Каква е вероятността за забременяване при кърмачка без цикъл

  • 2 643
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 510
Здравейте,
Получи се "фал" и не знам как да постъпя. Кърмя бебо, който е на 3 месеца и нямам още цикъл.
Четох темички за спешните контрацептиви /постинор, ескапеле/, но някак иска да чуя още мнения...
Посъветвайте ме как да постъпя. Рано ми е да забременявам пак.
Благодаря предварително!

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 516
Звъниш на гинеколога и питаш дали е удачно да вземиш постинор или нещо подобно,ако е да беж в аптеката и готово Peace

# 2
  • Мнения: 1 243
Посъветваи се с гинеколога си Peace

# 3
  • Мнения: 983
Вчера ми се наложи да взема Ескапеле /Постинор вече не внасяли/, внимателно прочетох листовката, дори я запазих..та пише, че в "кърмата попадат малки количества от активната съставка на лекарството. Счита се, че това не е опасно за бебето, но ако се притеснявате, може да приемете таблетката непосредствено след кърмене. По този начин, вие приемате таблетката достатъчно дълго време преди следващото кърмене и така се намалява количеството на активната съставка, което бебето може да приеме с кърмата." ...Това ти го преписвам директно от листовката, но питай гинеколога си все пак  Peace

# 4
  • Мнения: 510
Току що му звъннах. Иде ми да ревна. Категорично против тези таблетки е. Още повече, каза че щом имам момче е още по-неподходящо - щяла съм да му "внеса" женски хормони чрез кърмата  #Crazy  #Cussing out
Посъветва ме да ида до църквата и да се моля да не съм бременна  ooooh!

# 5
  • Мнения: 2 821
Принципно при активно кърмещи жени овулация настъпва в редки случаи. Дано притесненията ти са неоснователни. Прочете ли статиите в Кърмаческия?

# 6
  • Мнения: 510
Не съм ги чела, още съм в шок от мислите за още едно бебе.
Като се поуспокоя ще разгледам. Принципно кърмя около 3 пъти и давам АМ пак толкова за 24 ч. Това май не се числи към активно кърмещите, не знам вече.

# 7
  • Мнения: 3 500
Вероятността е малка, но все пак я има.Гинекологът ме предупреди за това.Така че посъветвай се с лекаря какво да направиш.

# 8
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Чили, аз съм чела в кърмаческия, че може да се вземат тези хапчета, за които си писала. Аз понеже много уважавам мнението на Мис Бу, защо не и пратиш на личния съобщение. Дано ти отговори бързо, че то нали трябва до определени часове да се пие.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 023
Току що му звъннах. Иде ми да ревна. Категорично против тези таблетки е. Още повече, каза че щом имам момче е още по-неподходящо - щяла съм да му "внеса" женски хормони чрез кърмата  #Crazy  #Cussing out
Посъветва ме да ида до църквата и да се моля да не съм бременна  ooooh!
Извини ме, но не си случила на гинеколог. Какъв е тоя лекар дето те праща на църква  ooooh!, а това за женските хормони, направо полудях. Пий хапче веднага след като кърмиш и ако се притесняваш пропусни следващото кърмене (изцеди се и изхвърли кърмата). Вероятността да забременееш си е същата, както като не кърмиш.

# 10
  • Мнения: 1 733
Вероятността е огромна! Много глупав съвет ти е дал гинекологът. Посъветвай се с друг.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Гинеколога ти май се подиграва с теб или какво?
Моят още преди изписването дойде и ми обясни,че има голям шанс да забременея докато кърмя и нямам цикъл.Потърси и друго мнение или най-добре питай Мис Бу,предполагам,че доста кърмачки са попадали в тази ситуация. Hug

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Предвид че не кърмиш изключително, а имате сериозно количество добавка, вероятността от забременяване е реална, независимо че цикълът ти още не се е възстановил.
Аз кърмя и ми се е налагало да взимам постинор - няма проблем да се взима по време на кърмене, съдържа само прогестини.
Действително не си получила подкрепа и информация от лекаря си... Бидейки жена с всичките ти женски хормони, неминуемо предаваш част от тях на бебето (неслучайно и момченцата получават хормонална криза на новороденото след раждането и дори може да секретират мляко от гърдичките, докато трае). Така че еднократен прием едва ли ще е много по-различен от това Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 14 133
Току що му звъннах. Иде ми да ревна. Категорично против тези таблетки е. Още повече, каза че щом имам момче е още по-неподходящо - щяла съм да му "внеса" женски хормони чрез кърмата  #Crazy  #Cussing out
Посъветва ме да ида до църквата и да се моля да не съм бременна  ooooh!
Кой е този русенски "майтапчия"??? #Cussing out Вземи се хапчето, както са писали другите майки!!!!  Peace

# 14
  • Мнения: 463
 [smilie=smile3501.gif
Посъветва ме да ида до църквата и да се моля да не съм бременна 
 smile3501
Евала на такива набожни доктори. Честно, щях да падна от смях.
Иначе за проблема, по-добре се консултирай и с друг доктор. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт