Обриви по бузките

  • 747
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте!

Синът ми е на 7 месеца и от одавна имаме проблем с едни обриви по бузките. Те се появяват първо на дясната буза до устата и се разрастват, като се появяват и от дясно ако не ги третираме с крем. Единствения крем, който временно се преборва с тях, е Алоком. Той обаче не е препоръчителен за продължителна употреба и затова ние го използваме максимум 5 дни по 1 път, при което обрива изчезва, но се появява отново след 4-5 дена. И така се въртим в един периодичен цикъл на мазане и почивка от 6 месеца насам. Спазваме всички инструкции за хигиена, забранени храни и т.н. та реших да попитам дали някой е имал подобен проблем и как го е решил, ако го е решил. Забравих да кажа, че още го кърми жена ми, като му даваме и пюрета и каша, но според мен не е от храната, защото обрива не се появява след някоя храна.

# 1
  • Мнения: 154
Когато изчезнат петната мажете по 2-3 пъти дневно с Нахкерцен балсам на Др. Тайс или с Линола Фет. И двете не са лекарства, съдържат само ланолин и растителен екстракт, ползвайте ги щедро. Обикновено петната се появяват рецидивно поради недобро овлажняване на кожата, освен алергичния момент. По тази тема се писа вчера под заглавие За детската екзема. Някъде другаде беше ? за зачервените бузки, изобщо темата е актуална и се дискутира често, пробвайте с търсачката. Порочния кръг с непрестанното мазане ще продължи още доста- при нас вече 4 години, но се справяме само с медицинска козметика без лекарства.

# 2
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
най-добре е да го види дерматолог

# 3
  • Мнения: 1 320
Цитат на: teo67
Здравейте!......
 Забравих да кажа, че още го кърми жена ми, като му даваме и пюрета и каша, но според мен не е от храната, защото обрива не се появява след някоя храна.
Тогава помислете за праха за пране както неговия така и вашия, дрехите с които е облечен / махнете плюшените/, плюшените играчки, домашните любимци.
Вместо мазила /предполагам ,че Елокома е предписан от лекар/  пробвайте със сироп Калергин, Кларитин  или нещо такова или ампула от калциев глюконат ... има много вариати.

Общи условия

Активация на акаунт