синдром на Рейно-що е това

  • 9 691
  • 12
  •   1
Отговори
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
не знам даи се сещате но бях писала за сестре ми -19г. момиче което виждаше различни неща но не и нормални.Така се развиха нещата при нас че преди седмица от работа са я завели в болницата понеже ръцете са и се изкривили не е можела да диша и така.Доктора от бърза помощ и е  сложил веднага лидокаин бром и деазепам-нищо спиред тях тя е направила т.нар. -акушерски ръце а доктора е казал че ако се е забавила още малко е щяло да и се пръсне сърцето-пулса и е бил 180 удара в минута.
На следващия ден са се опитали да и вземат кръв от пръста но не е течала такава и доктарите са я пратили веднага за София понеже само там и в Пловдив правели изследвания за този синдром.Сега чакаме резултата на 10 юли но според лекарите диагнозата ще се потвърди.
Моля за помощ с информация.
ще съм благодарна на всеки включил се в темата  Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 143
http://www.bulpress.net/index.php?p=view&r%5Bid%5D=2532

http://www.arsmedica.bg/bg/themes/t_id/24.html


А тук, след като се регистрираш, имаш възможност да зададеш своя въпрос и ще получиш компетентно мнение от съответния специалист по редки болести:
http://www.raredis.org/register.php?sel_lang=bulgarian

Дано съм помогнала с нещичко.
Успех. Peace

# 2
  • Мнения: 585
Съпруга ми има същият синдром но при него е в лека форма , въпреки това две влажни зими и нерви му обостриха проблема който при него са студено ръце и крака , ръцете му започнаха да се подуват в студено време , оперира ги във ВМА София , режат се нервите който свиват капилярите на ръцете . Този синдром се обостря или дори появява при нервно напрежение най-вече може това да го е отключило при сестра ти и при нея явно е в много остра форма , с отшумяване на проблема с нервите ще изчезне и синдрома на Рейно . В леките случси просто хората се оплакват от по-лошо оросяване на крайниците и студени ръце и крака , даже не разбират че ГО ИМАТ . НО проблема е на нервна почва , така че най-вече това е за лекуване , не бива да секръводарява . Това което пишеш че е направила сестрати определено е сериозна криза . Наистина специалисти за синдрома на Рейно има само в София, но при вас той е в следствие от другите прблеми, който пишеш че тя има , сигурна съм че ако се успокои и разреши другите си  проблеми  синдрома ще изчезне като с магическа пръчка.

# 3
  • Мнения: 585
за кръводаряването ти го пиша защото ни е случайно разбрахме преди съпруга ми да кръводарява , даже нямаше да спомене за синдрома на Рейно , ако лекарката не беше попитала , и се оказа че е опасно при кръводаряване може да се направи спазъм на кръвоносните съдове , да го имате предвид

# 4
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
много ви благодаря -те утре чакат резултат от второто изследване и ако е + пак ще ходят до София.Тя сега е на лекарства за сърцето и е мнооого добре  Hug

# 5
az sum na 17 godini...i toq 6iban sindrom go imam i az  newsm78 na skoro razbrah...sega sam na isledvaniq utre....abe ne mi se govori...losha rabota e Sad

# 6
това което знам за тая болест е че е опасна за жените....при мъже е исключителна ряткос поне така ми казаха лекарите...!!! на мене лично само ми посиняват ръцете от студа но и това не е малко....бесен съм на себе си цяла зима ходих без ракавици шапка....и са ще ги нося пролета...да ми се смеятъ хората...!!!
нз какво трябва да направя за да се излекувам...но от три дена на сам само с ръцете се занимавам, ходя на сауна тренирам в фитнес щото четох че било полезно...спя с ракавици не пия кафе и ми се реве....само скапаните цигари немога да ги спра ама сам ги намалил доста! абе ваобще ми се реве от живота заради тая болест!

# 7
  • Мнения: 585
цигарите са голям проблем при това заболяване откажи ги много зле влияят на периферното кръвообръщение , да те успокоя ако се е появила в пубертета обикновено с времето се израства и проблема отшумява , нервно напрежение го отключва и спри цигарите

# 8
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
маята сестра не пуши.Оказва се че вече почти година немогат да разберат какво става.Има показатели в кръвта които се много над нормите.Тя е при една много добра лекарка в София в клиниката по ревматология.Просто нвезнаят какво и има  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 556
И аз го имах този синдром. И ме мъчи някъде 10 години. Диагнозата ми бе поставена в клиниката по Ревматология в София. Започна в пубертета. Наистина е гадно.  Пих какви ли не лекарства, но беше без особен резултат. Сега може да са измислили и по-добри и чисти лекарства.
От 4 години нямам проблеми.
Случайно преди време прочетох една статия, че проблема освен на нервна почва идва и от стомаха - не добро храносмилане, запек.
И аз наистина страдах от това!
Започнах да се храня разделно и тов доста облекчи положението. Също така си въведох един разтоварващ ден в седмицата, в който ям само плодове- основно ябълки и пия чай с мед! Запека се регулира почти веднага!
Освен това си правя ябълков оцет и от него смятам че има голяма полза.
Не съм пила лекарства от много години.
Но моят синдром не беше в твърде тежка форма. Явяваше се в началото на зимата.
Исках само да споделя опит! Естествено не е задължително да пробвате тези неща!

# 10
Здравейте!Имам синдром на Рейно от 15годишна сега сам на 25г.Имам оплаквания като вашите но мен лично повече ме интересува каква е причината за това..Правиха ми редица изследвания и най-накрая ми откриха на 7шиен прешлен-шийни ребра(по 1см.),двустранно...Някой има ли подобни причини за това заболяване?Много е неприятно.... Confused

# 11
Имам синдром на рейно и цервико артроза, и нервно вегативни прояви.Лежах  в клиниката по ревматология в Сфия и сега отивам на психиятър.Имам мнго болки в раменете,ръцете и краката.Подуват ми се  ръцете и посиняват.Много съм нервна.Не мога да откажа и цигарите.Моля ви ако знаете с какво мога да облекча болките си ми кажете.

# 12
  • Мнения: 587
ПОнякога този синдром може да вещае доста сериозни заболявания.

Общи условия

Активация на акаунт