Как се отрази дългото пътуване на детето ви?

  • 623
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте,
Пише Ви една много разтревожена мама.Живеем в Мексико,преди 6 дни си дойдохме в България.Откакто сме тук синът ми,който е на 7 мес.и половина абсолютно отказва да се храни,да пие течности.А тук е горещо.Само спи и ако се пробуди иска да смуче от гърдата ми.Когато го насилвам да яде или пие плаче и даже повърна 2-3 пъти,защото го насилвам.Ходихме на лекар и ни каза ако така продължава,ще трябва да го вземат в болница на системи.
Моля Ви,пишете,случвало ли се е същото и с вашето дете?Много съм разтревожена.
Някакви съвети...

# 1
  • Мнения: 1 215
Здравейте,
Пише Ви една много разтревожена мама.Живеем в Мексико,преди 6 дни си дойдохме в България.Откакто сме тук синът ми,който е на 7 мес.и половина абсолютно отказва да се храни,да пие течности.А тук е горещо.Само спи и ако се пробуди иска да смуче от гърдата ми.Когато го насилвам да яде или пие плаче и даже повърна 2-3 пъти,защото го насилвам.Ходихме на лекар и ни каза ако така продължава,ще трябва да го вземат в болница на системи.
Моля Ви,пишете,случвало ли се е същото и с вашето дете?Много съм разтревожена.
Някакви съвети...
Това не е нормално състояние.
Кърмиш ли още?
Щом синът ти иска да суче, давай му колкото и когато иска, предлагай му сама. Моята бебка на 7 месеца беше на кърма, не броя няколко лъжици храна за опитване, вода не пиеше. Съветвай се постоянно с лекари, защото е много малък и може бързо да се обезводни. Знам, че има лекари, които слагат система у дома и наблюдават детето. В болницата пък ще е под постоянне контрол, но пък е мизерия и може да пипне инфекция. Сама ще си решиш. Но летаргията е един от признаците на обезводняване и трябва веднага се заведе на лекар незабавно.
Успех

Последна редакция: вт, 03 юли 2007, 02:17 от Г-жа Броненосец

# 2
  • Мнения: 545
Ani-Lu, ако не иска да пие нищо, води го на лекар, без да се замисляш...
Дъщеря ми беше приета на системи в болницата..Отказваше да се храни, но пиеше вода...Спеше много. Лекарите после ми казаха, че въпреки че е пила вода е обезводнена, тъй като й липсват минерали и други съставки, които ги няма всички във водата...

Ако иска да суче, давай му на воля...Но ако продължава да спи по много, не се бави да отидеш на лекар...

Има и специални прахчета, които се разтварят във вода и се дават по 10 мл на всеки 15 мин....

Клео.

# 3
  • Мнения: 5 183
Пътувахме пове4е от денонощие до родината, когато синът ми беше на 7,5 месеца.
В България първата седмица много спеше.
Отказа да яде друго, освен АМ, въпреки  4е беше захранен.
Не го насилвах.
По това време още и вода не оби4аше.
Полека- лека вси4ко се нормализира.
Ако оба4е, при вас нещата не изглеждат добре, давай рехидрираща те4ност.

Общи условия

Активация на акаунт