хламидии- изследване

  • 9 646
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 272
Извинете, че пак ще питам за хламидиите, но от всичките теми, които изчетох ми стана тотална бърканица в главата.
Изследванията са ми:
IgA- отрицателно
IgG- 256 ++++
Гинекологът ми се хвана за главата. Той е и хомеопат.
Тестът е правен в Биочек.

Доколко са надежни там изследванията, може ли хламидиите да се лекуват с хомеопатия, как да се разчетат изследванията правилно?

Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 2 068
 Sick Ами само мога да ти кажа че аз много трудно се излекувах и с хомеопатични лекарства си мисля че няма да стане но по-добре го послушай каквото там ти каже /все пак аз не съм лекар/ или искай мнението и на друг гинеколог

# 2
  • Мнения: 4 700
ИгГ е стара инфекция. А 256 е доста. ЗаЩо не си направиШ теста zа хламидии с вагинален секрет? Много по сигерен е. Кръвните тестове са много неточни. Има няколко теми zа хламидии във форума. Порови се, има хубава информация.

# 3
  • Мнения: 272
Аз доста се порових, но не открих нищо за хомепатично лечение. А и не видях такъв резултат като моя- едното отрицателно, а другото толкова положително. Плюс това не разбрах добре значението, че при стара инфекция 'имаш антитела'.
Благодаря

# 4
  • Мнения: 4 324
Повтори изследването, много са високи стойностите.
По принцип хламидията се лекува много трудно, понякога се налагат два три и повече курса на лечение с антибиотици! По въпросите на хомеопатията съм малко скептично настроена, така че не мога да взема отношение по въпроса.

# 5
  • Мнения: 9 074
Според стойностите, АКО си лекувала хламидии - значи че вече ги няма.
Останали са само антитела ИгГ, които са знак, че организмът ти се е борил с хламидията и е изградил защита, а ИгА щом е отрицателно, значи че няма инфекция в момента. тези високи стойности могат да персистират в организма към 2 години, така че не се шашкай.
Но всичко това важи в случай, че вече си лекувала хламидия.
Ако не си - повтори изследването.

# 6
  • Мнения: 272
Сега си получих изследванията от Цибалаб
IgM-4
IgG-9
Кажете ми какво да правя?
Да потретвам ли в друга лаборатория?

# 7
  • Мнения: 4 700
А какви са референтните стойност. Ако не съжа ИгГ беШе до 9, а zа ИгМ не zнам. И пак Ще ти кажа, най сигурен е реzултатът от теста направен с вагинален секрет.

# 8
  • Мнения: 272
9-11- гранична стойност, под 9- отрицателен
А вагиналния секрет не дава ли резултат само ако в момента има инфекция?

# 9
  • Мнения: 2 068
Порових се малко и си намерих изседванията и след няколко курса лечение
IgG 1/256 и пак лечение IgA 1/8  и след този резултат явно съм излекувана но кое за какво е не знам  Confused

# 10
  • Мнения: 9 074
Попитах те дали си пила нещо за хламидията - не ми отговори.
ИгМ е прясна инфекция.

Калака, да, излекувана си.

# 11
  • Мнения: 272
 Embarassed Извинете, че съм пропъснала да уточня. Не, не съм се лекувала досега.

# 12
  • Мнения: 9 074
Странно Simple Smile
Все пак ИгГ е голям титър и показва силно разредени антитела, а ИгА и ИгМ показват че инфекция нямаш в момента - би трябвало, следователно, да си излекувана, но щом не си се лекувала с медикаменти, не мога да си обясня как хламидията я няма.
Последната сигурна "инстанция" е PCR - ДНК тест, който показва сигурен резултат. Струва към 20 лв.

Предлагам ти да пишеп едно лично съобщение на една потребителка с ник dia_din (намери я с търсачката или виж в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=67819.1760 , ника й сега е denis_d, първият постинг е неин) - тя е наясно с хламидията и ще разтълкува правилно резултатите ти, гарантирам Peace

# 13
  • Мнения: 4 700
Стеф, PCR - ДНК тестът е тоzи, който се прави с вагинален секрет, нали?

# 14
  • Мнения: 9 074
PCR  е с влагалищен секрет, но е различно от обикновенното изследване на хламидия със секрет Crazy
не знам дали ме разбра какво имах предвид... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт