ПОМОЩ! КАКВА КОЛА....?

  • 11 766
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, малко предистория... преди около месец с жена ми научихме радостната новина - ще си имаме бебета Simple SmileSimple Smile ... три  (3) Joy Joy .. И веднага започнахме с промяна на плановете Simple Smile Един от съществените въпроси е колата. Сега имаме един пасат комби, но така като правим сметка доста зор ще видим да се съберем с три бебета, количка и багаж. Та решихме да сменяме пасата; ясно е че ни трябва ван. Днес направих една обиколка по различните дилъри (различни марки) за да видя на живо какви са все пак предложенията (най-вече като габарити). принципно окото ми се спря на 2-3 модела, но все пак искам да чуя мнения по възможност от хора с опит. Не робувам на марка, визия, върхови постижения като скорости и т.н. Държа само на следните неща - дизел, достатъчно място за 3-ма възрастни (аз, жената и една баба Simple Smile ), три столчета за бебета, количката (3-ка) и багаж ...
Принципно за момента съм се спрял на следните коли:
1. Citroen Grand C4 Picasso
2. Ford S-MAX
3. Ford Galaxy
4. Renault Grand Scenic

Приемам всякакви идеи, предложения, коментари... Благодаря на всички предварително.

# 1
PG, честито!!!!!!!

Аз имам двечки, доскоро карах Рено Еспас 2 серия, и такава кола друга нЕма!  Wink

Като гледам сте се насочил към нов автомобил (съдя по моделите), но мисля, че гледате грешния клас. За тройка дечковци Ви трябва един клас нагоре - мой приятел има три деца, и когато му се роди третото смени комбито, което имаше, с Мерцедес Вито.  Както казах другият вариант е Еспас (но не и Сценик).  Наш'та фамилия кара като семейна кола Пежо 307 SW с 6+1 места и за три деца не е невъзможно да се справи човек с нея, но ако аз имах три бих предпочел по-голямо животно.

Успех и още веднъж - честито!

ПП Галаксито обаче става, смятам.

# 2
Извинявай, не ща да те спамвам, ама се сетих да ти кажа - С4 Пикасо и Гранд Сценик са си същички 307 SW - сравнявал съм ги! Така че може да помислиш и за Пижо - аз съм супер доволен!

# 3
  • Мнения: X
 Честито за бебоците!   bouquet

# 4
  • Мнения: 2 495
Честито за бебчетата  bouquet Относно колата, не че толкова разбирам, но съм за Ситроена Peace

# 5
  • Мнения: 1 426
Ford Galaxy най-голямо, но за целия антураж пак ще ви е нужен багажник на покрива.
Но ако имаме "трето" директно минаваме на WV Мултиван - само това е решението, направо не ви виждам в тези от които си изброил.

Последна редакция: ср, 04 юли 2007, 11:57 от mania4ka

# 6
  • Мнения: 1
охх, абе и аз си мислех за следващия клас автомобил (от сорта на на ФВ Мултиван и МБ Вито), ама там вече цифроманията е друга, та малко се стреснах  Shocked Мъчим се да се въртим около цифрата 50000, а тия двата са доста отгоре.
Citroen Grand C4 Picasso е всъщност абсолютен аналог на Рено Еспейс (последното вече не се продавало на нашия пазар; все едно българите не могат да имат 5-6 членни семейства  Close) Относно Пежо 307 SW... един комшия има такова, та тази сутрин го поразгледах, но се оказа че той всъщност е 4+1 места (нямал вариант 6+1).

# 7
Относно Пежо 307 SW... един комшия има такова, та тази сутрин го поразгледах, но се оказа че той всъщност е 4+1 места (нямал вариант 6+1).

Значи това с 4+1 места е 307 Break (или просто Комби).  307 SW има +2 седалки най-отзад, стъклен покрив за базовия вариант и някои други джвъчки.  Допълнителните две седалки са нормални по размер, но имат малко място за краката - така че стават или за деца или за кратко разстояние.  Освен това ако се ползват, тогава задължително трябва да имаш горен багажник или ремарке.

Непременно ли искате чисто нов автомобил? За 50К можете да си вземете горен клас кола на 2-3 години.

