меню за сирни заговезни?

  • 3 885
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 028
момичета, сега в неделя е сирни заговезни. Не че много ги спазвам традициите, но смятам поне сега да направим например "амкането" с бяла халва. Обаче, какво друго трябва да има на масата??? Знаете ли?

# 1
  • Мнения: 1 426
баница със сирене или производни тестени със сирене

# 2
  • София
  • Мнения: 3 328
Баница със сирене, варени яйца, бяла халва с ядки, а принципно - млечни храни, нищо месно /Месни заговезни бяха миналата неделя/. Амкането може да се осъществи като ритуал не само с халва, но и с варено яйце, а в някои краища на страната битува и "амкането" на въгленче /снощи не ме домързя да отворя една книжка по въпроса - "Митологична енциклопедия", българска, но не помня колектива, нито годината на издаване/. След като се приключи с амкането, се прави наричане и се пали конецът, на който е било завързано нещото за амкане. В зависимост от това с какъв пламък гори и дали изгаря бързо, се прави тълкуване относно сбъдването на наричането. Паленето на огньове, прескачането им и хвърлянето на огнени стрели в момините дворове споменавам "за протокола", а реализирането им отлагам по технически причини. Laughing

# 3
  • Мнения: 2 028
Цитат на: Karimma
Паленето на огньове, прескачането им и хвърлянето на огнени стрели в момините дворове споменавам "за протокола", а реализирането им отлагам по технически причини. Laughing


 Joy
мерси за инфото. Аз само да кажа, че вече си взех бяла халва, ама тахан халва, че другата е смъртоносно твърда за зъбките tooth

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 3 328
Цитат на: ray
Цитат на: Karimma
Паленето на огньове, прескачането им и хвърлянето на огнени стрели в момините дворове споменавам "за протокола", а реализирането им отлагам по технически причини. Laughing


 Joy
мерси за инфото. Аз само да кажа, че вече си взех бяла халва, ама тахан халва, че другата е смъртоносно твърда за зъбките tooth

И аз тахан ще взема, че и мойте зъбки нещо... Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт