Мами от Пловдив, вие какво бихте направили с подобни дрешки

  • 651
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 230
Като се появи бебо, роднините ми дадоха кой каквито дрехки е запазил от своите деца.Доста от тях са  захабени - с топченца и посивели от пране. Не ми отговарят на възрастта на бебо и само ги трупам в едно кашонче. Опитах се да ги поизбеля, но не мисля, че успях. Иначе дрешките са здравички, всичките са изпрани и изгладени. Някои са за новородено, други за по-голямо бебенце. Въпросът ми е - вие какво бихте направили с такива дрешки - доста захабени, но здрави. Грехота ми е да ги оставя до контейнерите, а не искам някоя мама да ми се обиди, ако и ги подаря.

# 1
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Опитай да се свържеш със Звено "Майка и бебе" /ако има такова в твоя град/ или с Центъра за работа с деца в риск ... При нас например, няма Звено и социалните насочват бременните майчета в нужда към Центъра - поне при нас в Бургас със сигурност знам, че приемат и ще са благодарни на всичко /дори 2ра употреба/ подходящо за новородено, не само дрешки, но и шишета, биберони и всичко друго за което се сетиш  Peace

# 2
  • Мнения: 88
Yo , пиша ти за да те насоча явно основната група от мами в Пловдив са във ваканция и никои не те е препратил или отговорил! тук в Пловдив много често се правят акции за събиране на подобни дрешки за различни възрасти деца и се разпределят по домовете според нуждите както също играчки книжки и всякакъв вид нещица които вече не са нужни на нашите деца  и са в добро състояние а биха могли да се използват! Мога само да те приветствам с добре дошла в нашите редици и ти давам линк към пловдивската тема за да разбереш по точно какво правим и да се ориентираш какво правим и кога има акции за напред!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171268.0

п.п Моля те запази дрешките докато се прибера в Пловдив ще ти пиша на лични

# 3
  • Мнения: 1 287
Мами,извинявайте,че се намесвам,ама Yo споменава,че дрешките са захабени.Тя се е опитала да почисти захабеното,но неуспешно.Мислите ли,че някоя мама би се зарадвала на захабени дрешки?Моля ви,не ми се сърдете,но останах с впечатлението,че не сте разбрали! baby_neutralПоздрави!

# 4
  • Мнения: 88
kabzimalka , в никакъв случай не ти се сърдя ,но държа да подчертая , че дрехите не са за мама в повечето случаи са за домовете, които посещаваме и повярвай дрехите, които носят там поне в някои от домовете са повече от захабени и освен това тези дрехи и играчки и всички други неща се събират и си сортират от мамите като се описват по възрасти и ако положението е чак толкова сериозно , което мен ме съмнява защото поддържам твърдението че с едни дрехи могат да се отгледат поне две деца особено бебешоци , се изхвърлят , но досега такива случаи не е имало !Така че мили мами ако желаете вашите дрешки  играчки или книжки да стигнат до детенце ,на което няма кои да му купи моля не ги изхвърляйте , ако само веднъж видите личицата на тези дечица като им подариш нещо та дори и втора употреба ще разберете какво имам предвид   bouquet   bouquet   bouquet

п.п Yo ще ти пиша като се прибера на лични да се разберем нещо Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт