помогне?
Аз реагирах доста категорично и сега ме гризе правилно ли постъвам.

# 1
  • Мнения: 4 668
Зле ще реагирам ... със сигурност  Sick
Няма за какво да те гризе . Домакинството е общо , не може един човек сам да се справя с всичко !

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Начука ли му канчето? Друго правилно в такава ситуация няма.  

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Домакинството е общо , не може един човек сам да се справя с всичко !
Според Него- може, това е женска работа. Той вършел мъжката.

# 4
  • Мнения: 46 430
Въобще няма да се разправям, ще разпределя задачите на 2 и ще си върша моята част.

# 5
  • София
  • Мнения: 11 657
Според мен много правилно си реагирала и много точна дума си употребила "категорично".Ако наистина така си реагирала,нито като мека Мара,нито да повишаваш тон и да се карате според мен е най-удачно.Показала си на половинката си,че в крайна сметка домакинството е общо и не сме в началото на 20 век,когато само жените са се занимавали с него.
Другия вариант,ако не иска да помага е да намери жена за помощ примерно веднъж в седмицата.Не ми се вярва да го одобри,но все пак е вариант...
Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Не ми се мисли как бих реагирала Twisted Evil
Рени, ако ти идва в повече, а той не помага, наеми домашна помощница, за която разбира се, да плаща той. То е ясно, че семейните пари са общи, но като се бръкне 200 кинта, изкарани с "мъжка" работа, за бързане на прах и миене на кенеф, може пък друг акъл да му дойде Twisted Evil Ако пък го устройва да плаща, още по-добре за теб Whistling

# 7
  • Мнения: 251
Стига с тази мъжка и женска работа  Crossing Arms
Няма такива работи  Naughty
Не може ние да вършим всичко!
И аз бих постъпила като теб  Peace
Ако сега не си крайна, ще му изпуснеш края  Crossing Arms

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Въобще няма да се разправям, ще разпределя задачите на 2 и ще си върша моята част.
И накрая аз пак върша всичко, защото просто няма кой.
Пари за помощ в домакинството няма да даде.
Изчерпах всички варианти, остана ми само един изход Sad

Ако сега не си крайна, ще му изпуснеш края  Crossing Arms
Изпуснах го.

# 9
  • Мнения: 1 172
Как ще реагирате на такъв отговор на поредната ви молба половинката да ви помогне?
Аз реагирах доста категорично и сега ме гризе правилно ли постъвам.
"Чудесно, ще си вземем домашна помощница, и на мен ми е писнало от домакинска работа"
На което повечето мъже казват, че няма толкова пари и е удобен момент да им се напомни, че ако работата се дели на мъжка и женска, то издръжката на семейството е част от мъжките задължения Wink

# 10
  • Мнения: 4 965
Ако ми каже подобно нещо, просто ще отида да си полегна в хола пред телевизора. Като яде 2 дни сух хляб и носи едни и същи чорапи по 2 пъти и от 2-те страни  Mr. Green, накрая не само ще помогне, ами ще сготви, ще изпере и ще изглади (даже и чорапите  Wink).

Е, моят мъж има предимство,че покрай ремонтите ни наистина е плътно заангажиран с "мъжка работа", та го поглезвам като връткам пералнята и му купувам пиле на грил с биричка  Laughing.

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 15:15 от azaf

# 11
  • София
  • Мнения: 11 657
Пари за помощ в домакинството няма да даде.
Изчерпах всички варианти, остана ми само един изход Sad

Ако сега не си крайна, ще му изпуснеш края  Crossing Arms
Изпуснах го.

Не,не си го изпуснала седнете и поговорете категорично.В какво се състои неговата "мъжка работа"?В смяната на крушки или ...?
Опитай се да обясниш,че имаш нужда от помощ и след като не можеш да я получиш от него ще си потърсиш жена,каквото и да  ти коства това във финансов аспект.
Аз много смело ти давам акъл,ти най-добре познаваш мъжа до себе си и се опитай в този дух да проведете разговор,разбира се без да се карате.
А какъв е единствения изход,че много  Sad звучи?

# 12
  • Мнения: 2 556
Рени, и аз трудно успявам да хвана мъжа ми за домакинска работа. Иначе и двамата много работим извън къщи и аз също нямам желание нищо да пипна вечер Tired

Затова му казах, че му влизам в положение, но и той да влезе в моето. Есента се местим в нов апартамент и освен оправянето на ежедневните разхвърляни играчки, дрехи и т.н. не мисля да пипвам нищо. Намерила съм координати на една фирма за почистване и на енда жена, която чисти по домовете и смятам да се възползвам от услугите им.

И аз мразя да се занимавам с домакинство Naughty

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
....
Не,не си го изпуснала седнете и поговорете категорично.В какво се състои неговата "мъжка работа"?В смяната на крушки или ...?
Опитай се да обясниш,че имаш нужда от помощ и след като не можеш да я получиш от него ще си потърсиш жена,каквото и да  ти коства това във финансов аспект.
Аз много смело ти давам акъл,ти най-добре познаваш мъжа до себе си и се опитай в този дух да проведете разговор,разбира се без да се карате.
А какъв е единствения изход,че много  Sad звучи?
В момента прави изолация на къщата и това е оправданието. Но ако няма работа- гледа филми или играе на компютъра.
Не става с разговори. Вече щом заговоря скандалът е готов.
Казах му, че се изнасям... докога децата да ни слушат виковете?! Ситуацията е патова.

И аз мразя да се занимавам с домакинство Naughty
Кажа ли това, отговорът е "знам, че те мързи и не ти се занимава, на теб не ти идва отвътре като на другите жени" Tired

# 14
  • Мнения: 2 556
Рени, и аз съм от тази порода. Обаче мъжът ми знае добре, че от мен домакиня не става. Приел го е напълно и не мрънка по темата. Затова веднага се нави, като му казах, че ще намеря някой да чисти, защото новия апартамент е по-голям и е ясно, че е абсурд аз да успявам да го държа чист и подреден Confused

Общи условия

Активация на акаунт