бременност на 37-38г.?

  • 20 352
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 639
Здравейте,искам да попитам има ли бременна тук в тази възраст,или приблизително такава възраст?Аз и съпругът ми имаме 3 деца ,искаме да имаме още едно,но вече се замислям не са ли много годинките ни.Физически и двамата сме много добре,но все пак аз съм на почти 37г. ,а той на 41г.
Извинявам се на всички ако въпросът ми не е за тук,но понеже знам ,че на тези год.,бременността се води рискова,искам да знам дали има други мами на тази възраст и как протича една такава бременност и раждане след това?Какво по специално трябва да се знае и прави?

# 1
  • Мнения: 1 950
Тук има много жени, които са на тази възраст и много биха искали да са бременни. Laughing
За съжалене все още само искат, но съм сигурна, че рано или късно ще стане Praynig.
Не би трябвало да се притесняваш при положение, че вече имаш 3 деца. Просто ще се следите повече, може да се наложи амниоцентеза, в общи линии това е.
Ако планираш бременност е хубаво да почнеш прием на фолиева киселина поне 3 месеца преди това, съответно като забременееш да започнеш редовно да ходиш на консултации.
Успех и късмет  bouquet

# 2
  • Мнения: 902
Поздравления за смелостта!
Цветунчо вече ти е написала - малко повече следене, някое и друго изследване извън стандартните и ще се радвате на пълна къща.
Късмет и не спирайте порива на мечтите си!
Доста момичета са борят на тези години за първо бебе.

# 3
  • Мнения: 547
Неви,имаме си майка която роди на 40г.,има и други момичета на тази възраст,които още се борят.Аз ще родя първо дете на 35г. след 3г. борба с безплодието.Имам си някои проблеми,заради които съм на терапия.Първо бях в отпуска и заради зацапване много лежах 2-3 седмици,после бях 1 месец на работа и сега съм в болнични.Пазя се от всякакви натоварвания и участвам само в най-леката домакинска работа.За останалото разчитам на майка ми.Не пътувам никъде и повече си почивам.Това е в най-общи линии,в подробности няма да изпадам.Разбираемо е,че след като сме минали през ада,за да забременеем,да се притесняваме и от най-малкото и да се пазим много.В твоя случай,щом имате 3 деца вероятно физически нямаш никакви проблеми да износиш и родиш без проблеми на твоята възраст.Но все пак се консултирай с гинеколог.Успех!А ако до 6м. не успееш да забременееш и много искате това дете трябва да си направите изследвания.

# 4
  • Мнения: X
здравей, аз родих дъщеря си на 38г., забременях след дългогдишен стерилитет.през бременността нямах никакви проблеми.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 356
аз родих на 39 години.
годинките ти не са много, нито на мъжа ти.
само трябва да си направиш изследване за синдром на Даун на плода, ако забременееш, защото над 37 години рискът се увеличава много.
друго, общо взето, няма.

# 6
  • Мнения: 187
Аз родих на 41 със секцио, което е препоръчително за тази възраст. Нямаше никакви проблеми, но е задължително да се направи амниоцентеза. Успех!

# 7
  • Мнения: 104
Аз родих на 39,а се борих 4 г. Нямах проблеми,само амниоцентеза си направих за да съм спокойна. Успех и от мен

# 8
  • Мнения: 2 423
Браво на една смела мама изследване за синдром на Даун на плода е задължителен.
УСПЕХ  bouquet

# 9
  • Мнения: 13 667
Здравей
Тази година правя 39 и не смятаме че сме дърти нито аз нито мъжа ми Simple Smile
Имаме дъщеря на 9 години и син на почти 6 месеца. Simple Smile И двете раждания бяха нормални макар и с такава голяма разлика.
За да сведем до минимум възможността за хромозомни аномалии, направихме  всички възможни изследвания, включително БХС и амниоцентеза.
Желая ти успех.

# 10
  • Мнения: 255
Здравейте и от мен  Hug Аз съм на 38г. 4м. и съм в подготовка за ин витро. И мисля, че не трябва да губя надежда в близиките няколко години  bouquet

# 11
  • Мнения: 769
Няма по-хубаво нещо от желанието и възможността да имаш дете на тази възраст. Щом няма конкретни противопоказания, а и при наличие на 3 успешни бременности преди това! Дай всеки му такъв шанс!

# 12
  • Мнения: 599
Браво поздравявам те за смелостта  bouquetНе се отказвай.Успех!

# 13
Хайде момичета помагайте Laughing На 42 съм,мъжа ми е на 33(само не ме съдете за педофилия,просто не можах да го изгоня newsm78 Embarassed)Давайте съвети и прогнози-да бъде или не?И как да бъде?
4г сме заедно,започнах отново ходене по мъките.Смея да твърдя,че открих своя лекар,но няма да ми е излишен и някой друг съвет.

# 14
  • Мнения: 13 667
Здравей.
Нямаш поводи за съмнение че всичко ще е наред. Разликата във възрастта и в ръста не е пречка, ако хората се обичат и искат да са заедно...
Имам редица примери за жени раждали около 40-те,така че не виждам проблеми, стига да нямаш някакви здравословни такива...но дори и да е така отново се сещам за случи където щом едно дете е писано да се роди, то просто се ражда напук на всички диагнози.
Та от какви съвети имаш нужда?

Общи условия

Активация на акаунт