проблеми с работодателя

  • 2 148
  • 12
  •   1
Отговори
някой от вас да е имал проблеми с работодателя заради бременността си или заради това, че гледа малко дете докато се опитва и да работи?

Имате ли впечетления, че работодателите търсият много млади и много непретенциозни хора. тоест такива, които още не знаят какво ще правят с живота си и не са ангажирани със семейство, което отвлича вниманието им.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 164
Pri men problemyt e, 4e shefkata mi nqma deca. Kato razbra, 4e sym bremenna, go izjivq mnogo tezko. Posledicite sa:namalqvane na zaplatata, zatrupvane s novi i novi zada4i, v naj-golemiq stud me prashtashe po razni institucii i t.n. Moga da pisha oshte mnogo! Drugiqt problem e, 4e ekipyt na firmata e sformiran ot okolo 40-godishni personi i az s moq korem ne se vpisvam v kartinkata. V momenta mi tyrsi zamestni4ka, koqto da otgovarq na iziskvaniqta: da ne i predstoi svatba, da ima 3 otgledani deca i t.n. v tozi duh. Osven tova iskashe da znae edva li ne vseki den v kakvo systoqnie shte sym.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цитат на: vla200
някой от вас да е имал проблеми с работодателя заради бременността си или заради това, че гледа малко дете докато се опитва и да работи?

Имате ли впечетления, че работодателите търсият много млади и много непретенциозни хора. тоест такива, които още не знаят какво ще правят с живота си и не са ангажирани със семейство, което отвлича вниманието им.

Редно и коректно е да предупредиш, че си журналистка. Така момичетата, които споделят историите си, ще са наясно предварително (имаше тук няколко случки с не много коректни журналистки, които се възползваха от потребителите  Imp ).

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
boo е напълно права!
и каква е целта на въпроса - вълнуваш се като засегната или искаш материал?
моля уточни и ще получиш пълни и изчерпателни отговори

# 4
  • Мнения: 1 381
според мен работодателите търсят:
Млади и красиви, но с богат трудов опит, неомъжени, без приятели, ако може и стерилни или пък просто да мразят децата.

Направо съм бесна преди 2 горини си търсех работа и все ме питаха за това дали планувам да имам дете, а аз кво да има отговоря" не - само работа" това май искаха да им кажа. И като ми задаваха тоя въпрос с особенно натъртване просто ставах и си тръгвах.
Сега пак си търся- имате дете на една годинака. Сега сценария е - ми то ще боледува, ще отсъствате от работа а аз " То мойто ще е здраво винаги, аз също не боледувам и кола не може да ме блъсне - непоклатима съм"- това ли да има кажа.
Или по добре да не работя докато детето не стане  достатъчно голяма, за да не се налага да му давам аз лекарствата............ и тогава .......ами ние търсим по -  ъъъъъъ млади...... с опит не от преди 10 години.  Направо незнам на къде вървим........да не говорим, че не се задават такива лични въпроси, ами ако не мога да забременея, ами ако нещо ми се е случило...с детето не дай си боже, а те човъркат.

# 5
  • Мнения: 1 734
Бу, за пореден път ме изумяваш как знаеш всичко Simple Smile

# 6
  • Мнения: 432
И аз се притеснявах от реакцията на шефовете-отскоро съм в тази фирма, току що завършила студентка , бла-бла. Онзи ден събрах смелост да кажа на щефа, а пак той човека така се зарадва, все едно за негово бебе става дума Mr. Green . Като му казах че ще се постарая бързо да се върна на работа, направо отсече- "Когато се върнеш тогава, важно да сте здрави и всичко да мине ок" и все приказки от този сорт. И естествено аз смятам напълно да се възползвам от ситуацията, цял живот после ще бачкам , а бебето ми веднъж ще се ражда Mr. Green , мисля да му отделя максимума от времето  си.
Та думата ми е че няма значение дали си в малка голяма фирма и т.н ако работиш с хора, а не с кретени няма място за притеснение. Пак и като се търсят млади хора с идеи и амбиции, работодателите би трябвало да си имат на идея че след някоя друга година на тез хора все пак ще им дойде и времето за деца и семейство. Mr. Green

