Хайде да си спомним....

  • 4 996
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
Хайде да си спомним една момичешка игра от нашето детство.Тя се казваше - ИГРА НА ЛАСТИК!


Срещнах една моя позната и от приказка на приказка с нейната дъщеря,разбрах че децата/момичетата/много скучаят и въобще не са чували за тази игра.В мен носталгията изпълни душата и плахо изредих:пръсчета,немска,българка.....ема,есаса....Къде ни умряха игрите,а ние утре на какво ще научим наште дъщери.Само за кукли и после за гаджета ли ще говорят.

Хайде споделете какво си спомняте,току виж една среща й наяве да поскачаме може да направим,пък е врме и да се посмеем.А за по инициативните дето клипчета качат с подскоците,поущрителна награда от мен ще имат.
Grinning Grinning Grinning


# 1
  • Мнения: 1 132
Спомням си как като останехме без ластик вадех  от гащите на баба ми и после имаше  newsm29 .

# 2
  • Мнения: 6 417
Спомням си как като останехме без ластик вадех  от гащите на баба ми и после имаше  newsm29 .
Един чифт стигаше ли ви?  newsm78

# 3
хайде да си намерим някакви по-цивилизовани неща за разговор. носталгията към чайлдхууда говори за сериозни проблеми с настоящето.

# 4
  • Мнения: 26
хайде да си намерим някакви по-цивилизовани неща за разговор. носталгията към чайлдхууда говори за сериозни проблеми с настоящето.
Това изказване беше тъпо.Пък и тоя чайлдхууд?!Форума се казва Бгмамма все пак и 1-во Naughty,редно е да се опитваме да пишем на български,и 2-ро Naughty поне 40% от Бг мамите са играли на ластик като деца.Аз лично съм една от тях.Много забавна,енергична и подвижна игра със състезателен характер.Ей сега да ми дадете ластик,еЙ сега ви заподскачвам.. Peace

# 5
  • Мнения: 1 100
Как точно се играе? Какво е ема, еса?

# 6
  • Мнения: 4 390

MISSISSIPPI
ем ай ес ес ай ес ес ай пи пи ай

# 7
  • Мнения: 1 783

MISSISSIPPI
ем ай ес ес ай ес ес ай пи пи ай


Сериозно!?!? Колко обичах да играя на ластик..., е добре че имам син, и баща му да му мисли за футбола Simple Smile

# 8
  • Мнения: 9 894
първа позиция, втора позиция, българската, руската, на четвърта позиция аз обикновено угасвах  Mr. Green някои стигаха до 6-7..... за пръв път ми падна полата в присъствието на момче, докато играех на ластик  bowuu
вчера видях момиченца да играят, може би не е умряла съвсем традицията.

# 9
  • Мнения: 3 405
ема есаса есаса пипия бяха нашите думи, ама фигурите и подскоците не помня. Имаше степени, докарвах го до 4-та, слаба работа  Grinning

# 10
  • Мнения: X
Верно ли ще можете още да скачате? Браво на вас!  Peace Аз се съмнявам, че ще мога да извадя отново същата скокливост!  Wink А какви са тия степени и защо сте докарвали само до 4-та? Аз не помня този момент...всяка игра май свършваше на 10...като 10 беше най-трудно, ама не и невъзможно.

# 11
  • Мнения: 3 622
Момичета какви хубави спомени ме връхлетяха. Мноооого добра бях на ластик. Сега децата ни скучаят и незнаят как да се забавляват.  Wink

# 12
  • Мнения: 1 987
помня ,че когато нямаше кой да държи ластика събарях два стола ,разпъвах ластика на тях  и скачах  Laughing
аз съм играла,играли са и децата ми- купувах по 10 м ластик и все го губеха Laughing
едва ли сегашните деца ще се заинтересуват от ема ес аса- за съжаление

# 13
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 147
Преди няколко месеца показвах и подскачахме с едни момиченца, тук в София Crazy Големият ми син много се впечатли Sunglasses

# 14
  • у дома
  • Мнения: 77
 Ооо аз също съм скачала до премала на ластик.А миналото лято моята 8 годишна дъщеря откри тази игра и много и хареса.Това лято още не се е сетила за нея.Подсетихте ме да и я припомня.

Общи условия

Активация на акаунт