подло ли е?

  • 6 875
  • 58
  •   1
Отговори
Здравейте,
аз съм на 25г. и живея с приятеля си от 2 години. Страшно се разбираме и сме усетили, че сме един за друг. Въпросът е, че аз страшно много искам да имам бебе..  усещам го направо като физическа необходимост вече. Явно тялото ми, а и съзнанието ми са напълно готови за такова нещо. Проблемът е, че приятеля ми още не иска да има дете. Иска да печели повече пари, да е по-стабилен, евентуално да имаме собствено жилище... Говорих с майка си и с приятелки, които имат деца. Общо взето разбирам, че мъжете рядко са готови преди жената на такава крачка и някои от тях ме съветват да взема нещата в свои  ръце - т.е. да забременя от него като го излъжа, че се пазя да кажем... Причината да си мисля дали да "пришпорвам" нещата са някои проблеми с яйчниците ми (по-точно кисти), които ме плашат до полуда - че може да не мога да имам деца, ако се забавя още.
Една от колежките ми днес каза, че е бременна! Дано всичко мине добре при нея! Разбира се, щом го  чух заедно със хубавата емоция се прокрадна и малко тъга... Прибрах се в стаята си и едва се сдържам да не се разплача...

Редно ли е да се доверя на инстинкта и чувствата си и да опитам някак си да излъжа приятеля си и да забременея?
Постоянно се питам - "Не е ли прекалено подло това? Не трябва ли да го оставя да стигне също до този момент? Или ще бъде прекалено късно след някоя и друга година още заради такъв здравословен проблем?..."
 Tired Face

# 1
  • Мнения: 2 591
а не може ли да се опиташ да го убедиш! аз мисля, че човек почти винаги се страхува от този момент и се чувства неподготвен!  Peace съвсем нормално е да искаш дете, но ако наистина обичаш някого, ще бъде подло да го излъжеш независимо под какъв предтекст  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 155
От една страна бих ти казала: Действай! Защото знам, че мъжете по-бавно достигат до идеята за дете, и по-лесно приемат нещата пред свършен факт!
От друга страна обаче, ако това решение стоеше пред мен, никога не бих прецакала човека когото обичам по този начин! Не само, че е подло спрямо него, а и цял живот ще си знам, че е станало нещо което иска само единия! И чувството за несподеленост ще ме съсипе!
Моят съвет е:
" Изчакай момента, в който всичко ще бъде желано и от двама ви"
Ако наистина имаш проблеми по-добре постави въпроса на масата и решете заедно дали и кога ще имате дете! Твърде е възможно и той  да иска детенце, но просто да го е страх! Ако е така ти ще му вдъхнеш нужната смелост!
И дай боже в най-скоро време да сте щастливи родители на прекрасно детенце!
Успех!

# 3
  • Мнения: 26
Аз мисля,че не е хубаво да не си честна с него.Все пак той ти е казал неговото мнение по въпроса,и е бил откровен с теб.Поговори с него,кажи му за страховете си, и може би ще си промени отношението.В неговото становище също има логика.Не се разстройвай,всичко ще се подреди...Пожелавам ти успех! Hug

# 4
  • Мнения: 1 792
 so_confused отговарям директно на въпроса ти първо-да би било подло.след като сте разговаряли по темата и всеки си е казал мнението би било тъпо и гадно да го заставиш по този начин.в същото време прекрасно те разбирам какво ти  е и на теб.ние в началото бяхме точно така-аз искам той се дърпа.и постепенно почна този месец веднъж ще се изпусне другия 2-пъти и в един момент МИ ЗАКЪСНЯ И ТОЙ ВИКА -АЙДЕ СТАНА ДА  ЗНАЕШ.само че си беше просто закъснение.след това някак си се беше разочаровал и от този момента узря идеята в него че го иска на 100%
мъжете са по-трудни в сяко едно нещо-БРАК,ДЕЦА...така че просто бъди търпелива.не му намилай постоянно за бебета а го срещай с такива.събирайте се с приятели които имат деца и постепенно ще видиш как ще му се прииска.успех Hug

# 5
  • Мнения: 547
Амине знам дали подло е точната дума,но смятам че всеки трябва да има право на избор.Щом сте заедно трябва да сте честни един към друг.Затова ще те посъветвам първо да обърнеш внимание на кистите и да се лекуваш,второ да поговориш с него не само за огромното желание да станеш майка,но и за притесненията си че времето върви,а това така или иначе се отразява на репродуктивните възможности и на женския и на мъжкия организъм.Човек не може да знае какво му предстои-голямо богатство или голяма бедност.Ако толкова държи на условието първо да се осигури материално е възможно то никога да не се изпълни и тогава какво?Говорете.Щом се обичате,говорете си.Сподели с него колко много двойки - над 270 000 се борят с безплодието и никой от тях не е предполагал,че ще се сблъска с този проблем.Когато това стане след 30г. освен стреса от изследванията и предприетите стъпки се добавя и стреса от това,че годинките напредват.Не го лъжи.Щом си задаваш този въпрос,явно не си способна на тази имама и ако забременееш по този начин вероятно ще си признаеш,а тогава не се знае той как ще реагира и може и двамата да бъдете много наранени.Желая ти успех и с приятеля и със забременяването.

# 6
  • Мнения: 902
Първо се заеми с решаването на проблема кисти!
Той може да ти изиграе лоша шега, както след години, така и сега.
Дали да излъжеш - твърдо НЕ.
Бебето не е играчка, а живо същество, за чието зачеване са нужни двама искащи.
Сподели с човека до теб желанията си, обсъдете ги. Постави се за миг и на неговото място. Млад, все още недостатъчно осигурен, имащ своите страхове... Разкажи му за своите мечти, може да се окаже, че това са и негови мечти.
Късмет.

# 7
Не само, че е подло спрямо него, а и цял живот ще си знам, че е станало нещо което иска само единия! И чувството за несподеленост ще ме съсипе!

това са много точни думи.

Страшно ви благодаря за отговорите!!! Прави сте, че решението е разговор и ясно определяне на проблема. Смятам да отида пак на гинеколог и вече да говоря с нея не само за съществуването на кистите, а конкретно за влиянието им върху репродуктивната способност. Тогава ще имам и мнението на специалист за това дали трябва да побързаме или не е належащо...
Замислям се защо здравната ни система е такава, че всяка жена има възможността да ходи поне веднъж годишно на профилактичен преглед при гинеколог, а мъжете и да искат много трудно ще си намерят андролог, за профилактичен преглед. При тях излиза, че се ходи на лекар чак след като се появи проблема, а профилактика няма.  Защо не се следи тяхното състояние от ранна възраст?

# 8
  • Мнения: 2 309
Наистина е ужасно,когато човека до теб и когото много обичаш няма същите намерения!
Обърни внимание на кистите,макар че от години си ги мъкна,дори по време на първата си бременност имах такава до 4м.Просто ги контролирай Peace
Що се отнася до мъжа ти,единственото решение е разговор!Бъди открита и най-важното,самата ти интонация трябва да бъде повече от уверена,когато изказваш желанията си!!! bowuu

# 9
  • Мнения: 40
Говори с него! Животът е това, което ни се случва, докъто мечтаем...

# 10
  • Мнения: 1 335
Ми подло е.
Няма начин да няма начин. Дано намериш правилния подход!  bouquet

П. П. Проблемът с кистите е решим и не води до стерилитет по закон. Обаче си изисква внимание и време за решаване.

# 11
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
На твое място не бих го направила. По-скоро бих подметнала нещо от рода на това, че "щастието ни ще бъде истинско и завършено с едно дребосъче, с някое малко гальовно същество, което ще осмисли живота ни". В един момент идеята за бебе ще узрее и в неговата глава, дано стане скоро.
   Искрено се надявам скоро да предприемете умишлени действия по въпроса и да не срещате трудности.

# 12
  • Мнения: 236
Не зная дали е подло, но аз не бих го направила. Тези "женски" тактики и стратегии не ми допадат. Ти си решаваш. Peace

# 13
  • Мнения: 1 446
А помисли ли, че като забременееш, той може да те изостави, заради това, че си го излъгала?
Не мисля, че нечестността е оправдана.

# 14
  • Мнения: 481
А помисли ли, че като забременееш, той може да те изостави, заради това, че си го излъгала?
Не мисля, че нечестността е оправдана.

и аз за това се замисилих...... ако той не ти е мъж, а приятел, наистина може ако му дойде в повече това, че не само сте млади още(според него) ами си и бременна, може да си тръгне ей така, понеже още не е готов и този ангажимент да поеме. Не хитрувай, чистите взаимоотношения се изграждат върху плоскостта на любов и взаимно разбирателство.
Успех в разговорите ти желая - ако наистина се разбирате и обичате, както ти твърдиш, ще намерите решение, което удовлетворява и двама ви.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт