генетични изследвания при бременни

  • 4 029
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте,  знае  ли  някой  къде  се  прави  скрининг тест в София?  Бременна  съм - началото  на  третия месец и  си правих  изследванията  в Гърция  и  резултатите  малко  ме  притесниха -  казаха  ми  че  съм на  границата,  затова  търся  някой  в Б-я да  ми  помогне.  Благодаря Ви предваритвлно     

# 1
  • Мнения: 5 790
В Майчин дом.

# 2
И аз зная,че такива изследвания се правят в Майчин дом в София-за другаде не съм чувала.

# 3
  • Мнения: 7 947
В Майчин дом си правих такива изследвания, плюс още нещо, което вече не помня - вървят комплект. Но трябва да се обадиш по телефона, защото записват часове, аз чаках 1 месец!Можеш да го вземеш от тел.144 напр. Иначе цената беше около 80 лв, резултатите са готови за около седмица.УСПЕХ!!!

# 4
  • Мнения: 317
В Майчин дом си правих БХС миналата година юли месец . Не съм си записвала час - струваше ми около 20 лев /не си спомням точно , но  между 20-30 лев. / . В последствие също там правих и  , за която имах предварително час .   bouquet

# 5
  • Мнения: 175
В майчин дом питаша на регистратура и те пращат на 14 мисля беше етаж за БХС. Струва 25 лв. като после имаш безплатно разясняване на резултатите. Моите също не бяха наред и искаха да ми правят амнеоцентеза, но аз не дадох. От тогава съм против тези изследвания - подлудиха ме. Няма предварително записване. Успех!

# 6
  • Мнения: 317
Честно казано и аз  при втора бременност бих се замислила дали да ги направя - истината е , че процентната вероятност за риск от вероятна генетична аномалия на плода  , която  БХС  дава е много неточна .

# 7
  • София
  • Мнения: 1 244
Да, до колкото ми е известно само в Майчин дом. Без предварително записване, но ти трябват мерки на глава и бедро от същия или предишния ден от гинеколога (на ехограф). Отиваш с мерките (снимка, бележка, направление), взимат ти кръв, плащаш 20 или 25 лв. беше и след няколко дни си взимаш резултата. Ако е риск над 1:250 препоръчват амниоцентеза. Иначе само фетална морфология.

Забравих да кажа, че ако си след 19 г.с. може да ти откажат.

# 8
  • Мнения: 7 947
Да, до колкото ми е известно само в Майчин дом. Без предварително записване, но ти трябват мерки на глава и бедро от същия или предишния ден от гинеколога (на ехограф). Отиваш с мерките (снимка, бележка, направление), взимат ти кръв, плащаш 20 или 25 лв. беше и след няколко дни си взимаш резултата. Ако е риск над 1:250 препоръчват амниоцентеза. Иначе само фетална морфология.

Забравих да кажа, че ако си след 19 г.с. може да ти откажат.
Така е , подсетихте ме че на фетална морфология ходих и общо ми излезе около 80 лв, а за записването - може сега да е по-различно, аз ходих преди почти 2 год.УСПЕХ!

Общи условия

Активация на акаунт