Диагноза "МАЛКА МАТКА"

  • 14 568
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте
 На 27 години съм и преди няколко дни след поредният профилактичен преглед при гинеколога си ме уведоми ,че имам малка матка.Каза ми ,че размерите и са около минимума 5 сантиметра .Обясни ми ,че ще имам проблеми със забременяването ,трудно бих износила плода ,по-голяма част от бремеността си трябва да я прекарам на легло и че вероятността бебето да се роди в 8-мият месец е много голяма.
 Да си призная доста се стреснах,все пак гинеколкога ми обясни ,че на моито 163 см. ръст и 48 кг . тегло е било често срещано явление - малката матка.Каза ми също ,че е желателно да започна и да правя опити да забременявам и ,че преди 30-та си годишнина вероятността да забременея и да родя нормално дете е по-голяма.
 От тогава непрекъснато ме гложди нещо от вътре ,дали някога ще бъда майка .Понеже когато бях на 21 години направих аборт ,тогава решихме с приятеля ни ,че ни е рано да ставаме родители ,а сега и двамата съжеляваме.Та се чудя дали преди около 6 години ,не изтървах последният влак за това да бъдем родители.


Искрено ще съм благодарна ,ако някой във форума има подобен проблем да сподели .Благодаря ВИ много Simple Smile

# 1
  • Мнения: 902
Потърси второ мнение. Може да е неправилно измерена. Дори и да се окаже вярна диагноза, с повечко лежане и пазене, ще гушкаш детенцето си.
Ще имаш дете, убедена съм.
Изясни въпроса и тогава се притеснявай.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 003
Консултирай се и с друг лекар! Не може да се правят такива генерални заключения преди да сте направили опит за забременяване. И не се обвинявай, че си направила аборт по желание, не позволявай това да ти тежи на съвестта и да си мислиш, че си изпуснала момента. Намери подходящия лекар, довери му се и ще видиш, че всичко ще бъде наред!

# 3
  • Мнения: 364
Консултирай се и с друг лекар! Не може да се правят такива генерални заключения преди да сте направили опит за забременяване. И не се обвинявай, че си направила аборт по желание, не позволявай това да ти тежи на съвестта и да си мислиш, че си изпуснала момента. Намери подходящия лекар, довери му се и ще видиш, че всичко ще бъде наред!
Peace

На моя позната и бяха поставили диагноза недоразвита матка. Бяха и предписали Дуфастон за два или три месеца. Тя не прави опити за дете, затова не знам, дали проблемът е разрешен.
Не зная, дали малка матка и недоразвита матка е едно и също! newsm78
Също така, не съм сигурна, дали това е правилното лечение. Не ми се вярва само с Дуфастон-а да са оправили положението. Просто споделям за подобна ситуация.

Намери подходящ специалист и всичко ще е наред! Успех!  bouquet

# 4
  • Мнения: 110
Не знам къде са ти поставили диагнозата , но на мен един и същи/неграмотен, казвам го с чиста съвест #2gunfire/ лекар ми каза 2 пъти ,че имам малка матка.
 Интересното беше ,че след това посетих още 4-ма такива и никой не го спомена , напротив във всичките ми изследвания и анамнези /май така се казва/-гласят "нормална", така че не се притеснявай излишно просто потърси и др. мнение !  bouquet
ПОЗДРАВИ ОТ МЕН И УСПЕХ!

# 5
  • Мнения: 340
А има ли такова нещо като нормални размери на матка и какви са те?

# 6
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Разбира се, че ще станеш майка, мила! Един път си забременяла, значи проблема със забременяването го елиминирай още от сега. Това, че ти е казано, че си с малка /недоразвита матка изобщо не трябва да те стряска. Няколко близки приятелки имам, които именно с такава диагноза имат деца и протекла безпроблемна бременност.  По време на бремеността матката се разтяга...десетки, стотици пъти /ще те излъжа за точната цифра, но става стотици пъти по-голяма от първоначалната си големина/.  Просто природата ще си каже думата и при теб плода ще е малко по-малък /но все пак нормален, сега да не се стегнеш  Naughty/. Това знам - това ти пиша. Преди всичко недей да губиш вяра инадежда, че ще гушкаш бебок. Най-сърдечно ти желая УСПЕХ и много късмет.
п.п. А все пак защо не посетиш и друг лекар. Допълнително лекарско мнение никога не е излишно!   bouquet

