готово тесто

  • 3 181
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 953
имам един пакет готово тесто за мекици,но на никой не му се ядат мекици.дайте идеи какво може да се направи друго.
мислих си за нещо подобно на тутманик със сирене вътре,но не съм сигурна дали ще стане.ако някой е правил нещо подобно нека да каже.

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
имам един пакет готово тесто за мекици,но на никой не му се ядат мекици.дайте идеи какво може да се направи друго.
мислих си за нещо подобно на тутманик със сирене вътре,но не съм сигурна дали ще стане.ако някой е правил нещо подобно нека да каже.

ще стане.
можеш и пица да направиш, мит с кренвирш или кашкавал.
сигурно и други неща, ама не се сещам... Whistling

# 2
  • под тепетата
  • Мнения: 9 267
Аз съм правила тутманик.Разделям тестото на 3 топки. Всяка топка потапям в предварително разтопено масло ( или мазнина по твой избор) и разтеглям с намазнени ръце до големината на тавичката. Ръся натрошено сирене, слагам следващата и повтарям операцията и с третата топка. Завивам на руло и с намазнена ръка късам топчета.Подреждам ги в намазана тавичка и оставям да втасат.Ако имаш желание след това мажеш с желтък и печеш в предварително загрята средна фурна.

 Може да станат и кренвиршки.

# 3
  • Мнения: 953
много ви благодаря,момичета.отивам да се потрудя и да кажа резултата после.  bouquet

# 4
  • под тепетата
  • Мнения: 9 267
Ако стане, чакам почерката, гледам, че сме от едно място  Wink

# 5
  • Мнения: 1 817
С тестото за мекици стават страхотни пици!

# 6
  • Мнения: 375
Аз често правя пирожки - накъсвам тестото на топчета, разтеглям ги - вътре - сирене, кренвирш или кашкавал и пържа.

# 7
  • Мнения: 953
момичета ,малко със закъснение,но мноооооооого ви благодаря.
тутманика стана разкошен ,момчетата направо си облизаха пръстите.
следващият път ще е нещо друго.
bilqna_69 имаш я почерпката.само определи ден,час и място.
но от тутманика немога да ти донеса - свърши.

# 8
  • под тепетата
  • Мнения: 9 267
Радвам се, че отървах захвърлянето с тутманик  Joy  и ви е било сладко! Моите са моми, ама голямата яде повече от баща си  Embarassed -пубертет -какво да го правиш!
 Почерпката -лесна работа   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт