Да се запознаем... Майки на недоносени деца

  • 234 098
  • 644
  •   1
Отговори
  • у дома...
  • Мнения: 3 072
Казвам се Надежда Велинова. Майка съм на едно прекрасно детенце - Ангелина.Тя се роди на 29.09.2006 г. - 1800 гр., 46 см. в 32 г.с. Живеем в Драгоман. Видях я едва на шестия ден от раждането. Тогава ми казаха, че е готова за отделението във Първа градска, но по клинична пътека трябвало да остане в Института по педиатрия 10 дни. След това всяка седмица ни я показваха за по 30-на секунди във Първа градска - никога няма да забравя пътуванията до там и обратно.

Благодаря на Бог, сега тя е едно палаво, весело и много жизнено дете.

Последна редакция: пн, 28 юли 2014, 13:16 от AnMary

# 1
  • Мнения: 108
Аз съм Димитрина bowuu Тати се казва Борис. Синът ни се роди в 33г.с. 2050г, 44см в АГ болница - Варна. С риск да ви досадя, ще бъда малко по-подробна. На 13-и януари (петък) 2006, привечер започнаха да ми текат водите /терминът ми беше 5-ти март/. По принцип исках да раждам в Окръжна болница, но при стеклите се обстоятелства нямах избор. Вечерта ме приеха в СБАГАЛ и веднага ме сложиха на системи за задържане на плода /контракции нямах/. Три дни ми правиха профилактика за разгръщане на белите дробове на бебо и в понеделник, 16-ти януари, в 11:50ч на бял свят се появи нашето момченце. Роди се секцио под ръководството на д-р Петкова. Две седмици беше в кувиоз. След това постояхме още известно време в болницата, за да му доизлекуват стафилококовата инфекция, с която се роди. На 10-ти февруари беше изписан и се прибрахме живи и здрави в къщи.
Приятно ми беше да се запознаем  bouquet

# 2
  • Мнения: 244
Аз съм Юлия и живея в с.Мърчаево/между Перник и София/.Имам син на почти 8м.Казва се Питър и се роди в 33г.с.,тежеше 1750кг и беше висок 43см.,има физиологичен шум на сърцето,иначе не е правил усложнения.Раждах в бившата Тина Киркова и прекарах там 1 месец докато бебчо стана 2200кг.Беше в кувьоз 3 седмици.
При мен имаше 10-дневно течение,което лекарите ме убедиха че е гъбична инфекция,но след 10 дни като отидох на преглед с 38 градуса температура се оказа че са ми изтекли водите и съм направила инфекция,след около 5-6 часа ми започнаха контракциите и за 2 часа родих.Общо взето това е около мен Wink

# 3
  • Мнения: 387
Ето го и Мимчо Hug. Казвам се Мария. Родена съм и живея в гр. Враца. Живяла съм и в София (докато учех и след това) и във Варна (1 година). Ще си кажа и годините, въпреки, че уж не трябва а и (май) ги няма в профила ми - 27. Сина си Тервел родих на 16 ноември 2006 г. (45 дни преди термина - 34 г.с.), след инцидентно спукване на околоплодния мехур (обръщайки се в леглото). Роди се секцио, тъй като беше седалищно предлежане и се изплаших - и аз и лекарите. Тежеше 2250 гр. и с ръст 44 см. Беше 3 дни в кувиоз, след което ми го връчиха. Ами сега..........!?!
При изписването ни прегледа офталмолог - като гледам рядко се случва. Чукам на дърво - нашата неонатоложка се оказа отговорен човек. Веднага установи вродено вътрешно перде на дясното око. По настоящем Тери е опериран и очакваме да видим резултата - след няколко години. Живи, здрави!
Кърмих го до 4тия месец. Сега сме на АМ. Захраних го като навърши 6. Не е боледувал освен 2 леки хреми. Имаме 2 зъба.
Днес е 06.07.2007 г. след 10 дни става на 8 месеца. Кога минаха?
P.S. Много обичам тиретата и скобите.  Wink   bouquet

# 4
  • Мнения: 244
о  Мимчо ние сме на 19 ноември Simple Smile

# 5
  • Мнения: 387
о  Мимчо ние сме на 19 ноември Simple Smile
Ха-ха знам, а viki76 е на 17ти.  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 244
Брех newsm78 аз чак сега като спомена разбрах Mr. Green

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Привет и от мен! Казвам се Анна, на 32 г. от Варна. Имам две съкровища - голямото е родено в 35 г.с заради прееклампсия / така ли се пишеше newsm78/ с тегло 1600 гр и 42 см. Беше 1 м в кувьоз и когато ми го дадоха тежеше само 2 кг. Сега е едно напълно здраво и много палаво момче, което след 1м ще стане на 6 год и е батко на Тошко, който след броени дни ще стане на 1 год. Поздрави на всички и кураж мили майчета  bouquet

# 8
  • Мнения: 230
Здравейте, казвам се Савина и с татко Влади сме родители на Даниел. Дани се роди на 23.01.2007, месец и нещо преди терминът ми, който беше на 5 март, и тежеше 2070 гр, дълъг 44 см. Да са живи и здрави всички бебенца!

# 9
  • Мнения: 256
Здравейте,

Казвам се Цвета,на 28 години сам ,живея в US/иначе сам от София/.

Дара и Емма се родиха на 1 Април 2007-33 г.с./беше Цветница  Grinning/ 2100 и 2135 и около 47 см/тук мерките са други и ще ме извините  Embarassed/.Според завеждащия неонатологията единствената причина да са там е ,това че са родени в 33 г.с.Бяха на самостоятелно дишане и хранене.Изписаха ги след 10 дни.На всички бебет родени в New York им се правят всевъзможни изследвания и това ме кара да се чувствам по-спокоуна. В неонатологията ми казаха,че природата била измислила защитен механизъм за близнаците тъй като те са застрашени от преждевремнно раждане и затова обикновено се развиват малко по-бързо от връстниците си в утробата...сигурно е така,не жънам.
До момента/на 3 месеца са /имат 7 ваксини.Дара тежи около 5 кг и нещо,а Емма е 6 кг и малко отгоре и правят всички номера,които уж трябва да правят на тази възраст според дебелите книги,които гледам да чета избирателно и по малко.

Търпение и много любов майчета  bouquet

# 10
  • Мнения: 495
Здравеите.Казвам се Татяна от гр.Русе.Родих на 1.09.2001г. по спешност сьс секцио.Моето момиченце Мони се роди 1кг. 40см/не е теглена и мерена/.Впоследствие гинеколожката,която ме оперира изчисли,че е толкова.А иначе е записа 990гр. 38см.В др. тема бях писала 30г.сед.,но и затова има спор.Може би 31-32.в деня,които родих ми бяха направени 4 записа,докато решат какво да ме правят.Вдигнах крьвно 260-190 и тогава се разбьрзаха.А бебето ми нямаше тонове от предишният ден.Благодарна сьм на дежурната акушерка,която на своя глава реши да чуе тоновете и така се разбра,че детето ми умира.Монито се роди в много тежко сьстояние-4 степен хипотрофия и т.н повечето неща ги знаете.Тогава и казваха"аборта".Окло мес. и половина беше в кувиоз,10 дни на апарат. дишане.Историята ми е дьлга.Сега имам наи-прекрастното за мен сьщество.Аз я наричам БОЖИ ДАР.За мен децата като Мони са такива,те са специални и изключителни,след като са успели да оцелеят.

# 11
  • Мнения: 983
Аз съм Ваня, майка на едно бебче на почти 6 месеца вече...Изкарах една наистина лека бременост, но към края нещата се объркаха. Родих със секцио в 35 г.с. след тежка прееклампсия. Бебчо се роди 2000 гр.  и 48 см. Първия ден само беше в кувиоз, задържаха го 20-тина дни в болницата. Цял живот ще благодаря на господ, че една вечер ме накара да си премеря кръвното..никога съм нямала високо, освен това нямах никакви признаци на високо кръвно. Единствено ме притесняваше една опасваща болка в областта на гърдите, за която няколко лекари ми казваха, че бебето ме притиска...И така тази вечер постъпих в АГО, след 4 дни без подобрение, ме оперираха. Сега имам едно страхотно съкровище в живота си, което почти ме накара да забравя лошите неща  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 888
Здравейте  Hug
Казвам се Ива. Имам си две момиченца- Теа- родена седмаче 1.400 кг., 38 см. и Лора- родена седмица преди термин, но хипотрофна и също се води недоносена- 2,450 кф. 46 см.!И двете са родени по нормален път, без упойки и допълнителни екстри!Теа беше в кувиоз 37 дни, изписаха я на термина /по4ти 2 месеца след раждането/- на 9 месеца и поставиха диагноза ДЦП- постепенно с ежедневна гимнастика и рехабилитация и много любов започна да се обръща, да сяда, да пълзи, все още не ходи, но вярвам че и това ще стане...Лори поне за момента няма видимо изоставане, но аз я следя зорко...по- добре рано да открием проблема, ако има такъв...върти се като пумпалче и двете страшно много се радват една на друга!Прекрасни деца си имам! Heart Eyes 

# 13
  • Мнения: 1 685
здравейте  и  от  мен!!!моя  ЖОРКО  се  роди  в  34  г. с.беше   едва  900  грама   а  сега макар  и  бавно   вече  наддава  и  вмомента е  1кг  и  350 грама.утре  ще му   преливат    кръв   защото  изглежда  е   анемичен  освен това  му  излезна  и  една  брадавичка  на  бузката  и  незнаем  каква е ?моля  се  да  е  здрав  и  да  расте   за  да  си  го гушкам и  обичкам

# 14
  • Мнения: 1 163
Здравейте и от мен,
казвам се Мария и съм от Варна. Рали се роди 34г.с. 2450кг., 48см. Лежа две седмици в болницата и после ни я дадоха. Родих със операция понеже малката ми кукла беше седнала и не се обръщаше . Бърза да излиза и то точно на 1януари голям подарък беше за мене и за татко й. Сега е на 2г и 6м и елате да я видите...................................такъв бяс ................Записах я и на ясла ама много боледува и ще си почива сега лятото. Желая успех на всички мами и дечицата им.

Общи условия

Активация на акаунт