# 7
  • Мнения: 511
Преди около 4 години на мен ми поставиха същата "диагноза",като ми беше пояснено, че забременяването може да се окаже проблем.
Психирах се, започнах да се тревожа, дори си бях внушила че не мога да забременявам. Е, след няма и година забременях, но се наложи аборт.
Следващата година забременях отново и сега имам здраво и прекрасно детенце, изкарах лека и безпроблемна бременност, Ния се роди малко по- мъничка само 2900кг.Което между другото е нормално.
Да поясня и двата пъти забременях от "раз" Blush
Питала съм лекари и тук и в чужбина, малката матка- ако въобще може да се говори за такава, няма връзка с възможността/невъзможността за забременяване. Та нали органите на всички ни са различни в зависимост от ред физиологични фактори. Един професионалист гинеколог никога няма да обремени психиката на една жена по- такъв тъп и нелеп начин. Продължавам да се изумявам от некъдърници.

# 8
  • Мнения: 4 306
Не се панирай излишно!
Колко жени, които забременяват от раз знаят размерите на матката си?
Лекарят е бил ненужно груб според мен.

# 9
  • Мнения: 1 209
Не се панирай излишно!
Колко жени, които забременяват от раз знаят размерите на матката си?
Лекарят е бил ненужно груб според мен.

newsm10 newsm10 newsm10

Ще си имаш детенце мила... Потърси мнението и на друг специалист...

# 10
  • Мнения: 990
Аз съм с "малка матка" и чух от лекари същите неща ,които са казали и на теб. В крайна сметка забременях и родих близнаци  Hug . Не се притеснявай , а просто потрси още едно лекарско мнение   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Второ мнение Peace И то веднага, преди да си се поболяла от тревоги. Аз на 18 г. щях да умра от стрес и ужас, когато една "лекарка" след преглед 30 секунди, заключи, че матката ми е недоразвита, а яйчниците ми не овулират, поради приема на орални контрацептиви и край вече! - никога няма да имам деца #Crazy Три дни си седях вкъщи и ревах, накрая майка ми откачи и ме заведе при друг лекар, на вагинален ехограф/това става преди 10 години, вагиналния ехограф си беше ехееее, голяма работа Laughing/. Човекът направо избесня на некомпетентността на колежката си и най-вече на жестокостта й да изтърси нещо такова на 18-годишно момиче ooooh!
На мен лично се оказа, че ми няма нищо и години по късно забременях буквално от раз Laughing Имах хубава бременност и родих голямо и здраво бебе. Но дори и при теб да има някакъв проблем, сигурна съм че с подходящи грижи, ще се справите. Лекарите понякога за толкова безпардонни Close

# 12
  • Мнения: 1 906
Преди около 4 години на мен ми поставиха същата "диагноза",като ми беше пояснено, че забременяването може да се окаже проблем.
...
И на мен така ми каза една лекарка. Каза ми също, че трябва да се махне част от яйчника ми (по друг повод) и какви ли още не ужасии. Смених я и никой след това не ми е казвал, че матката ми е малка.
Успокой се и потърси друго мнение. Скоро ще гушкакш сладко бебче!

# 13
  • Мнения: 215
Аз разбрах, че имам "малка матка" едва на профилактичния преглед 6 месеца след раждането. Забременях от втория опит, имах безпроблемна бременност и родих бебе 3,600! Така, че не се притеснявай предварително!
Успех! Hug

# 14
  • Мнения: 2
Simple Smile искрено съм Ви благодарна за отговорите
 да си призная доста ме окуражихте Simple Smile)))Благодаря Ви за отзивчивостта

Определено съм решила да потърся и мнението на специалист
  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт