Намесих децата си

  • 2 190
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
снощи, като се прибирахме от пазар. Не се гордея, от друга страна те са си намесени, свидетели са просто. Не на скандали, рядко се караме, щото не се виждаме, не си и говорим, няма кво.
Аз имам страхотно натоварена сесия, предстои ми защита, курсови,  текущи изпити...всеки ден, по цял ден. Прибирам се в 5h, децата си идват към 6h, гладни, ядат, в банята, към 8 h лягат. Аз ставам в 4h30, да попрочета нещо, да пия първо кафе спокойно, на тишина малко. Готвя, първо-второ-трето, децата са злояди, та всеки ден сам на печката. Дотук нищо ново, обаче таткото минава метър с това, че ходи на работа и живее на хотел в къщи.Нищо не пипва, не ща и да го прави, само малко на дечицата си да обърне внимание, повече не изскам от него, нищо друго, само половин-един час за тях!
Та снощи не издържах и му казах, че с поведението си само ми показва как мога да се справям сама, без него, и всъщност ми помага да си взема решението. Та в този ред думи, попитах децата какво последно са чули от тати. Цитирам дословно:
"излез че ми пречиш"
"пу$ка ли лелина"
"аааа, и пу$та ти майчина, и 6ти %%% майката"
Кога тати ви каза за последен път, че ви обича?
Ми не ни го е казвал.

Става дума за момиченца, на 7 и 8 години! Каруцарите и псувняшкия им запас бледнеят пред техните. Поне не ги казват, та сам съумяла да дам възпитание, въпреки...
Гадно ми е , че ги намесих, но те чуват всеки ден как ме псува, за него е като здрасти и не влага мисъл, но аз издивявам!!!
Когато не е на работа и не спи, е на чата с брат си. Изчаква до да се изака (33 годишен пиргиш!), говорят си за въпросната дефекация и куп други от този род. Брат му е без семейство, живее с една доста по-възрастна жена с голям син, та семейството му не е като нашето, в смисъл деца, внимание...разбирате ми мисълта.
Наскоро му казах, или ние, или брат ти, така не може. На задника му все едно казах.
И НЕ РАЗБИРАМ КАК ЛАЙНОТО НА БРАТ МУ Е ПО-ВАЖНО ОТ ДЕЦАТА НИ!
Не знам вече какво да направя, на зомби сам станала....дори и да се разрева не мога, малко адреналин да изпусна.

# 1
  • Мнения: 515
Аз не бих живяла с ТАКОВА.......!!!!Първо си отговори на въпроса:"заслужаващ ли всичко това!!!!" smile3529 gydi

# 2
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Мила, сама си си отговорила на въпросите! Много е тежко да се живее така. Ти не го заслужаваш, децата не го заслужават! Мразя да заемам крайни позиции, особено по такива теми, но от доста време ти чета постовете и съм твърдо убедена, че без него ще си по-щастлива!

# 3
  • Мнения: 3 715
Ами добре де, действай. Аз вече сигурно трета тема от теб чета с подобно съдържание и ти се чудя как продължаваш да търпиш. Нямам нищо против темите, да не ме разбереш погрешно, но в крайна сметка реши какво да правиш. Ясно е, че не можеш да продължаваш така, но ми се струва, че използваш търпението си не по предназначение. А ти си интелигентна, силна жена, не позволявай това да продължава.
П.С. Извинявам се, че се намесвам в подфорум, в който не съм пряко действащо лице, но имам подобен случай в семейството и смятайте, че участвам безмълвно.

# 4
  • Мнения: 1 732

Боже Господи! Как може такова нещо?  ooooh!
И аз съм се затръшкала, че БНД не иска да чуе за детето си...
Ако имах такъв мъж до себе си, да съм го удушила  #Cussing out
Само един въпрос ще ти задам. Защо го търпиш???

# 5
  • Мнения: 393
 
     ЛЕЛЕЕЕЕЕ!!!!!!!!!!!!!Много зле звучи...това не е нормален език в семейството,а и не са нормални взаимоотношения...Не те съдя,нито коря,но как си го допуснала? TiredКолко можеш да издържиш?
 А имаш ли си някой за подкрепа,за съвет,за утеха?

# 6
  • Мнения: 420
Търпя, защото нямам друг избор. За да се вдигна сега са ми необходими поне 3 хиляди, а на мен в момента дълга ми към държавата е два пъти повече.
Защото все си мисля, че мога да променя нещо и да не се стига до раздяла. Най-лесно е да се махнеш, трудно е да се бориш. Искам само малко внимание към децата, нищо повече. Все си мисля, че може да му дойде акала. Снощи го усетих как се спече, като чу отговорите на децата.
Знам, че му пука, но не разбирам защо се държи така.

# 7
  • Мнения: 1 199
Няма да го промениш, това си е завършен човек. Обаче децата ти възприемат модел на семейство, който след това ще им пречи в живота. На твое място бих си направила план - завършвам, тръгвам на работа, зарязвам го. Съвсем делово. И не в неопределеното бъдеще, а съвсем конкретен план. Щом си в Канада ако имаш работа като професионалист дори заплащането да не е от високите, ще можеш да си издържаш децата. Само за това бих изчакала и то малко, за нищо друго. Загубена кауза.

# 8
Такъв го пусни да си ходи да го доизгледа майка му,че ми е писнало от такива лентяи.И да го превъзпита, и да му търпи простотиите,аз това казах на майка му.

# 9
  • Мнения: 515
Него няма да превъзпиташ,липсват му първите 7 г ,но по лошото е че сега възпитаваш децата си. smile3516и за какви пари говориш?Аз си тръгнах от моя само с 50 лева в джоба си!!!вече 2г сам сама и имам  вси4ко-САМА

# 10
  • Мнения: 451
Сигурно си имаш мотиви да го търпиш,но не се заблуждавай,че ще го промениш.Дори и да има обещания за промяна,те ще са временни,все пак той е завършен човек.Ужасен е този език пред децата,помисли си какви характери ще оформят  Thinking
Аз не бих търпяла NaughtyМоже би временно,ако си много зависима финансово,но да те псува,като за добър ден Shocked
Мисли трезво и се опитай да вземеш правилно решение,не само заради децата,а и за самата себе си Peace
Доколкото разбирам,учиш,имаш реални шансове след време да си намериш добра работа и да зажевееш нормален живот. И колкото по-рано се измъкнеш,толкова по добре.Пораженията върху психиката ти,ще са една идея по-малки.
Успех ти желая,каквото и да е решението ти newsm10

# 11
  • Мнения: 1 732
Няма да го промениш, това си е завършен човек. Обаче децата ти възприемат модел на семейство, който след това ще им пречи в живота. На твое място бих си направила план - завършвам, тръгвам на работа, зарязвам го. Съвсем делово. И не в неопределеното бъдеще, а съвсем конкретен план.

И аз така...Даже бих си събирала парички - ще отделям всеки ден по малко, без той да разбере.
Може да е грозно, но това е положението.
Виж, това обаче, че си се примирила и че искаш САМО да обръща малко внимание на децата е мноооого лошо.
Ти не си ли човек, жена, личност?
Да не би да нямаш нужда от подкрепа, любов, разбиране?  Thinking
Така де.

# 12
  • Мнения: X
Него няма да превъзпиташ,липсват му първите 7 г ,но по лошото е че сега възпитаваш децата си. smile3516и за какви пари говориш?Аз си тръгнах от моя само с 50 лева в джоба си!!!вече 2г сам сама и имам  вси4ко-САМА
ти може би си тръгнала и си отишла при родителите си
а тя може би няма такава опция
много жени нямат и затва търпят - тя си го е написала в прав текст - по финансови съображения

# 13
  • Мнения: 1 732
Него няма да превъзпиташ,липсват му първите 7 г ,но по лошото е че сега възпитаваш децата си. smile3516и за какви пари говориш?Аз си тръгнах от моя само с 50 лева в джоба си!!!вече 2г сам сама и имам  вси4ко-САМА
ти може би си тръгнала и си отишла при родителите си
а тя може би няма такава опция
много жени нямат и затва търпят - тя си го е написала в прав текст - по финансови съображения
Да. Лоша работа  Confused

# 14
  • София
  • Мнения: 4 493
Снощи го усетих как се спече, като чу отговорите на децата.
Знам, че му пука, но не разбирам защо се държи така.
И какво направи тогава той по случая - направи ли опит да промени нещо? Колко време ще трае тази промяна  - 10 мин, 5 мин ..... колко?
Ако сега се е спекъл - следващият път дали ще му пука???

Общи условия

Активация на акаунт