Ускорен пулс..

  • 62 058
  • 27
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 917
Момичета мили, дайте съвет какви изследвания да си правя...в спокойно състояние пулсът ми е 96, което мисля, че е доста. Правили са ми кардиограма и нямало нищо обезпокоително, ама пулса ми постоянно е в тези граници, че и понякога минава 100. На какво може да се дължи това?!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 59
Може да е от щитовидната жлеза.Изследвай си хормоните.

# 2
  • Мнения: 1 404
Кардиограмата не е достатъчна като изследване,потърси кардиолог,който да ти направи ехокардиография,изследвай си хормоните също.

# 3
  • Мнения: 3 537
Кардиограмата не е достатъчна като изследване,потърси кардиолог,който да ти направи ехокардиография,изследвай си хормоните също.
Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 917
TSH и е 4,2. Нищо не ми предписаха за лечение, казаха да следя нивото на хормона профилактично

# 5
  • Мнения: 832
Е какво лечение, той хормона си ти е в норма. Нормата е от 0.35 до 5.00. Изследвай си и другите хормони на щитовидната жлеза, защото този не е достатъчен за да се установи евентуален проблем с щитовидната жлеза, от където може би идва ускорения пулс.
Моят беше 121 и се оказа Тереоидит на Хашимото.

# 6
  • Мнения: 556
Аз имах същия проблем. Правиха ми кардиограма. Още повече, че имам и дефект на едната клапа - но тя не е причина за ускорения пулс. Ендокринотолог ми пусна хормоните - в норма са. Въпреки това ми изписа едно лекарство за намаляване на пулса. Аз обаче се изплаших и не го започнах. В същото време ми се наложи и гинекологична коремна операция. Чудех се какво да направя - и измислих. Записах се на народни танци. За два месеца пулса се смъкна - 75-80 удара в минута. Операцията мина без никакви проблеми. След нея продължих да ходя на танците и нямам никакви проблеми от рода на стягане, болки и пристягане в ляво, изпотяване и радни такива. Да не говорим, че е супер приятно, запознах се с много хора, вече съм бодра и в добро настроение. Живота ми сякаш се промени - а аз дори не обичах народна музика.
Намери си някакво такова занимание - полезно, безвредно и приятно. И всичко ще се оправи. Успех!!!

# 7
  • София
  • Мнения: 3 880
мира, извинявам се за разводняването в темата, но къде ходиш на народни танци? цвучи супер!


а относно пулса, моя всяка сутрин е около 100-105...изследвала съм си какво ли не, но няма проблем. може би просто ти трябва повече движение и спокойствие, както и на мен Wink

# 8
  • Мнения: 556
Танците са страхотни! Аз съм от Смолян. Тук има такъв клуб за непрофесионално танцуване - ходят хора от различни възрасти, пол и ранг - без ограничения. Както се казва в нашия клуб - всички сме от една "Кръвна група", заразена с любовта към българското хоро. Може би в много градове има такива клубове. Нашия клуб до сега има връзка с клубове от Русе, Поморие, Бургас и Стара Загора. Ходим си на гости - правим си страхотни срещи и купони. Просто е супер! Живота ми се промени!!!

# 9
Здравйте и от мен! Дълго време чета този форум и ето ме най-накрая тук! От няколко седмици и при мен се получава много силно ускорен пулс (в нормално състояние около 95, а при малко натоварване (било то физическо, било то психическо) се качва на 120-140) и високо кръвно - 140/100 и всичко това при условие, че вземам Isoptin 240 mg 1 таблетка сутрин и 1/2 вечер (а от няколко дни ми включиха и Concor 5 mg по 1/2 таблетка сутрин). Сега съм тръгнала на изследвания и не знам какво ще ми открият. Страхувам се, че ще се получи както преди години....изследвания, ...лекари и нищо: "Здрава си всичко ти е  нормата, не се притеснявай" - любимото ми заключение, ама как да му вярваш при условие, че се чувстваш зле!!!  По принцип имам високо кръвно налягане от около 10-ина години, което до този момент не ми е създавало проблеми, с малки дози бета-блокери (корвитол или атенолол) съм го поддържала на 120/80. Преди 3 години при случаен преглед ми откриха намалена функция на щитовидната жлеза (TSH - 7.9) и ми изписаха L-Thiroxin 50 mg, който после смениха с Euthirox. Сега, чета из този форум и се чудя дали да не отида пак до ендокриноложката и да си проверя отново TSH-то да не би вместо намалена функция в момента да ми е увеличена!!!! Утре съм на изотопна нефрограма, да проверят дали да не е от бъбреците (никога не съм имала оплакване от тях)! Някой може ли да ми помогне със съвет!!! Ще се радвам...!

# 10
  • Мнения: 556
Ами направи всички изследвания и консултации до които можеш да се докопаш и за които те посъветват и ти препоръчват. Това за собстевено успокоение. Ако всичко е наред (или с малки отклонения) просто включи някакво приятно спортно занимание - отразява се добре  физически и на нервната система.
Жевеем  много напрегнат и натоварен живот - това е проблема. И трябва да търсим варианти за релаксация.
И за мен понеже е много стресиращо да пия сериозни лекарства на тази възраст (28години - и на мен ми изписаха бета-блокер и аз полудях - въобще не го почнах) си намерих такова занимание. И сърцето ми е пълно с радост. Вече се чувствам идеално.
Има спасение - трябва да се търси.
Направи изследванията, които ти препоръчват - за да се отхвърлят тежките диагнози и после помисли за себе си. Важно е! И като намериш призванието си всичко ще е ок!
Късмет!!! И не се предавай!!

# 11
Благодаря за съвета, и аз така сам решила да процедирам!  Simple Smile  Да, важно е да се отхвърлят гадни диагнози...иначе само те карат да си мислиш разни неща...

# 12
  • Варна
  • Мнения: 917
Момичета, какви изследвания ще предприемете?

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Можеш да си направиш ехография на сърцето и холтер/това е кардиограма, която се прави за 24 часа и се записва на устройство с размерите на уокмен/.Най-вече ти трябва добър кардиолог за да ти постави правилна диагноза.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Иначе се надявам да си напълно здрава и това да е нещо временно.

Общи условия

Активация на акаунт