Паниран хек, как?

  • 21 828
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте  bouquet
Бихте ли споделили как правите панировката за хек. Приемам и други идеи за приготвяне Hug

# 1
  • Мнения: 431
Лично аз никога не съм приготвяла паниран хек. Готвя единствено шаран и скумрия. Другата риба я хапвам в ресторант  Wink, но съм хвърлила око на тази рецепта на  Morena. Можеш да я пробваш ако ти хареса .  http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=787.msg8426
Сори , но съм пропуснала   Embarassed Laughing

Последна редакция: чт, 05 юли 2007, 15:45 от MIMI_DJ

# 2
  • Мнения: 780
Снощи панирах хек - брашно , яйце, галета / в яйцето сложих и малко подправка за риба на биосет /

# 3
  • Мнения: 5 362
Мими,не се вижда рецептата newsm78
Аз си купувам готова панировка.Но ако ще я правя е по най-лесният начин-с яйце и галета.Може и малко биричка вътре Wink

# 4
  • Мнения: 4 546
аз овалвам само в брашно , смесено със малко сол. понякога вместо обикновено, ползвам царевично брашно

# 5
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
аз овалвам само в брашно , смесено със малко сол. понякога вместо обикновено, ползвам царевично брашно

И аз така  Peace

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
За мен най-универсалната панировка е следната:
Разбивам 2 белтъка на много твърд сняг. Отделно жълтъците ги разбивам с около 150-200 мл. бира и около 1 ч.ч. брашно, сол, черен и червен пипер. Накрая добавям разбитите белтъци, като вече разбърквам съвсем леко с лъжица, не с миксера, за да не спадне белтъка. И после топя в сместа и пържа. Използвам я за риби, пилешки хапки, кашкавал, сирене, рулца от раци, печени чушки, абе за каквото се сетя. Опитайте, няма да съжалявате.

# 7
  • под тепетата
  • Мнения: 9 177
И аз като Валя , май се казваше паста пат-а- фри.

# 8
  • Мнения: 178
Рибката посолявам леко и поръсвам с черен пипер.

Обикновено правя панировката на око и ако в процеса на пържене видя, че е прекалено гъста или рядка, коригирам с още вода/мляко/бира или брашно/галета.

Смесвам 2 яйца с около 4-5 с.л. брашно, вода, прясно мляко или бира на око (да стане малко по-гъсто от кексово тесто), 1 бульон "Костиля" примерно и бъркам, докато стане еднородна смес. Потапям всяко филе от бялата риба в тази смес и пържа на маслена баня.

Може да се овалят в корнфлейс или сусамено семе след потапянето в панировката, но тогава трябва да се внимава с температурата в тигана, защото много бързо прегарят.

По същия начин правя и панирани рулца от раци.

# 9
  • Мнения: 54
Благодаря ви момичета.
Направих панировката на Валя и стана много вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт