рубеола и токсоплазмоза

  • 2 144
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 173
Някой може ли да ми помогне с разчитане на резултатите от изследване за рубеола и токсоплазмоза,
доктора ми е зает в момента...
Това са резултатите от предният месец

Rubeole IgM Отрицателен
Rubeole IgG 53.6 при референтни граници IU/ml 10 - 30

Toxoplasmose IgM Отрицателен
Toxoplasmose IgG 2.9 при референтни граници U/ml 0 - 8.0

А тези са от днес

Toxoplasmose IgM Отрицателен
Toxoplasmose IgG 2.3  при референтни граници IU/ml 0 - 8.0

Rubeole IgM Отрицателен
Rubeole IgG 11 при референтни граници IU/ml 10 - 30

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Не съм специалист, но смятам, че не трябва да се притесняваш толкова, защото бебенцето се влияе от емоционалното ти състояние. Heart Eyes

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Резултатите според мен са чудесни,защото всичко е отрицателно-няма за какво да се притесняваш Peace

# 3
  • Мнения: 1 173
притеснявам се най-вече,защото има промяна на титъра за този месец,а...
При бременна жена, която е контактна с болен от рубеола, се предприемат две последователни серологични изследвания през интервал от 10-13 дни и в зависимост от резултатите се продължава с наблюдение (ако титърът на антителата остане един и същ това най-вероятно означава пркарана в миналото рубеола) или съвет за прекъсване на бременността (неколкократно нарастване на титъра на антителата означава прясна рубеолна инфекция; същото сочи и неколкократно намаляване на титъра на антителата срещу рубеолния вирус).

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Не съм доктор на само това първото което си написала е извън стойностите на на допустимото.

Rubeole IgM Отрицателен
Rubeole IgG 53.6 при референтни граници IU/ml 10 - 30

Твоето е 53.6 а реф гр-ци са 10-30. Не мисля че е нещо тревожно щом всичките са отрицателни  Wink

# 5
  • Мнения: 4 700
IgG оzначава стара инфекция.

ИгМ е прясна. Ти имуниzирана ли си zа рубеола? Това да не би да са антителата от ваксинацията. На мен ми пиШе на иzследването ИгМ отр., Титер 1:64 (положителен) и отдоло пиШе като zаключение, че имам имунитет. Предполагам, че положителното е ИгГ.

Доста се ШаШнах като прочетох положителен при мен. Ама се окаzа ваксината.


П.П. Сега си погледнах и токсоплаzмоzата и там след ИгГ пиШе отр., което zначи че нямам имунитет. Така че ИгГ със сигурност оzначава, че има имунитет, а не инфекция. Което и при теб zначи, че токсоплаzмоzата ти е отр. и нямаШ имунитет. Трябва да се паzиШ от котета и да не ядеШ сурово месо.

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Само да попитам в коя лаборатория си прави изследванията?

# 7
  • Мнения: 1 173

 Ти имуниzирана ли си zа рубеола? Това да не би да са антителата от ваксинацията.
не,не съм

Само да попитам в коя лаборатория си прави изследванията?
в София ,лаборатория Кандиларов

# 8
  • Мнения: 4 700
АМи zначи си я иzкарала, Щом не си се ваксинирала.

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Аз,реших,че е някъде в Търново за това те попитах!

Общи условия

Активация на акаунт