Жълто-кафяви корички по главичката

  • 3 566
  • 7
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 277
От какво са?Аз си мислех че тези неща се появяват при по-малки бебета, а вчера като разроших косата на малкия(а тя е станала мнооооооого дълга и гъста и къдрава)забелязах такива корички точно отгоре на главата.
Ако някой е имал подобен проблем да драсне, сега и на консултацията ще го покажем на лекарката, но се притеснявам.

# 1
  • Мнения: 194
нищо, че до сега не е имал, никога не е късно да се появят тези досадни корички. мисля, че това е вследствие на омазняване на кожата. няма нищо неестествено, мажете вечер, поне едни час преди къпане с преварен зехтин или със специално кремче на Клоран-бебе за млечни корички, после четкаш  и ще се оправи за една седмица.

# 2
  • Мнения: 922
И на малък Вальо му се появиха късно, дори още по-късно - беше на годинка и нещо. Оказа се, че е от дългата му коса (тогава все още не го бяхме подстригали). Мажи го с бебешко олио половин час преди къпане. След като го изкъпеш го среши по-усърдно (най-добре е със специално гребенче за премахване на корички, продават ги в бебешките магазини) и до седмица всичко ще е минало
Успех
Поздрави

# 3
  • Хасково
  • Мнения: 992
Не се притеснявай! Имат и по големи деца! Маха се лесно мажеш коричките с бебешко олио или ако нямаш предрасзъдъци със мас с малкко сода за хляб 1-2 часа преди къпане.Като постои разресваш с бебешкото гребенче и готово, ако не стане с първия път повтори.

# 4
  • Мнения: 2 575
и ние сме така в момента, а сме над 1 годинка. Аз досега няколко пъти съм мазала с бебешко олио и после решеш преди баня, както са ти казали мамите преди мен, С един път трудно става, но с 2-3 ако не са много се оправят. Обаче как се мие бебшко олио от главичката - леле, леле #Shocked  Shocked
с 2-3 насапунисвания с шампоана и пак остава - та си ходи така леко мазничък 2-3 дни, докато се отмие напълно #Silly
обаче лошото е , че пак се появяват след време и аз се чудя кога ли ще се отървем от тях Thinking
а като бебе нямаше хич?!?

# 5
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
И Нели имаше на главичката. Намазах я с преварен зехтин 1 час преди баня, после разресах с гребенчето и на другия ден нямаше и помен от тях

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 277
Много ви благодаря момичета, още тази вечер ще се мажем тогава Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 4 019
Мога да споделя същото както мамите по-горе.При дъщерята се появяват от време на време все още.Сега вече даже не я мажа с нищо и пак изчезват.Преди мажех със зехтин и Клоран.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт