Срастване на срамните устни

  • 8 180
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 572
Преди 2 месеца открих нещо което ме притесни.Кари има леко срастване на срамните устни.Днес педиатърката потвърди съмненията ми.Каза,че може и да е вродена аномалия.Сега ще тръгваме по специалисти и може би ще ч цепват.Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем,моля нека да ми даде повече инфо.

# 1
Цитат на: Katy
Преди 2 месеца открих нещо което ме притесни.Кари има леко срастване на срамните устни.Днес педиатърката потвърди съмненията ми.Каза,че може и да е вродена аномалия.Сега ще тръгваме по специалисти и може би ще ч цепват.Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем,моля нека да ми даде повече инфо.
 Да, при моята дъщеря имаше същия проблем. Имаше тънка ципа между малките срамни устни, която имаше отворче през което минаваше урината. Уролог /в "Пирогов" са много добри детските уролози/ ми препоръча да не пипаме, ако не се появяват често възпаления . Това било нещо като допълнителен химен  Wink  След време тази ципа сама се скъса. Ще трябва да я заведеш на специалист и той ще каже дали и при вас трябва да се прави нещо. Не се притеснявай предварително. thumbsup

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 194
Namerih samo tuk za tozi problem, kojto i men me valnuva.Ali e na 7 meseca i iavno ima tova srastvane syvsem ot skoro, za6toto predi ne be6e taka. No problen ima, ima vazpalenie, poddyrja6e 5 dni visoka temperatura, i ima bakterii v urinata. Sega zapo4vame le4enie. Doktorite kazvat 4e naj-voroiatno e ot srastvaneto. Vijdam 4e temata e ot predi niakolko meseca. Kakvo se slu4i pri vas, cepiha li ia, i kakva e procedurata?

# 3
  • София
  • Мнения: 3 421
  Сега виждам темата и искам да се включа. Имам приятелка на която момиченцето беше така. В повечето случаи е вродено. Добре е да идете да "цепнат"детето, защото те чакаха да се оправи от само себе си, докато не се получи възпаление/много висока температура преди някой да се сети, че може да е от това/ и пак трябваше да стигнат до същата процедура.
 Бяха я завели при гинеколожка и тя го направила за секунди. Приятелката ми била толкова притеснена, че щяла да припадне, а детето дори не разбрало. Затова по-добре докато са по-малки.

# 4
# 5
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това трабва да се оправи. Срастналото най-вероятно ще остане до пубертета, когато организмът започва да произвежда естрогени (ако не се оправи преди това). Само че така запушен входът на влагалището е благоприятна среда за възникване на гъбични и бактериални инфекции. А може да се запуши и уретрата и да се възпрепиятства уринирането. Единият вариант е мазането с естрогенен крем, другият- цепването при гинеколог. Ние след една седмица отново ще ходим на детски гинеколог- при д-р Сираков в Майчин дом.













# 6
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
И ние сме със същия проблем. Кажете ми с какво мазахте момиченцата си и ципичката се отвори .

# 7
  • Мнения: 637
Преди 2 месеца открих нещо което ме притесни.Кари има леко срастване на срамните устни.Днес педиатърката потвърди съмненията ми.Каза,че може и да е вродена аномалия.Сега ще тръгваме по специалисти и може би ще ч цепват.Ако някой се е сблъсквал с подобен проблем,моля нека да ми даде повече инфо.

Не винаги се налага операция, напротив, съвременното лечение е консервативно (с лекарства). Съпругът ми наскоро лекуваше едно детенце с подобен проблем и по този повод направи обширна справка.  Затова потърси добър гинеколог. И дано е дребен проблем.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 429
И мойта дъщеричка получи такова след леко зачервяване и аз веднага го открих. МАзахме се 20 дни с Клотримазол и 10 дни с Фусидин, след това от само себе си се отвори.

# 9
  • Мнения: 7 718
Моята дъщеря я мазах с OeKolp-Creme, но понеже ми беше донесено от чужбина съдържанието е: Estriol 1.0 mg/g.
Ципата се размекна постепенно  и ефектът е траен.

Общи условия

Активация на акаунт