ТАТ,МАТ, моля за информация

  • 5 466
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Направих изследвания за хормони- FT4, TSH  и заради по-голямата им в пъти стойност ми назначиха изследвания за ТАТ и МАТ, което нищо не ми говори. Това са първите и единствени хормонални изследвания, които са ми правени до момента, а се опитваме да имаме дете от 99-та година. Ако имате понятие за какво става дума в новоназначените ми изследвания, моля нека някой драсне някой ред! Благодаря!

# 1
  • Мнения: 902
ТАТ и МАТ са антитела на щитовидната жлеза.
Потърси мнение от добър ендокринолог.
Ако си от София - д-р Катя Тодорова:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 807&Itemid=31
С адекватно лечение, ще сбъднеш мечтата си.

# 2
  • Мнения: 7
благодаря за информацията и за отзивчивостта.

# 3
  • Мнения: 4 324
Диа здравей,

Други хормони не си ли правила - ФСХ, ЛХ, прогестерон, пролактин? Спермограма?
А иначе за ТАТ и МАТ white ти е казала.

# 4
  • Мнения: 7
други не съм, а ми се иска, само че незнам какви. Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 7
а, къде работи др.Катя Тодорова?

# 6
  • Мнения: 902
а, къде работи др.Катя Тодорова?
Ако си беше направила труда да отвориш линка, който ти дадох, щеше да разбереш.

# 7
  • Мнения: 7
White, не се засягай , прочетох го разбирасе, а също и написах в Google името й и от там видях, че др. Катя Тодорова работи в много клиники. Това ме накара да попитам. Все пак тя неможе да е навсякъде едновременно. Извинявай ако съм те обидила, не е било нарочно.

# 8
  • Мнения: 902
Не си ме обидила.
Работи в Майчин дом София, но там не приема почти никакви пациенти. Основният й прием е на Скобелев, срещу Пирогов (тел. 02/9523600). През събота има консултации в клиниката в Плевен.

# 9
  • Мнения: 7
Благодаря сърдечно. Ще си запиша час още днес.  Grinning

# 10
  • Мнения: 1 053
това е много време защо чак сега,хромонални изл.ТАТ,МАТ,ехография на щит.жлеза,ФСХ,ЛХ,ако се наложи,НК КЛЕТКИ,антифосфолипидни тела,пролактин,спермограма,хламидия,скоро правих всичките по два пъти,ако те интересува несхто друго питай,но не чакай повече.късмет и успех

# 11
  • Мнения: 769
И аз това щях да попитам, как толкова време не са пускани за изследване хормони - просто недоумявам.. Shocked

Високи ТАТ и МАТ говорят за Хашимото. Тези антитела е много трудно да се вкарат в норми, ТСХ-то обаче трябва задължително да се нормализира.

Моето е само предположение, компетентно мнение търси при ендокринолог.

Другите изследвания llullu ги е написала.

# 12
  • Мнения: 7
Благодаря ви момичета, вийдам отговорите ви чак сега. А за времето...... оставам с впечатлението, че съм била златната кокошчица на един доктор. Името му няма да споделя, защото все пак може и да не съм права. Мойта грешка беше,че не потърсих друго мнение, а се доверих изцяло на него. Вече не е така. Имам нов лекар и се надяжам, че няма да се повтори същото Grinning

Общи условия

Активация на акаунт