Yard Sale - има ли го по вашите краища?

  • 1 383
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 478
Чудех си се вчера дали го има и по другите държави това ( пък дори и по другите щатове). Всяка събота народа има право да си изкара боклука от мазата и да го продава  в двора си в повечето случаи на безценица. Тук го правят редовно. Аз нямам време да обикалям по такива неща, но има хора манияци само с това се занимават. Намирали се много колекционерски и антични неща ( за тези, които си падат). Имам колежка, която всяка събота това прави, обикаля да си търси съкровища. Все ме врънка да ходя с нея, ама аз не си падам по старинни неща, за мен всичко по тези места е боклук. Виждала съм и хора да си намират много свестни неща за дома от такива "домашни пазари". Но общо взето е за хора с много свободно време, което аз никак нямам.

# 1
  • Мнения: 994
 И при  нас в Тексас   ги има. Ние сме си взимали доста запазени детски неща - мебели и големи играчки почти на безценица, но не сме много последователни в обиколките. Освен свободно време, според мен трябва да се стане и много рано, защото ранобудните почти винаги са печелившите с по-сносните неща, които стават за купуване.

# 2
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Не, в Холандия няма. Има нещо като пазари, където хората продават, но през последните години стана много скъпо ( плащаш и вход, а понякога няма нищо ), а и предлагат вече предимно антикварни стоки. На 30 април, когато честваме рожденният ден на кралицата, всеки има право да продава и тогава се намират много неща. Обожавам да ходя тогава, но тази година пропуснах....

# 3
  • Мнения: 7 837
Не съм посетила ни една такава разпродажба, не ме влече. Нямам нерви и да правя.
Ние носим в църквата, даваме на познати или директно изкарвам нещата на улицата, за да ги прибере някой.

# 4
  • Мнения: 1 215
Има, да. Но по- разпространено е garage sale.
Затрупват си гаражите с всевъзможни болкуци, събирани с години, а колите им стоят отвънка. Не могат да хвърлят на боклука всичко от раз, защото си има лимит за боклука, а трябва да го извозят до специално сметище и да си заплатят или да си поръчат такава услуга. Изкарани навън стари уреди никой не взема, стоят си така. Ако си в по- богаташки квартал, забрави дори да изкараш да загрозиш пейзажа.

Не съм ходила и нямам намерение да ходя. Като живеехме в блок, все някой се местеше и вземах някои живи цветя оставени отстрани боклука или книги, оставени до пощите.

# 5
  • Мнения: 1 783
Има и още как. Ако ти се търси нещо по-специално си струва. Аз намерих много градинарски неща преди да си купим къщата, някои детски играчки и чудесна маса със столове за градината. Сега ще търся пясъчник например. Има едни дето са с капак и ми се иска да купим един такъв. Аз проверявам на една yahoo група, където само се подарява и раздава - freecycle се казва, но е специфична за Минеаполис.
 Струва си да се ходи в по-богатите квартали, защото там нещата са по-свестни, особено ценни са estate и moving sales - разпродава се имота на някой починал или на някой, който се мести. На всичко трябва да се ходи рано. Аз няколко пъти съм ходила за около 1-2 съм обикаляла тези, които са интересни.

Много работа е обаче да се прави такава разпродажба, то цени да се лепят, да се седи да се обяснява, един ден подготвка, един ден продаване.

# 6
  • Мнения: 3 478
Да, това с ранното ставане е наложително за такова мероприятие, това е и друга причина, заради която не бих отишла. А за правенето на такова нещо, хммм, при нас няма как, мястото където живеем не го позволява иначе боклук може и да се намери Mr. Green.
И аз чувам от познати, че се намирали много детски неща.

# 7
  • Мнения: 994
Не бих направила такава разпродажба - много губене на време, не си струва. Всичко ненужно или нося в Salvation  Army или оставям отпред пред къщи. Досега не са се задържали повече от 2 часа оставените неща. А пък по-запазени неща раздавам на приятели, ако ги искат.

# 8
  • Мнения: 1 436
Има. Аз не ходя - хем не ме влече, хем имам по-добро занимание в събота в 8 сутринта  Sleeping. Обаче ходя на moving sales - тъй като живеем в комплекс апартаменти всеки месец някой се изнася. Така се обзавеждам с цветя, книги и тем подобни дреболии  Grinning

# 9
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Не съм виждала по нашия край (Испания), нито тук (Швейцария)  newsm78

Обикновено каквото има за хвърляне, го оставят до кофите за боклук, но не вътре. Който иска - взима.
Иначе има пазари в определени дни от седмицата, където продават всичко.

А, moving sales (мерси, Ютурна Mr. Green) има - тук (Шв.) пускат в кутиите обяви, че еди-кой си си заминава, на някой си адрес разпродава ненужните му вещи, и прилагат малка снимка на всяка вещ с кратко описание и примерна цена, която ако подлежи на пазарене, се пише; ако не, си стои твърда цена. В Испания не съм попадала на такива неща newsm78

# 10
  • Мнения: 5 183
При нас на това му казват Garage Sale

# 11
тук няма такава практика

# 12
  • Мнения: 2 051
Не, при нас има безплатна служба към общината, която идва и прибира старите мебели,  електроуреди, монитори и други подобни.  Докато дойдат всичко стои натрупано във входа на сградата или в градината до оградата на къщата (през това време, който иска се възползва Simple Smile). Не се позволява изхвърлянето на тротоара. Най-много някоя лампа или стол някой да остави така направо...
За стари дрехи, обувки и играчки има контейнери в началото на парковете.
За по-специални ненужни уреди (примерно акумулатор за кола, вана, някаква друга металургия или отрови) има камион, който си има спирка в кварталите в определен ден и час и се предават там боклуците.
Има и магазини, където може да се занесе подобна вехтория, те после го продават на символични суми на желаещи...

# 13
  • Мнения: 2 825
И тук няма такива разпродажби, обикновенно го правят на пазара, който е един път в седмицата или пускат обява за всяко нещо в определен за целта вестник. Гледам англичаните са маниаци да търсят обяви и да купуват по този начин. Ако не искаш да продаваш нещата, ги оставяш на улицата и обикновенно изчезват на момента.

# 14
  • Мнения: 5 475
 За съжаление в Италия не се прави,но в САЩ имаше и както е казала Bistraz

Ако ти се търси нещо по-специално си струва.
.... Струва си да се ходи в по-богатите квартали, защото там нещата са по-свестни, особено ценни са estate и moving sales - разпродава се имота на някой починал или на някой, който се мести. На всичко трябва да се ходи рано.

 Преди години помня купих един лаптоп за 10 долара,смятаха че не работи ,а той имаше някакъв проблем с батерията. Rolling Eyes
  Беше като нов! Wink
  След 2 години ползване го продадох чрез ebay за 100 долара.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт