"Ти го направи, мамиииии..."

  • 2 757
  • 44
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 999
Минахте ли през този 'мързелив' период? Как го избутахте? Crazy

Дариа в момента ту е в него ту извън. "Не мога да се облека", "Не мога да си събера играчкитееее." и прочие 'не мога' и 'искам ти'.
За всичко ли бяхте твърди и безкомпромисни или от време на време ги оставяхте да 'минат метър'?

Да си призная, че за играчките съм абсолютно твърда и направо заявявам, че ако аз ги прибирам - ще си ги взема в моята стая. Обаче за обличането.... мъкаааааа ако трябва да я чакам ще стигнем до градината към обяд, а вечер ще си ляга към 11-12... Нямам нерви просто и все още я обличам основно аз.

Споделете вашия 'модус операнди', моля.  Praynig

Последна редакция: ср, 04 юли 2007, 12:42 от Isa

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Аз ги обличам все още. Сутрин, когато бързаме. Или поне помагам за колани, коси, връзки и т.н. Сутрин нямам време да съм велик възпитател. И без това само повтарям "хайде, хайде, хайде". Когато се приберат вече, те сами се оправят, сгъват, прибират, подреждат. Играчки не събирам, бюра не подреждам. Вчера Наталия не си беше прибрала обувките, извиках я от горния етаж да си ги прибере. Брат й е като от казарма изваден - подреден, стриктен, много отговорен към дрехите и вещите си. Тя е по-лежерна откъм дрехите и тяхното правилно стопанисване. Много я натискам по този параграф. Само не и сутрин.  Laughing

# 2
  • Мнения: 8 505
Все още го минава...ако изобщо минава Thinking
Правя компромис само с обличането,по същата причина като теб.Освен това често се налага и да я гоня,за да я облека,защото:"Днес искам да съм гола" Crazy
Най-често се опитва да ме работи когато дойде време да си събира играчките.Опитва се и с храненето да ме юрка:"Виж,мамо,не мога (и изсипва лъжицата с таратора например обратно в купата),искам ти да ме храниш"-отговарям и,че в такъв случай ще си остане гладна и след няколко минутно негодувание започва сама.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Познатооо. Не период, ами периодище. Къде защото бързах, къде защото исках нещата да са перфектни, къде пък по навик, но правих почти всичко вместо Цвети - оправяне, сервиране, къпане, подаване, прибиране на разпиляните дрешки... до момента, в който ми се наложи да лежа за задържане и ща не ща не можех да правя гореизброените дейности. Та тогава изведнъж се оказа, че детето можело да си прави всичко само и хич не било трудно да го накараш. Просто е трябвало да му се каже твърдо и в прав текст и да не се отстъпва. А аз все отлагах, защото мислех, че ще има големи разправии и мрънкане... Оказа се, че не е толкова трудно. Сега обаче май отново започвам да отстъпвам, защото ми е по-лесно аз да направя нещо, вместо да я викна и да й припомня какви са й задълженията й и евент. да поспорим. Ще трябва пак да стягам дисциплината!

# 4
  • Мнения: 7 263
Познатооо. Не период, ами периодище. ....Просто е трябвало да му се каже твърдо и в прав текст и да не се отстъпва. А аз все отлагах, защото мислех, че ще има големи разправии и мрънкане... Оказа се, че не е толкова трудно. Сега обаче май отново започвам да отстъпвам, защото ми е по-лесно аз да направя нещо, вместо да я викна и да й припомня какви са й задълженията й и евент. да поспорим. Ще трябва пак да стягам дисциплината!

Потвърждавам - периода си е наистина цяло периодище, ако се карам за нещо в къщи то е за неприбрани играчки и за неподредени дрехи. Малкия за дрехите е по-старателен от баткото. За играчките докато не заплаша че ще хвърлям прибиране няма  ooooh! ooooh! ooooh!
И твърдо и меко казвам ама в този точно момент страдат от частична глухота. Дори се налага да проверявам - та шепна "Някой да иска сладолед?" И тогаз о чудооооооооо - чуват си нормално децата бе само се притеснявам излишно  Crazy Party Crazy Party
Не знам има ли край тоз период, аз поне не го виждам  Crazy Crazy Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
dara, щом ти помагаш с обличането аз ехеее - спокойна съм /с две думи/ Wink

Лекси, моята девойка в градината не разрешава да я обличат дори, но вкъщи е друга работа  Crazy Добре че учителките й ми дадоха информация, защото иначе щях да съм си в неведение за възможностите й.

reflex При нас е: "Бебееееее съъъъм"

# 6
  • Мнения: 1 045
Именно заради това бързане и нямане на търпени основно аз се занимавам със малката  ooooh! Храня я , обличам я а понякога и играчките прибирам ...Изключително грешно ама няма как  Crazy

# 7
  • София
  • Мнения: 7 097
Ние сме в точно обратния период - "искам самааа..."  smile3514
На моменти ми действа супер изнервящо и с огромни усилия на волята я оставям и изчаквам, особено ако бързаме... ooooh! Въпреки това обаче в повечето случаи я оставям сама да справя, а когато не е възможно водя преговори, примерно - иска сама да натиска копчето на асансьора от вътре, което е високо и трябва да я вдигам, а аз съм със заети ръце или не ми се вдига, защото вече ми тежи. Затова й казвам, че и мама иска да натисне и че ще се редуваме - едно тя, едно аз и така...Импровизирам в момента...

# 8
  • Мнения: 1 134

Лекси, моята девойка в градината не разрешава да я обличат дори, но вкъщи е друга работа  Crazy Добре че учителките й ми дадоха информация, защото иначе щях да съм си в неведение за възможностите й.



Просто спри да го правиш. Когато се убедих, че може сама, отсичах: "Щом можеш в градината, значи можеш и вкъщи!"
Помагам единствено за по - трудни дрехи, с връзки, копчета и т.н.
Дори на баба си и на дядо си не разрешава вече да я обличат. Приема го като накърняване на достойнството.  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
Н а т и то единия период на другия не пречи  ooooh! Joy Joy "Помагам ти, мами" и половината дрехи извадени от пералнята и разпилени по пода или сока излят по масата или салата с една купчина сол отгоре. а аз седя и се чудя да й секвам ли ентусиазма или да я хваля.  newsm78

MamaZ, хубаво, ама е добре да се стига в градината преди обяд - нали знаеш Wink

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
dara, щом ти помагаш с обличането аз ехеее - спокойна съм /с две думи/ Wink


Знаех си аз, че това лекомислено признание ще бъде тежък удар върху железния ми имидж, старателно, последователно и стратегически граден в продължение на години.  Laughing Laughing Laughing Но... не се стърпях. Дори тореадорите кървят... отвътре.  Grinning

# 11
  • Мнения: 5 468
Моето пък от 1 година е без памперс и сега сме заедно с едно приятелско семество, с дете на 2 г., на което тепърва свалят памперса и съвсем нормално се напикава от време на време... и нашата дърта магарица, започна и тя да пикае в гащите Close и вика: Аз като Злати! #Cussing out... Направо съм в чудо.

# 12
  • Майничка
  • Мнения: 12 483
Докато ходеше на градина сутрин помагах или направо обличах. Обаче (за нейно неудоволствие Mr. Green) аз избирах дрехите. В първи клас настоя тя да избира (в рамките на 2-3 одобрени от мен варианта, все пак), значи - сама се облича. А моят трик за навременно пристигане беше да я изритам от леглото час и половина по-рано (при разстояние 3 мин. пеш)Laughing. Обаче във втори клас трябва да намалим резерва до 1 час - и аз съм човек, няма да ставам в 5,30, я!

# 13
  • София
  • Мнения: 6 999
dara, права си - отиде ти имиджа в моите очи  Laughing  И веднага се успокоих  Mr. Green

gargamela, Започвам да я будя в 8 някъде... Това при положение, че е в леглото в 9 вечерта /с кокошките - еле като е светло сега/ и с много мъки успявам към 8 и 30 да я измъкна. От месеци няма ден да не сме закъснели за градина. А сутрин и двете сме кисели, кисели, та вкиснати...  Sick Когато я гледа баща й как успява да е вградината още в 8 - идея нямам.  Thinking

# 14
  • Мнения: 7 263
dara, щом ти помагаш с обличането аз ехеее - спокойна съм /с две думи/ Wink


Знаех си аз, че това лекомислено признание ще бъде тежък удар върху железния ми имидж, старателно, последователно и стратегически граден в продължение на години.  Laughing Laughing Laughing Но... не се стърпях. Дори тореадорите кървят... отвътре.  Grinning


 hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha
Напраоооо ме разбихте!!!!
 Joy Joy Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт