Да се запознаем... Майки на недоносени деца

  • 234 108
  • 644
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 2

[/quote]Здравей Цвети и моето момченце е в педиатриатя при проф.Георгиева там докторите са добри.За 29 седмица докторите казват че бебетата имат много добри шансове за отцеляване без никакви усложнения.За това вярвай в своето дете и му говори нашите деца са големи бойци.Всичко ще остане зад гърба ни като едно малко препятствие.Моето момченце се роди на 29 юли в 26 седмица и все още е там но скоро ще ни изписват.Най важното е да започне да диша сам и тогава ще започне да качва бързо и ще си го прибереш в къщи.Всичко ще е наред.
[/quote]

Здравей alisa_.
Много се радвам, че нещата при Вас се нареждат добре. Моля се всички бебенца бързо да се оправят. Казаха ни, че скоро ще го пробват да диша само с тръбичка в нослето и ако се справи ще го ставят така. Казват, че има доста секретчета в дробчетата. Но той е боец и мисля че ще се справи. С таткото Ви благодарим за подкрепата. 

# 541
  • Мнения: 54 061
Цвети, да ти е живо и здраво детенцето bouquet, заповядай в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=796940.405;topicrefid=20

# 542
  • Мнения: 918
Здравей Цвети!
Честита рожба. Всички тук сме приминали през този ад. С много вяра и търпение, ще преудолеете всички проблеми и ще се гушкате вкъщи.

# 543
  • Мнения: 153
Здравейте.  Казвам се Кери и съм от Бургас. На 20.11 родих дъщеря си Теодора в 33г.с. малката се роди 1.840гр и 44 см. Още от самото начало диша сама. Само първите 24ч са й подавали минимално количество кислород.  Първия ден беше със сонда,но на втория вече хапваше чрез биберон. Беше на АБ една седмица,тъй като бях 10 дни в болницата преди да се роди със спукан мехур.
Сега вече е 2.020кг,изкарана е от кувиоза и чакаме да вдигне необходимите грамчета и да си я приберем вкъщи.
Сега страховете ми са дали ще мога да се оправя и дали ще мога да я опазя здрава,защото имаме батко на 6г,който ходи на градина.

# 544
  • Мнения: 1 392
Здравейте.  Казвам се Кери и съм от Бургас. На 20.11 родих дъщеря си Теодора в 33г.с. малката се роди 1.840гр и 44 см. Още от самото начало диша сама. Само първите 24ч са й подавали минимално количество кислород.  Първия ден беше със сонда,но на втория вече хапваше чрез биберон. Беше на АБ една седмица,тъй като бях 10 дни в болницата преди да се роди със спукан мехур.
Сега вече е 2.020кг,изкарана е от кувиоза и чакаме да вдигне необходимите грамчета и да си я приберем вкъщи.
Сега страховете ми са дали ще мога да се оправя и дали ще мога да я опазя здрава,защото имаме батко на 6г,който ходи на градина.
Кери, сега притесненията ти са големи, но когато се приберете вкъщи всичко ще си дойде на мястото. Момиченцето ти не е било на апаратна вентилация, така че едва ли има някакви белодробни увреждания и болестите няма да бъдат токлова страшни. При нас сигуацията е аналогична - по-голяма кака, която мъкне болести от детската градина и недоносено мъниче (родено в 30-31 г.с.), което прихваща всичко. Няма начин да я опазим - каката е постоянно на главата й и по незнайни причини ни отказаха ваксината Синагис, въпреки че има бронхопулмонална дисплазия (макар и в лека степен), но засега болестите преминават нормално. За половин година само веднъж се наложи да влезем в болница, но за съжаление почти всеки път пие антибиотик. Но причината вероятно е, че сме прекалено страхливи - и аз, и педиатърката.

# 545
  • Мнения: 39
ЧНГ силни майчета.Дано 2016 донесе много здраве на борбените бебенца.Аз родих 32г.с. 2050гр.Една седмица беше на апаратна вентилация,общо две изкара в кувьоз.В момента е на 1г.и2м.,проходи миналия месец.При раждането му откриха шум на сърцето-наличие на ПАК(персистиращ артериален канал)Мисля,че още го наричат отворен дуктус.Ще съм благодарна ако ми пишат майчета с този проблем.Как се развиха при вас нещата,затвори се от самосебе си или проведохте някакво лечение?Скоро ни предстои контролен преглед при кардиолог.

# 546
  • Мнения: 413
 На моя син вече е затворен.На 5.01 го водих при д-р Шивачев.Обикновено само си се затваря.На година и 10 мес е пропуснах да пиша,но има някакъв функционален шум,заради който ни вика на 3 години.Нищо страшно!Дъщеря ми също е с шум.При нея на 7 години се появи от бурното израстване.Изчакват се нещата с времето да си се израстат и се наблюдават разбира се от специалист.

