Споделете опит за хранителен режим на 7м. бебе

  • 1 683
  • 18
  •   1
Отговори
Мили мами,споделете вашия опит как и с какви храни сте хранили вашите 7м.бебоци..Все различни съвети получавам(от роднини ,приятели,педито)..съвсем съм объркана вече Sad Много ще съм ви благодарна..

# 1
  • Мнения: 244
8ч.  попара
11.30ч. плодово пюре или АМ/ако спи/
15ч .месно пюре или пюре с жълтък и сирене,
18.30ч. каша,
22ч. АМ

# 2
  • Мнения: 14
4    хранения на ден но може и 5 зависи от детето. не давай  домати , яйца ,  каисий праскови киви в никакав слу4ай. добре е да пие ам.  избягвай кравето мляко било то и подквасено.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Режима на моят син беше следният:
8-попара с масло и сирене и АМ
12-пюре,през ден месно,през ден 1/2 жълтък
16-каша+плод,пробвала съм и кисел+плод
20-АМ,имаше период в който го отказа,тогава ядеше супа за вечеря.
През целия ден когато желае му предлагам пасирани плодове.Сок не пие.
Яде почти всичко,вече дори взимаме от частната кухня Джуниър и съм много улеснена,на бебето му харесва.  chef

# 4
  • Мнения: 3 499
сутрин - АМ
10.00ч. - плодово пюре
обяд - зеленчуково пюре
следобяд - каша или АМ с плодово пюре и бисквити
вечер -АМ

# 5
  • Мнения: 463
Ние се захранихме на 6 месец и е по следния начин.
 Сутрин като се събуди- кърма.
На обед-зеленчуково пюре + кърма ако иска
След обед- кърма
Към18:30-19:00 млечна каша с плодово пюре + кърма ако иска
Вечер-кърма

# 6
  • Мнения: 296
8:30 АМ
11:30 през ден месно или зеленчуково пюре ( жълтък не съм дала още )
14:30 АМ
17:30 каша, кисел или мляко с бисквити
20:30 АМ
плодово пюре между храненията

# 7
  • Мнения: 51
На 7 мес.едва бях въвела няколко зеленчука и оризова каша.Давах ги на обяд.Когато стана на 8 мес.започнах да давам плод или плод +каша следобяд.И досега караме така,като давам и месо вече.Жълтък и мляко не съм давала.Само да уточня през цялото друго време се кърмим на поискване Simple Smile/сега сме на 9 м./

# 8
  • Мнения: 344
Ние сме на 6 месеца но схемата е същата.
6.30ч.-АМ
10.00ч.-попара
13.30ч.-Месно пюре и през ден зеленчуково с полувин жълтък в него
17.00ч.-каша или някакъв друг десерт
21.00ч.-АМ
Между храненията давам пасиран плод или плодов сок.
Понякога не спазваме точно часовете.Разликата е 30 минути.

# 9
  • Мнения: 1 986
  Режимът на дъщеря ми е следния :
  7.00- АМ
  9.00- пресен плод
  11.00- зеленчуково пюре
  15.00-АМ/или каша
  19.00- АМ

# 10
  • Мнения: 4 447
Няма да пиша нашия режим, защото е доста подобен на написаните вече тук, стазиразлика, че не ядем попара (заради глутена) мисля, че е твърде рано, поне на 8м да стане. Сок не давам, нито сурови плодове. НО се чудех, тези, които имат повече папкания и 2 АМ-та на ден по колко АМ давате? Аз давам по 200-210 и сме на 4 хранения.

Благодаря Hug

# 11
  • Мнения: 1 483
6-7ч-АМ
10-11ч-попара със сирене
14ч-зеленчуково пюре с жълтък или месно пюре
а днес дадох и супа със сухар
17ч-каша
20-20.30ч-АМ

# 12
  • Мнения: 481
Здравейте момичета, аз се подвизавам основно в горния подфорум, защото имам едногодишно кърмаче, но честичко ви преглеждам темите за захранването. Аз съм привърженик на късното захранване и захраних Стела на 6,5 мес., все още нямаме заместено кърмене, защото детенце не иска да яде много неща и набляга на цокането. Малко се отплеснах, защото постинга ми е за моя племенник, който е на 7 мес. и е на АМ. Вече яде абсолютно всичко без никакви ограничения и снаха ми се похвали преди няколко дена, че само сутрин му дава АМ. Според нея режима му на хранене е следния: сутрин 6 часа -АМ, 10 ч. - 200 гр. попара, обяд - 200 гр. манджа от детска кухня, следобедна закуска - 200 гр. крем или кисел от детската кухня, вечеря - 200 гр. супа и за приспиване - кисело мляко. Между храненията яде от тяхната храна, солети, бисквити и крокита. Аз я попитах кой и е казал този хран. режим, а тя отговори, че е по съвет на съседка и лекарката им не знае. Не е ли рано да се замести и вечерното АМ, не е ли много тази храна за 7-мес бебе (той много бързо наддава и вече е доста пухкав)?

# 13
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравей!
Ами храната си е доста като количество според мен,като качество няма да коментирам.Аз се водя основно по книгата "Грижи за малкото дете" на проф.Величко Гатев и там е посочено,че на тази възраст трябва да има 5 хранения по 200 мл. на ден.
Колкото до АМ-и аз имам проблем с него,защото сина ми просто не го иска. SickЗатова му слагам АМ почти във всяко ядене.Но ако го искаше-щяхме да бъдем на 2 млечни хранения на 7 месеца.Иначе той от 4-месечна възраст се храни 4 пъти,с килограмите е даже в горните граници на оптималното тегло.Между храненията давам само плодове,никакви солети,бисквити и т.н.

# 14
  • Мнения: 560
Ние хапваме в 5:00 - АМ  210 мл.
9:00 - плодово пюре или кус кус с масло и сирене, защото отказва попара със сухар.
13:00  - месно или зеленчуково пюре
17:00  -  каша или каша с плодово пюре
21:00  - АМ 210 мл

АМ не винаги го изпива, но не я насилвам за нито едно ядене.

Общи условия

Активация на акаунт