Таблица за растежа на плода?

  • 2 925
  • 4
  •   1
Отговори
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Здравейте,
В края на 19 г.с. съм. Днес ходих на преглед, тъй като получих леко кървене сутринта. Оказа се, че имам плацента превия и съвсем леко отлепване в единия край. Освен това доктора каза, че плода е по-малък от нормалното и поне засега е разположен седалищно.
Бихте ли ми казали къде мога да видя таблица с нарастването на бебето в различните седмици?
Относно плацентата и кървенето - може би ще имам проблеми до края. Доктора каза, че като е по-малък плода може и по-рано да се роди. Дано да успея да го задържа все пак.

# 1
# 2
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Точно в същия сайт гледах и аз, и според мен е нормално тегло. На ехографската снимка излизат 308 гр. в края на 19 г.с., а според доктора е малко на грамаж.
Не зная какво да си мисля вече.

# 3
  • Мнения: 1 251
Не се тревожи, тук ще намериш много теми, в които мами са споделяли, че лекари са им казвали, че бебетата са малки, а то е било обратното. Първо на мен грамажи и кг. ми казваха в доста по-късен етап, някъде към края на 6-тия месец моята АГ ми съобщаваше тегло /и винаги е казвала, че не е 100 % точно/. А и все пак ехографите са настроени по разни там приблизителни размери, които се взимат за даденост при всяка бременност /мери се главичката по диагонал и бедрената кост/. Може да е нисичко и дебелко, а може да е слабичко и дълго. Но според мен не са винаги достоверни. Ако се притесняваш иди и при друг доктор за мнение. А и има време бебчо да пораства. Много зависи и гена какъв е-ако ти и таткото сте дребнички, не се очаква голямо бебе обикновено и обратно.

# 4
  • Мнения: 865
Първо се успокой и мисли позитивно!Ехографите  са просто машини и те не винаги дават най-точна информация.Има едно много хубаво сравнение за развитието на бебетата ,че са като състезатели в маратон.Всички стартират от едно ниво, но с напредване на времето някой изпреварват останалите.Успех ти пожелавам.

Общи условия

Активация на акаунт