МАЙЧИНСКИ

  • 1 154
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 675
Здравейте момичета.Имам бебче на 3 месеца.Не съм получила майчинските си за месец МАЙ.При вас как е?Не знам къде е причината-работодателя ли ги бави или НОЙ?

# 1
  • Мнения: 674
 А аз за април! #Sniper Не знам кой е виновен, ама ми се гади от всичките!

# 2
  • Мнения: 111
Мами, поразровете се из форума. Имаше на скоро подобна тема и някой беше написал телефон, на който можете да се обадите и да попитате.

# 3
Говорете и с счетоводството на фирмата Ви. Аз получих първите две с по месец закъснение, но все пак ги получих. Нека от счетоводството да проверят какво става, да не би да има грешка с болничните. Те са длъжни да го направят. На мен и на трите болнични ми намериха грешки, но ми ги видяха още в нашето счетоводство. Трябва болничните да се подават навреме, не че и от НАП не са за  #2gunfire

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Има ли въобще такива, на които не ги бавят? Направо ми се е изправила косата, като си помисля, че разчитам много на тези пари и то в момент, в който си трябват пари. Колко е нормалното време, след което превеждат парите?

# 5
  • Мнения: 215
Телефоните са 9261 971 и 9261 990.
Обади се на всяка цена. явно има някакво несъответствие и ако не настояваш да се оправи, можеш да си чакаш с месеци. поне при мен беше така, ама ги тормозех всяка седмица Mr. Green след закъснение от 3 месеца!

# 6
  • Мнения: 4 546
един месец от деня, в който са подадени документите в НОИ.
т.е. ащо заплатите ви се изплащат на 1во число от месеца, а ти излезеш в болнични от 5то, работодателят ще подаде документите заедно със следващите заплати. и от там нататък почва да ти тече 1месечния срок от НОИ. така че си чакаш на практика два месеца и то при положение, че никой не е крив. всъщност - само ти - че си се разболял  Confused

# 7
  • Мнения: 185
Аз си получих вече майчинството за Май, но това е благодарение на счетоводството на фирмата в която работя.
Осигуровките и болничния бяха предадени на 11-ти Юни, а майчинството за Май беше преведено на 26-ти или 28-ми Юни.

Във фирмата се гледа болничния за грешки преди да се предаде  и отделно в НОИ се преглежда отново и се дава уверение на фирмата, че с болничния няма проблем.

# 8
  • Мнения: 10 982
Получавам си ги винаги навреме, от 1-во до 3-то число всеки месец, благодарение на фирмата, в която работех.

# 9
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ако болничният лист е изряден /т.е. без никакви грешки/, документите, които подава фирмата ви, също - парите се изплащат съвсем навреме. За 7 месеца се убедих, че проблемиът никога не е в НОИ.
За пример: моят болничен лист се подава към края на месеца /около 28-30-то число/. Парите за предходния месец си получавам не по-късно от 15-то число.
Т.е. другият четвъртък очаквам да си взема парите за юни.

Общи условия

Активация на акаунт