# 8
  • Мнения: 1 426
ако му вземеш ДДС-то на МултиВана става около 50к
или Каравел на ФВ,
количка тройка забрави да качиш във ван

# 9
  • Мнения: 1
Твърдо сме решили кола от магазина! Последната кола (пасат комби 1999г.) уж сравнително по-нова кола, запазена, ама има само един проблем (нещо с комфорт модула или платките по вратите) който понякога ни изкарва нервите. А за ремонт не ми се мисли (цифромания)... За това с жената си казахме, че следващата кола ще е нова.

Мдааа, ще сложа в списъка и 307 SW при това положение. Като му гледам цените на различните модфикации, то даже и до 40к не стига. Струва си да отида до магазина да видя за кво става въпрос  Wink Но определено и аз мисля, че без багажник на покрива няма да се разминем в този вариант.

mania4ka, мерси за инфото, но за съжаление няма да мога да си взема ДДС-то. Фирма нямам, ще бъде на физ.л., а и не ми се влиза във филм да търся някоя фирма с която да правя врътките....  Нали има една приказка - на вълка за това му е дебел врата....  Wink

BTW, тази сутрин се човърках из нета и сега си мисля дали не е по-добре да направя още малко компромиси. Намерих следната кола - http://www.ssangyong.de/Rodius.94.0.html. Оказа се, че тия корейци правят колите си с двигател и скоростна кутия на Мерцедес, а най-скъпия вариант на тоя Rodius е 53,800 (с фул екстри). От друга страна като чета характеристиките и ревютата из нета, май става дума точно за ван от калибъра на Мултиван и Вито. BTW, SsangYong са тези дето правят Rexton, а за него съм чувал добри отзиви...

# 10
  • Мнения: 1 426
честно казано по-грозно нещо (Родиус)от това не съм виждала (всеки ден го гледам под балкона си)
май ще ходите с две коли на почивка - в едната децата в другата багажа (ние сме го правили)

# 11
  • Мнения: 1
ееее, стига де Simple SmileSimple Smile грозно, красиво... кво значение има. Аз за красота съм си взел жената  Grinning Grinning (да е жива и здрава миличката). Колата е да върши работа (да не би Голф 2 да е красива кола Simple Smile).... Въпроса е, така като си го гледаш от балкона (Rodius-а), мислиш ли че става за товарно муле (за каквото ще го ползвам)?

# 12
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Може ли да вметна един вариант - наскоро излезе новата версия на Ситроен Джъмпи/Пежо Експерт. Пътническите им версии са с доста екстри базово, но дори да накичите отгоре, пак ще се вместите (може и с малко пазарлък Wink) в тази сума  с лизинг. Иначе кешово ще е надолу. А колите могат да бъдат до 9 местни, но вас ви устройва и 5+1 места (двойна седалка до водача и тройка отзад, а остава голямо багажно пространство). Карах такава кола, няма нищо общо със старите версии на тези модели и, въпреки че минава под знаменател "товарни", всъщност е много удобна и се управлява много леко.
Луксозните ванове на тези марки - Пежо 807, Ситроен С8 и Фиат Улис (разликите са само козметични) тръгват пак от тази сума, но мисля че нямат двойна седалка до шофьора, а като станат 3 реда, остава молко място за багаж.

# 13
  • Мнения: 1 426
не съм влизала вътре и не знам как е като обем от вътре, но общо взето за мен е кола с неизвестно предназначение - нито кола, нито джип (много нисък и с малки гуми), на ван много не прилича. При вдигнат 3-ти ред седалки май почти няма багажник, а на втория няма 3 самостоятелни места т.е. при 2 детски стола остава 1/2 място.
Преди години  имам впечатления от едно Мусо (на същия производител), много бързо се раздрънка откъм ходова част - нямаше и година  (колата въобще не беше жалена)

# 14
  • София
  • Мнения: 1 419
Честито ! Да им се радвате много  bouquet  Основно пиша, за да ви поздравя, но за да не спамя , само споделям, че имаме приятели с 3 деца, и те скоро си взеха Опел Зафира, доколкото знам е под 50 000. На мен ми се вижда голямо, но като гледам ти търсиш нещо още по- !

Общи условия

Активация на акаунт