Често кърмене при бебе на 4 м. и захранване

  • 836
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 545
Здравейте, д-р Слънчева! Дъщеря ми навършва четири месеца след няколко дни. Засега е само на кърма. Проблемът е, че се храни прекалено често - 7-8 пъти, през нощта не прави пауза по-дълга от четири часа. На практика, яде толкова, колкото и като новородено, с хранения в 2ч. и  в 5ч. Преди правеше дълга пауза от поне шест часа, но напоследък млякото ми намаля вечер и тя очевидно не получава достатъчно, за да издържи по-дълго. Пробвах вечер да давам добавка (Фризопеп), но тя категорично отказва. След всичко изчетено във форума за захранване след шестия месец, тотално се обърках и не знам дали не е рано да я захраня след четвърти навършен месец, да изчакам ли и петия месец, като кърмя по-начесто или да започна със зеленчуково пюре. Притеснявам се да не избързвам. Тя е с диагноза АБКМ, както и беше с доста силни колики, които от съвсем скоро отшумяха, ако това има значение, чувала съм, че при такава диагноза препоръчват по-късно захранване. Същевременно просто грохвам от умора с това безкрайно кърмене. Моля за Вашия съвет и сърдечно Ви благодаря! Hug

Последна редакция: ср, 04 юли 2007, 14:23 от lga

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Диагнозата АБКМ се поставя след кръвни изследвания и определена клиника, а не сама от обрив- себероичен дерматит. 80% от тези обриви на се дължат на АБКМ и преминават след 1 годишна възраст. 4 месеца е границата за захранването. Предлагам Ви първо да започнете да давате към кърмата АМ за възрадст от 0-6 м , може хипоалергично напр. Фризолак НА и след 1 седмица за започнете смело захранването, като замените обедното хранене с пюре, първо плодово с Ам и след това зеленчуково. В края на 5м. можете да замените следобедното хранене с каши - плодовомлечни, безглутенови. По този начин ще можете да давате кърма сутрин и вечер.

Общи условия

Активация на акаунт