# 7
  • Мнения: 2 784
И аз като Мира_D...Шефката ми по принцип не искаше да взема хора с деца,или които планират такива,ама като забременях така се радваше жената,а докато кървях и лежах в къщи се обаждаше всеки ден и целия колектив ме кътаха като писано яйце...Ама те по принцип са много готини хора-и шефовете ми и колегите.В малките фирми е така,предполагам-всички стават като едно голямо семейство.А иначе и аз съм забелязала,че предпочитат хора без деца и не мога да разбера къде е проблема.Работещите майки са свикнали да жонглират с 10 неща едновременно и се справят много по-добре,а и повече се стараят,защото имат отговорност към семейството си и не могат да си бият камшика и да махнат с ръка за разлика от много от необвързаните(въпреки,че то си е до човека)

# 8
  • Мнения: 2 596
Ако наистина си журналистка, по-добре пиши, че тук има мноооооого майки, които са против намаляването на отпуск по майчинството на 6 месеца. Е, за това, ще ти дадем направо изчерпателни и готови отговори и няма да има нужда дори да ги преработваш.

# 9
  • Мнения: 1 753
Слава богу моята шефка е супер човек. Тя много се зарадва каго разбра, че съм бременна. Отделен е въпросът, че имам само 4 месеца майчинство - просто такъв ми е договора. Това е направо ужасно, но шефката ми склони като се върна да продължа на гъвкаво работно време, за да мога да се грижа за бебчето. Аз не желая да си давам бебето на някаква напълно непозната детегледачка. Докато съм на работа ще я гледа татито. Добре че той си има собствен бизнес и може да си разполага с времето както си иска.

Но това, което предлагат за намаляване на майчинството е кощунство!!! Кой ще гледа всичките бебета? Коя майка ще си даде бебето просто така на някоя гледачка дето нита я знае нито я познава. Ами кърмещите мами? Просто имам чувството, че някои хора целенасочено се опитват да унищожат българската нация.  #2gunfire  #2gunfire

# 10
  • Мнения: 1 172
Цитат на: vla200
някой от вас да е имал проблеми с работодателя заради бременността си или заради това, че гледа малко дете докато се опитва и да работи?

Имате ли впечетления, че работодателите търсият много млади и много непретенциозни хора. тоест такива, които още не знаят какво ще правят с живота си и не са ангажирани със семейство, което отвлича вниманието им.


Не съм имала никакви проблеми с работодателя си.  Всичките ми шефове и колеги бяха много мили и внимателни. Никога не съм си позволила да се възползвам от положението си и да злоупотребя с болнични, отсъствия и т.н, въпреки че съм имала такава възможност.  Всичко е въпрос на коректност и зависи от конкретните хора и в двете позиции - работодател и работничка... Имам приятелка, която изкара почти цялата си, при това безпроблемна, бременност в болнични... защото "и без това сега й се е паднало да си почива"...
Според мен не е вярно, че се търсят и наемат само млади и неангажирани хора. И ако наистина сте журналист/ка, направете проучване за различните професии - при кои от тях излизането в майчинство не е проблем, и при кои е; не обобщавайте толкова бързо .... защото ситуацията хич не е еднаква за всички сфери на труда. И всякакви подобни обобщения звучат прекалено несериозно.

# 11
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Eva

Направо съм бесна преди 2 горини си търсех работа и все ме питаха за това дали планувам да имам дете, а аз кво да има отговоря" не - само работа" това май искаха да им кажа. И като ми задаваха тоя въпрос с особенно натъртване просто ставах и си тръгвах.
Сега пак си търся- имате дете на една годинака. Сега сценария е - ми то ще боледува, ще отсъствате от работа а аз " То мойто ще е здраво винаги, аз също не боледувам и кола не може да ме блъсне - непоклатима съм"- това ли да има кажа.
Или по добре да не работя докато детето не стане  достатъчно голяма, за да не се налага да му давам аз лекарствата............ и тогава .......ами ние търсим по -  ъъъъъъ млади...... с опит не от преди 10 години.  Направо незнам на къде вървим........да не говорим, че не се задават такива лични въпроси, ами ако не мога да забременея, ами ако нещо ми се е случило...с детето не дай си боже, а те човъркат.


В една нормална държава можеш да ги съдиш за дискриминация, но тук - не, такава е действителността и все по-зле става, както се вижда

# 12
  • Мнения: 2 534
Моят шеф сега ми намали работното влеме с един час и задължителни почивки в събота и неделя +увеличаване на заплатата.
Направо страхотно !!!
Затова се връщам вече на работа , нищо че Поли е на десет месеца .

Общи условия

Активация на акаунт