# 547
  • Мнения: 2
Здравейте, аз съм Пламена  и съм майка на недоносено бебе Стефания. Бях бременна с близнаци, но за съжаление момченцето ни почина 14 дни след като се роди. Родих в 27 седмица, тегло 795 гр. Детето беше 3 месеца в куриоз. Сега е на 2 коригирани месеца и всичко е наред, за сега. Тежи 4200 гр и се моля всичко да й е наред занапред.

Последна редакция: вт, 12 яну 2016, 12:51 от boginiata85

# 548
  • Мнения: 200
Здравейте, аз съм Пламена  и съм майка на недоносено бебе Стефания. Бях бременна с близнаци, но за съжаление момченцето ни почина 14 дни след като се роди. Родих в 27 седмица, тегло 795 гр. Детето беше 3 месеца в куриоз. Сега е на 2 коригирани месеца и всичко е наред, за сега. Тежи 4200 гр и се моля всичко да й е наред занапред.
И моето бебче е на 2 месеца и 10 дни коригирани роди се в 26 седмица 1 кг а сега вече тежи 5 .200 кг. Всичко ще е наред.Ходите ли на рехабилитация.Много е важно!!!

# 549
  • Мнения: 2
Още не.  Утре сме на гимнастика в център за детско здраве и сме записани и за плуване. Но до сега нищо не сме правили, освен гимнастика, която видях в една книга.
Ния започва да си задържа главата и иска да се обръща вече, а сме на почти 2 м без 7 дни.

Успех! Всичко ще е наред. Сигурна съм.

Последна редакция: вт, 12 яну 2016, 20:47 от boginiata85

# 550
  • Мнения: 13
Кратичък поздрав и от мен - Наталия. От Пловдив съм и съм майка на едно вече "почти петгодишно" (както казва тя самата) момиченце на име Мария. Дъщеря ми се роди във Варна, в 26 г. с., тежеше 670 грама и беше дълга 35 см. Три месеца прекара в акушеро-гинекологичната клиника там, изписаха я и си я прибрахме в Пловдив.
Много се радвам, че има такъв подфорум, все още имам някои въпроси, които бих искала да обсъдя, макар че лекарите вече се смеят и казват да забравя нейната недоносеност, ама забравя ли се такова чудо?!!
Е, ще тичам, че недоносената е облякла своята рокля на доносения си невръстен брат. Laughing Интересно как е успяла?


Здравей искам да те питам къде се роди вашето дете? Защото преди два дни родих моето малко момиче само 900гр около 27гс 35см и съм до смърт уплашена.

# 551
  • Мнения: 328
Здравеите
Малкия се роди недоносен в 33 г.с ,но бързо наддаде и ни изписаха още на 10 ден .ПОДАРЯВАМ гнездо cocoonababy размер 3 за бебе от 2500 до 5500 гр.Условието ми е да го подарите когато отеснее на вашия бебо.По възможност да сте от Варна.Много е подходящо за недоносени и бебета с колики.

# 552
  • Мнения: 45
И аз се включвам във вашата група...и моят син избърза,роди се в 34 г.с. 2400 и 47 см.Сега е в интензивното в кувьоз,подпомагат му дишането,защото нямало да може да се справи само,незнам колко време ще стои,имали някои,който знае какво да очакваме???

# 553
  • София
  • Мнения: 39 718
И аз се включвам във вашата група...и моят син избърза,роди се в 34 г.с. 2400 и 47 см.Сега е в интензивното в кувьоз,подпомагат му дишането,защото нямало да може да се справи само,незнам колко време ще стои,имали някои,който знае какво да очакваме???
Същите мерки като на моя син Simple Smile Пишете в тази тема Малки сме родени , но ще станем силни и големи Simple Smile

# 554
  • София
  • Мнения: 39 718
Аз съм Гергана, а таткото е Светослав. Дъщеря ни, Лора, се роди в 24-та г.с. с тегло 1050гр. и 34см. Изкарахме два дълги месеца в тревоги, но сега всичко е наред. Малчо е вече на 3мес. коригирана възраст и около 5кг. .По-дребничка е от останалите бебета, на нейната възраст, но физически се развива наравно с тях. Умствено, обаче, е на светлинни години по-напред. Малката ни героиня  Simple Smile Много борбено бебе се оказа  и се надяваме да се превърне в борбен човек. А на всички, изстрадали родители, ще кажа само: "Главите горе! Вие сте железни и можете да се справите с всичко!".

Общи условия

Активация на акаунт