чести прокарвявания- докторите казват че всичко е наред а ги има??//

  • 739
  • 7
  •   1
Отговори
здравеите бъдещи майчета. аз съм неви от бургас и имам проблеми с бременноста ми. в 4 месец сам а вече прокървих 4 пъти  Cry бях в болницата 10 дена и уж всичко бе наред а след 1 седмица пак. малко и кафяво, но все пак го има. ходих на 3 лекари и те казват че всичко е наред, бебо си има пулс, и аз вече не знам какво да правя и мисля.Моля ако някой е имал като моя проблем да ми пише защото ще полудея от притеснение  : Praynig

# 1
  • Мнения: 88
Ами какво да ти кажа-при всеки при4ината може да разли4на.Когато бях на около 2м. прокървях-доста силно,даже лекарят каза , 4е е възможно и да загубя детето.Но положението беше овладяно.В следващия месец най-редовно си кръввах-не силно,слабо кафеникаво зацапване.През цялото време бях на задържане-пове4е от месец.След това до края намах никакъв проблем.Лекарят каза,4е се дължи на ниско разположената плацента.Нормално тя е горе-вляво или вдясно.На мен е била по ниско.Това мога да ти кажа, но след като се следиш редовно мисля , 4е вси4ко ще е ок.Родих нормално-живо и здраво дете.Дано съм ти била полезна. newsm10 newsm10 newsm10.Успех и лека бременност.

# 2
Здравей  nevena78 ,
какво да ти кажа и аз имах почти същия проблем до преди седмица. В момента съм в  13 г.с., но получих леко ( според докторите) кървене в 12 г.с., без ясна причина просто сутринта, когато отидох до тоалетна и видях кървенето. Веднага отидох на лекар и ме приеха за задиржане, за щастие на бебенцето нищо му няма и всичко е наред, но мен ме вклю4иха веднага на системи с папаверин. Кървенето спря и пове4е не съм имала и силно се надявам да не ми се слу4и отново, защото човек незнае какво да си мисли. На мен докторите , нищо не ми казаха, бебето е добре, няма разкъсване на плацентата, но има кървене??? newsm78
Така 4е, сега съм в болничен един месец и ще почивам, като силно се надявам всичко това да е било от преумора и пренатоварване. Надявам се и на теб да не ти се слу4ва повече.

# 3
thumbelina мерси за куража, дано и аз имам щастието да родя живо и здраво бебе. на теб какво ти препоръчаха докторите да правиш? - лежане, някакви медикаменти? предварително благодаря

# 4
  • Мнения: 364
Момичета, Hug
дано всичко мине добре и да родите здрави бебчета! Praynig

Сега да споделя опита на приятелката ми. Тя е в 13г.с., прокърви два пъти, имаше отлепване. Лекуваха я с Прегнил, Папаверин, Дуфастон и Но-шпа.
Какво и е казал гинеколога:
- второто отлепване се е получило от усукване, т.е, когато лежиш, не трябва да се местиш /усукваш/ от кръста нагоре, а да се обръщаш с цялото тяло.
- Никакви прашки! Били абсолютно противопоказни, защото предизвиквали леки контракции, които не се усещат от жената, но са вредни.
- да не се напъва да говори на висок глас / да не крещи/, защото си напряга коремните мускули, а това също е противопоказно.

Надявам се информацията да ви е била полезна! Успех! Лека и безпроблемна бременност ви пожелавам! Hug

Последна редакция: вт, 03 юли 2007, 21:06 от love_sunrise

# 5
  • Мнения: 88
Сега , лечението зависи от диагнозата.Но ти си гледана от лекар-нямаш отлепване на плацентата,така че викай на воля и носи прашки. Laughing Laughing LaughingДоколкото си спомням докато навърших 3м.ме лекуваха само с папаверин,но-шпа, бусколизин и т.п.След това май и някакъв антибиотик-какъв и защо не помня (това беше с първата ми бременност-преди 12 гд.).След като излезнах от болницата заживях нормално-е все пак съобразявах се с положението си.Без много натоварване,без преумора , но като всяка бременна жена.Сексът също си продължи-почти до 9м.Слушай съветите на лекарите, защото при всеки е индивидуално, но да знаеш има много мама в твоето състояние-така че не е толкова страшно.

# 6
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Уф че гадна работа. Разбирам притесненията ти, но все пак имаш огромно успокоение - следи те лекар и бебо е добре.
   Аз и този път прокървих два пъти. Бях на прегнил всяка седмиа по 5 000 ед., Дуфастон, който към 7 г.с. /май/ го смених с Утрогестан, Нош па . Да, всеки път треперя като ходя до WC, то пълно спокойствие кога ли ще имам?  ooooh!
   Не се притеснявай, някой кървят като чешми, пък с бебето всичко е ОК. Пожелавам ти от тук нататък да нямаш никакви притеснения, да износиш бебо с усмивка и да се похвалиш със снимка като го родиш.  bouquet

# 7
  • Мнения: 280
Неви , бъди спокойна. Щом бебчо е добре можеби просто караш цветна бременност.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт