Помощ - захранване с каша

  • 1 153
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте! Бебето ми е на 6 месеца, на смесено хранене сме и вече ядем пюрета. Сега ни предстои захранване с каша. Прочетох доста инфо и съм много объркана. Моля за съвет: с каква каша да започна ( безмлечна, млечна) и защо, с ориз ли да започна или с друго и какво следва, каква фирма-производител ще препоръчате? Ама изобщо всякакви съвети ще са добре дошли! Мерси.

# 1
  • София
  • Мнения: 15 215
Какво АМ пие бебето ти?
Ако има млечни каши със същото мляко-можеш да вземеш млечна, оризова. Може и бананова. Важното е да е безглутенова, еднокомпонентна, без добавени плодове в началото.
Ако не-безмлечна оризова и да я приготвяш с млякото, което даваш.

Аз съм давала само млечни каши. Чела съм, че безмлечните не са така вкусни.

# 2
  • Мнения: 1 217
Аз дадох банановата на Слънчо,после опита и прасковената.
Без глутен.Сега през ден замествам след обедното хранене с каша.

# 3
  • Мнения: 887
В повечето случаи се започва с оризова млечна каша(безмлечна се дава ако бебето трябва да приема определено АМ). С такава каша се започва, защото се понася по-добре от бебетата. Относно марката - аз давах на сина си кашите на Милупа, Хумана, Фризокрем, Нестле.

# 4
  • Мнения: 503
започнах с безмлечна оризова на милупа Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 861
започнах с безмлечна оризова на милупа Wink
Peace
добавяш кърма или АМ

# 6
  • Мнения: 1 183
Аз започнах с млечна оризова на Хип и след това дадох бананова(много я обича)  Peace

# 7
  • Мнения: 344
Аз давам само млечни каши.Започнах с бананова на Слънчо.Отначало обаче трябва да е безглутенова.

# 8
  • Мнения: 5 103
започнах с безмлечна оризова на милупа Wink
Peace
добавяш кърма или АМ

И аз така.

# 9
  • Мнения: 2 039
Захраних с млечна каша-бананова на Милупа.По принцип давам само млечни каши-другите ми се виждат безсмислени-за какво да им добавям мляко,като може да си е с мляко  newsm78
Кашите на Хумана също са супер,а на скоро открих една каша Беби,която струва 3 лв. и е също хубава  Peace

# 10
  • Мнения: 729
Аз започнах с бананова на Слънчо.Много я хареса.Винаги съм давала млечни каши.

# 11
  • Мнения: 4 784
От вчера почнах захранването, като до момента абсолютно нищо не съм давала. Та - давам му вчера и днес на обяд млечна каша с ориз и царевица на Милупа. По принцип яде 150мл АМ, сега му направих 30мл каша и 120 АМ. Добре ги понесе.

# 12
  • Мнения: 1 419
А ако се дават различни марки млечни каши не се ли получава кофти смес на млеката за бебето?  Thinking

# 13
  • Мнения: 2 039
А ако се дават различни марки млечни каши не се ли получава кофти смес на млеката за бебето?  Thinking
Не

# 14
И ние сега се захранихме с млечна каша ориз и царевица на Милупа.Страхотна е! Peace
Аз дадох банановата на Слънчо,после опита и прасковената.
Без глутен.Сега през ден замествам след обедното хранене с каша.
Защо през ден?Мислех,че изцяло вече се замества следобедното хранене newsm78

Общи условия

Активация на акаунт