какво е еозинофилията

  • 2 418
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 91
Племенницата ми е на 6 м. и при рутинно изследване на кръвта и откриха еозинофилия.
Свързано е с повишаване на един от кръвните показатели,но информацията в НЕТА е твърде оскъдна и прекалено научна.Някои знае ли за какво става въпрос, лекува ли се и с какво,дава ли отражение върху развитието на детето.Изследванията за паразити са отрицателни-забравих да го спомена.Ако някой знае нещо-моля да го сподели.Предварително благодаря

# 1
  • Мнения: 1 079
Това ,което знам е че еозинофилия се наблюдава при алергия.

# 2
  • София
  • Мнения: 120
Здаравей,
Доколкото ми е известно еузинофили - това са вид левкоцити.
Само това си спомням, някъде по учебниците съм го чела, ама къде ли?!? newsm78 Shocked

# 3
  • Мнения: 2 700
И на дъщеря ми й бяха открили завишени стойности и ни обясниха, че еозинофилите са показател за наличие на алергия. Нищо повече. Ако желаете може да изследвате племеницата ти конкретно към какъв вид алергени е чувствителна. Peace

# 4
  • Мнения: 822
Еозинофилията е увеличаване на броя на еозинофилите в кръвта ( това са един вид бели кръвни клетки ). Често говори за алергия (когато са много увеличени), а също и за паразитози (но щом при вас не е открит паразит, добре) или за колагенози.
Но най-вече еозинофилията, съпроводена и с други признаци, като напр. кашляне, кихане, дращене по гърлото и т.н., може да говори за алергия.

Общи условия

Активация на акаунт