На 50 дена е-а пъпчето още стои!

  • 2 622
  • 18
  •   1
Отговори
  • СОФИЯ
  • Мнения: 186
Дъщеричката ми е на 50 дена - а все още не и е паднал пъпа! Педито само повтаря - "ще падне, много дебела пъпна връв!" Но мен вече ужасно много ме притеснява факта! Моля споделете - имали ли сте подобен проблем? Какво сте правили?
Извинявам се ако има такава тема - но нямам време да се ровя много назад...
Благодаря ви предварително !

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 268
И на мен ми се струва малко множко. Защо не отидеш на друг лекар? Може да не е пристегната силно, знам ли? Ама ако е така ще има и други проблеми.... Най-добре се консултирай и с друг лекар, за да ти е мирна главата и да не го мислиш, че сега едва ли ти е това. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6 164
Капеш ли му спирт 90о всяка вечер, усукваш ли го? Това е дълго време наистина.[/color]

# 3
  • Мнения: 1 877
А защо не го заведеш в родилния дом,в който е родено детето?Може там да се погрижат за пъпчето по-компететнтно.И на мен ми се струва много време.Затова побързай и успех!

# 4
  • Мнения: 6 029
на сина ми го махнаха със скалпел. след 15-тина дни непадане.

# 5
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
На големия ми син който се роди 4.550 кг  му падна на 39 ден .Бяха казали ,че ако не му падне до 40 ден да го закарам в хирургиите да му го махнат .Слава богу не се наложи ден преди това падна  , но все пак щом го ноблюдава педиатъра не би следвало да се безпокоиш.
А между другото нашето джи пи ни викаше през ден да го наблюдава.......
Успех!!!!

# 6
  • Мнения: 3 537
Много време е това.Попитай друг лекар.

# 7
  • Мнения: X
заведи при детски хирург.това е много време вече.нашият пъп падна 2 дена след раждането.успех.не чакай повече!

# 8
  • Мнения: 1 234
Нашето пъпче падна на 6я ден. Вижда ми се дълго това време. Консултирай се с друг лекар.

# 9
  • Мнения: 200
И ПРИ НАС БЕШЕ ТАКА , ДЕБЕЛА ПЪПНА ВРЪВ, ВСЯКА ВЕЧЕР ГО ТЪРКАХМЕ С ПИОКТАНИН, И ПАДНА МОЖЕ БИ НА 2 МЕС.

МЕСТОТО ОКОЛО ПЪПЧЕТО ИМАЛИ ЗАЧЕРВЕНО И ВЪЗПАЛЕНО, АКО НЯМА , НЕ СЕ СТРЯСКАИ ЩЕ ВИ ПАДНЕ.

# 10
  • СОФИЯ
  • Мнения: 186
Вива31 - не няма зачервено, сух е вече, обаче си виси там на нещо и не пада и не пада!
Мисти - да, на всяка смяна на памперса капя спирт, въртя го вече на 360 градуса ама не ще и не ще!
Ако и утре не падне отивам на втори специалист! ! !

# 11
  • Мнения: 2 529
Вива31 - не няма зачервено, сух е вече, обаче си виси там на нещо и не пада и не пада!
Мисти - да, на всяка смяна на памперса капя спирт, въртя го вече на 360 градуса ама не ще и не ще!
Ако и утре не падне отивам на втори специалист! ! !

На моя син педиатърката успя да му го махне на 19-ия ден. Каза, че не е добре да седи много дълго, за да не се развият някакви бактерии все пак. Попивах със спирт и 2-3 дни му пръсках Бивацин след това.

# 12
  • Мнения: 3 146
Заведете го в детската хирургия в Пирогов. Те ще го махнат, ако трябва, ако не- ще ви кажат. Те са много добри.

# 13
  • СОФИЯ
  • Мнения: 186
Е най-накрая - днес падна! Но не знам как трябва да изглежда едно пъпче след падането на въпросната щипката с изсъхналата кожа към нея ....Сега пък се притеснявам дали е нормално ....има корички в средата ...Кога ще се прибере това изпъкналото ....Все да има за нещо да се тревожа  Cry

# 14
  • Мнения: 3 146
Зависи колко е изпъкнало, педиатърът трябва да прецени дали се е прибрало добре. Коричката ще падне до няколко дни. Слагай още спирт, докато падне. Тя не е страшна.
Добре, че падна Grinning

Общи условия

Активация на акаунт