През една седмица с температура. Вече съм отчаяна

  • 1 966
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 163
По-миналата седмица Рали вдигна температура и след два дена нищо. Мислех си, че това е някакъв вирус добре ама една седмица почивка и днеска ме викат в яслата да си я взема, че вдигнала температура. Същата работа. Какво е това нещо незнам............ Има ли подобни случаи при вас? Правих и пълни изследвания отникъде нищо. Доктора идва каза, че пак било вирус ама какви са тия вируси и защо я повтаря пак.......................? Давайте съвети мили мами. Имали случаи като нашите? Ние от февруари всеки месец сме болни, да му писне на човек.

# 1
  • Мнения: 1 652
ние сме така 3 седмици.3 дена с температура 3 без.изследванията са ок.просто незнам той се съсипа с тоя нурофен.ужас незнам какви са тия вируси.цялата зима не сме боледували и от април като започна-всеки месец.дано да се оправим и твоето детенце също.

# 2
  • Мнения: 1 329
Има деца на които яслите не им понасят. Ако наистина боледува през седмица, помисли кое е по-важно да ходи на ясла и да е нон-стоп болно детето, или да бъде спряно от ясла и да се търсят алтернативни варианти за отглеждането му. Поне докато укрепне организма и после на градина.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Има, има. Дъщеря ми тръгна на ясла месец март и досега рекордът без разболявания е два пъти по три седмици. Преди десетина дена имаше хрема и поддържаше 4-5 дена температура 37,2-37,5, пуснах изследвания - само утайката беше висока. Докторът каза, че е вирус. Оправи се пуснах я в сряда на ясла и събота вдигна пак. Заведох я пак при доктора, гледа я, всичко наред, значи пак е вирус. Предупреди ме, че най-вероятно е чревния и да внимавам, че вдигат висока температура. Е,вечерта вдигна 39,8 въпреки хексалгина, почна да повръща, на другия ден се подриска. Вече е почти добре, след като изпи две банки с физиологичен разтвор.

Мисля да я спра за месец от яслата, явно й е намален имунитета и прихваща де що вирус мине покрай нея. Ще правим едни комбинации с работа, бабите и т.н. за да укрепне малко.

# 4
  • Мнения: 5 525
Ние сме изживяли този момент. Без да искам да налагам мнение, поискай пълна кръвна картина с диференциялно броене, урина и посявка на носен и гърлен секрет.
Миналата година Мария се разболя малко преди коледа. Температура, червено гърло и т.н. Пуснахме кръв и урина, много ускорена утайка, високи левкоцити. Пи АБ. След 2 седмици нещата се повторихга и така месеци наред.При нас причината беше. стрептококова инфекция. Затова не се примирявай само с диагнозата вирус. Пуснете изследвания, а ако в тях няма нищо притеснително, чудесно , но ако нещо не е наред ще знаете какво лекувате, а не да действате на сляпо.

# 5
  • Мнения: 225
И аз се включвам.Моят маймуняк е така от как се е родил.Всеки месец болен ,антибиотици и накрая пак развива пневмонии.има 6 на брой до тук.И всичките му разболявания са вирусни.От около година ходи на детска градина и си е същата история.И толкова други неща сме минали,направо незнам как съм ги преживяла... Cry

# 6
  • Мнения: 1 163
Ами като че ли взех да се успокоявам, че не сме само ние. То какво ти спокойствие ама какво да се прави. Ще я спирам аз от яслата поне за два месеца няма да я пусна а септември живот и здраве ако продължава така ще тегля чертата на яслата и ще се пробвам за градина. Тя не е боледувала въобще а като почна от февруари спирачка нямаше. Допреди един час ми вдигна над 39температура, че направо ми изкара акъла то не се издържа вече. Ама като слушам и другите през какво са минали чак лошо ми става. Детето на сестра ми не ходи ни на ясла, ни на градина той милия всеки месец беше болен направо да ти призлее ама сега си ги надрасна болестите и да е жив и здрав поукрепна ама докато дойде и нашето време мале мила. А изследвания с диференциално броене и пуснах няма нищо утайката и е увеличена. Още не съм и правила гърлен секрет ама скоро ще го направя.

# 7
  • Мнения: 1 877
Уфффф,тия температури и вируси!!!Направо не знам...и ние все треперим и непрекъснато пипам челата,че Боян е с две пневмонии ,а Дарин на 40 дена пи Зинат...Сега в 1ч. Дарко беше с Т 38,5,та му сложих свещичка Ефералган и му мокрих челцето и ръчичките с вода и сега се поуспокои и заспа,ама мен не ме хваща сън...!!!Дали не е и от зъбите,че му пробиват 4 наведнъж?
Но знам,че от зъби се вдига максимум 38 и сега се притеснявам да не е някой вируссссс

# 8
  • Мнения: 74
И ние всеки месец сме болни.Вече ми писна с тия вируси.Всеки ден мерим Т,и детето вече като види термометър бяга.Той не ходи нито на ясла нито на градина и пак боледува.Лекарката ми предложи на есен да направим подсилване на имунитета с Бронховаксом(мисля че така се казваше).Чувала съм противоречиви мнения за него-едни са доволни,други не.Ще пробваме и ние че ми писна.

# 9
От 1година ходи на ясла до тази пролет веднъж бе пила АБ От началото на май до сега ме побърка две пневмонии и една ангина явно е тъпкано с вируси тази година и ще ги караме всички

# 10
  • Мнения: 1 163
Ех не ни се размина антибиотика. Почнах го днеска, дано поне се оправи по-бързо, че наистина е кошмар. Събуди се с 39градуса температура. Смятам да я спирам поне два месеца да не ходи на яслата, взех и For Kids дано да се закрепи и вече от семптември да си ходи по редовно на яслата и да не боледува толкова много. А какво мислите за противогрипните ваксини?

# 11
  • Мнения: 294
И ние боледуваме доста.На ясла като я дам и с температура като я спра от ясла нищо и няма.Сега ми предписаха един сироп и  съм много доволна от него за имунитет Ад Ликвид фор Кид страшен е вече един месец и давам и нищо и няма да чукна на глава и в седммицата по 1 доза осцилококцинум.Пробвайте тази комбинация на повечето дечица действа.А Peace сиропа е изцяло на растителна основа.

# 12
  • Мнения: 294
Мими все едно сме се наговорили за сиропчето.Давай го страшен е.От всички сиропи и таблетки той е най ефикасен Peace

# 13
  • БУРГАС
  • Мнения: 503
momiceta i na men mi go izpisaha tozi sirop kazete mi gore dolu na kakwa cena go kupuwate na ednata apteka mi kazaha 43 na druga 35lw da ne go ima i po ewtin.

Общи условия

Активация на акаунт