препоръчват ми аборт

  • 5 057
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 375
Бременна съм в 3-ти месец, а приятелят ми е пиел roaccutan 9 месеца преди да зачена. Лекарката, която му го е предписала, сега настоява да направя аборт, защото трябвало да мине 1 година преди да забременея. Ако знаете нещо повече за това лекарство, моля кажете.
Благодаря предварително.

Цитат
Bremenna sym v 3-ti mesec, a priateliat mi e piel roaccutan 9 meseca predi da zachena. Lekarkata, koiato mu go e predpisala sega nastoiava da napravia abort, zashoto triabvalo da mine 1 godina predi da zabremeneia. Ako znaete neshto poveche za tova lekarstvo, MOLIA kajete.
Blagodaria predvaritelno.



--------------------------------
Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: пн, 02 юли 2007, 16:02 от Mamma

# 1
  • Мнения: 941
миличка,това е лекарство против акне,което стимулира мастната секреция,обаче от това,което прочетох в Гугъла е опасно и е изтеглено от аптечната мрежа.Може би лекарката има своите основания да настоява за аборт,ама защо не ви е предупредила да се пазите през това време?

# 2
  • Мнения: 4 324
Трети месе значи 12 г.с., коеот значи че след седмица две ще можете да направите необходимите изследвания на бебчо!

Аз съм на мнение, че ако сперматозоида е бил увреден, едва ли е щял да оплоди яйцеклетката! Обаче не съм специалист, консултирай се НЕПРЕМЕННО с лекар специалис, но не с квартаналта гинеколожка или джи пи-то!

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 10:32 от Верити

# 3
  • София
  • Мнения: 558
Препаратът има тератогенно действие, т.е. е опасно ако се взима по време на бременност. Срещнах, че е необходим период от 6 месеца след лечение с препарата /при жените / за да се мисли за забременяване. Никъде в упътванията не видях да се описва  действие върху репродуктивността при мъжете Rolling Eyes
Най-добре е да попиташ гинеколог.

# 4
  • Мнения: 1 375
влагодаря ви. естествено ще се консултирам с лекар, но ще стане чак към края на седмицата, а имам нужда от малко успокоение.

# 5
  • Мнения: 4 700
Консултирай се със специалист по рискова бременност. А и Верити е права. Скоро можеШ да направиШ амниоzинтеzа и да zнаеШ повече. Предполагам, че лекарката коеято МУ е предписала това лекарство не е гинеколожка, така че най правилно би било да те прати при специалист, а не да дава такива съвети. ПиШи какво са ти каzали.


Успех и дано не се налага да махаШ бебето.   bouquet

# 6
  • Мнения: 4 150
Да ти препорьчат аборт zаЩото приятелят ти е пил Роакутан е повече от несериоzно и беzотговорно.Дори подсьдимо бих каzал.
Дори амниоцентеzата е риск zа теб и zа плода.Има крьвни иzследвания,които сьЩо могат да покажат,ако има патология.

Сьжалявам,че приятелят ти е пил толкова силно и отровно "лекарство",което от повечето паzари е премахнато. Peace

# 7
  • Мнения: 1 817
Не съм лекар, но мисля, че е важно ти да не си го пила точно преди да забременееш! Защо не се консултираш със специалист гинеколог?  newsm78 Лекарката на мъжа ти едва ли е специалист точно в тази област  Wink !

# 8
Това пък че изтеглено от пазара не е вярно. Напротив - използва се масово в Европа и Америка като силно и ефикасно средство срещу акне, но с доста странични ефекти. С наблюдение и редовни прегледи изобщо не е опасно. Тератогенното му действие му обаче е налице.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ако сперматозоида беше дефектен или увреден,нямаше да се стигне до оплождане.Според мене изчакайте още малко и направете повече изследвания.

# 10
  • Мнения: 14 133
Изчакай още малко и направете необходимите изследвания!!! Моля се всичко с бебчо да е наред!!!  Praynig

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Консултирай се с други лекари.

# 12
  • Мнения: 1 335
Темата е от месец юли ...
Дано нещата за момичето да са се развили добре

# 13
  • Мнения: 1 375
здравейте отново, на 24.01 се роди малката Габи. за сега всичко е ок. дано нямаме проблеми по-късно. консултациите, които си направих по онова време с гинеколози не ми бяха полезни, защото те не познаваха препарата. но млад и четящ дерматолог ме убеди, че всичко ще е ок, защото се беше консултирал с колеги в Щатите и най-нови изследвания сочели, че за мъжете пили лекарството не е проблем да имат деца след 3-6 месеца.

# 14
  • Мнения: 729
Честито бебче.Пожелавам ви всичко с бебчо да е наред и да се гушкате много.

Общи условия

Активация на акаунт