Зелено и слузесто ако при кърмено бебе

  • 12 639
  • 6
  •   1
Отговори
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Здравейте момичета! Много ми е притеснено и затова не съм търсила подобна тема тук. Бебчето ми е на 1 месец и има зелено, слузесто  и рядко /като вода/ ако. От вчера е така Sad Дали е нормално понеже сме само на кърма или е от жегите. Страх ме е да си помисля, че може да съм я простудила. По принцип акото и е жълто и със семчици като на каша. Случвало се е да е зелено, но не толкова рядко. Предварително благодаря за съветите ви!

# 1
  • Мнения: 524
Имам две деца и за нещастие не си спомням в този период какво трябва да е акото, защо не звъннеш на GPто. Пиши какво става, ако не те затруднява.

# 2
  • Мнения: 524
Сега се сетих, че след 1 ви месец на бебетата започват да се дават сокчета, да не си давала сокче, защото от някои се оцветява акото.

# 3
  • Мнения: 124
Здравей...
Дано не те притесня, но бъди много внимателна с това водно ако.
Моя Дани беше само на кърма като на 15-20 ти ден започна да ака зелена, пенеста вода. Водих го на лекар. Правиха му изследване на акото. Беше ОК. Направих няколко дни лека диета - без зеле, без много прясно мляко, основно месо и плодове и вода. Не се оправи. Предположиха АБКМ и ми казаха да спра да кърмя /временно/ и да следим детето. Два дни акото беше като каша и жълто и пак почваше да става рядко и зелено. Аз започвах упорито да кърмя  и така направо се въртях в кръг.
Исках да кърмя  и не можех да повярвам, че е възможно нещо в кърмата да прави проблеми на собственото ми дете. Тук във форума бях прочела, че зелено аки и по-водно не  епритеснително за кърмачето. Но при нас нещата станаха на зле след като той спря да наддава и даже беше спаднал с 10 гр. за седмица. В случаи като тези е много важно да се следи теглото и да се действа само ако детето спада на тегло. В противен случай, ако наддава значи вс. е ок, нищо че акито е зелено и водно. Аз водих сина си на "везна" всеки петък. Оказа се че в седмицата когато беше само на кърма /без да съм давала АМлека за проба/ той беше спаднал.
И прозрях истината....трябваше да спрем с кърменето.
Купих безлактозно мляко /АЛ110 на Нестле/ и веднага се оправиха нещата.
Така се хранихме само с безлактозно мляко до 3-4 месец. и после си преминахме на НАН1. Проблеми нямаме и до сега. Praynig
Не захранвай с нищо поне до 5 м. Никакви сокове.

И още веднъж....не казвам че имате този проблем, просто следи акото и килограмите.
Ако нещата не се оправят от самосебе си пусни едно въпросче в " Мнения на Бърди...." Когато аз имах проблем той много ми помогна. И каквото каза  - това и стана.
Успех!

# 4
  • Мнения: 2 818
Предположиха АБКМ и ми казаха да спра да кърмя /временно/ и да следим детето.

Сори за офф-а, ама  Shocked Ако има АБМК кърменето си е почти задължително, като майката не приема млечни продукти от крава.

# 5
  • Мнения: 397
И при моето дете, докато го кърмех, акото беше зелено, воднисто и слузесто/дори съм пускала и тема в кърмаческият форум за това/. Наддаваше си повече от добре и педиатърката го приемаше за нормално. Слузта се получава ако има и колики. След 5-тия месец, когато почнах да захранвам всичко се оправи. Странното е, че докато бяхме в родилното и го хранеха с адаптирано мляко, акото беше жълто с топченца/както си пише по книгите/, но почнах ли да го кърмя стана зелено и воднисто.

# 6
  • Мнения: 2
Pri nas su6to se polu4ava niakolko puti zeleno , vodnisto i sluzesto ako,posle se normalizira , posle pak se poiaviava za den dva... Kogato popitah pediatura kaza 4e e normalno i bebo si naddava... Men su6to mi minavaha sumnenia prez uma za ABMK, no sled kato lekaria smiata 4e e normalno - doveriavam mu se i se nadiavam i pri vas vsi4ko da e ok.

Общи условия

Активация на акаунт