Тесен таз и планово секцио

  • 2 779
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
Толкова ми се иска да раждам нормално...
Лекарят ми каза, че таза ми е тестен, а аз влизам в деветия. Размера ми е 18,5 см., бебето е с 93 мм главичка, на 8ми август ми е термина.
Според него ще се наложи планово секцио, направо не знам какво да си мисля.
Дали да се настройвам направо за това, или има още шанс за естествено раждане...

Моля, ако има по-вещи по въпроса от мен да споделят...
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 498
На твое място изобщо не бих се замислила и не бих подложила живота на бебето на риск-лекарят ти знае най-добре....

# 2
  • Мнения: X
здравей, слушай доктора.помисли и за това,че какво става ако тръгнеш да раждаш нормално и настъпят усложнения.аз раждах със секцио преди 1г и много съм доволна и много бърза се възтанових,даже по бързо от тези майки които са раждали нормално и имали разкъсвания.успех няма страшно!даже е по безопасно и за бебето.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 586
На твое място изобщо не бих се замислила и не бих подложила живота на бебето на риск-лекарят ти знае най-добре....

Абсолютно съм съгласна.
И аз много исках да раждам вагинално, но лекарите казаха секцио и аз ги послушах разбира се, за което изобщо не съжалявам. Не бих направила нещо на своя глава и после да съжалявам цял живот. А и секциото изобщо не е толкова страшно, даже напротив.
18,5 наистина определено е тесен таз. Моят беше 19,5 и пак го определяха като тесен или по-точно на границата.
Успех и леко раждане! Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 1 802
Не се замисляй изобщо! Въпреки, че съм висока и едра се оказах с тесен вътрешен таз (това не го разбирам, но не ми се рови да науча, след като родих), но вече бях на масата за раждане. Родих под пълна упойка, а малчо са го извадили с форцепс. Да чукна на дърво, всичко му е наред, но това е неубоснован риск, така, че друг път ако имам бебе ще раждам със секцио колкото и да не ми се иска.
Желая ти здраве и късмет!   bouquet

# 5
  • Мнения: 984
И аз съм с таз 18 и главичка на бебчо 9.7
Много ме е страх от секцио, но по добре така отколкото беболинчо да заседне в таза ми и да се наложат някакви сложни процедури. И за мен и за бебчо ще е по-добре.
Наревах се хубаво след като разбрах каква е ситуацията, но като се замислих щом докторите така казват значи така е по-добре. И мъжо ме убеждава че по-добре така отколкото да се измъча с вагинално раждане. Секцио се прави всеки ден по няколко пъти. Сигурна съм че всичко ще е наред. Силно стискам палци и успех  Hug

# 6
  • Мнения: 526
И аз бих те посъветвала да не рискуваш.Преценката на лекаря ти е най-важна.Няма нищо страшно в секциото PeaceВместо да се шашкаш,мисли си за положителната страна от всичко това-първо,няма да има риск за бебчето ти и бързо ще го извадят,и второ,ще си спестиш болките и напъването,които могат понякога да бъдат доста изтощителни,нали знаеш...Мисли си за това!

# 7
  • Мнения: 148
Още незнам какъв ми е таза, но съм за планираното раждане Sunglasses

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 685
да ви питам момичета,мен май не са ми мерили таза....или поне аз незнам,как се мери?това ширина ли е?Аз мога ли да си го премеря?
На последната консултация доки ми каза че бебо сега доста е порасъл,по размери излиза с термин 30.07 а термина ми е 15.08,до сега си вървеше все в нормите...отколонения от 3-4 дена което знам че е нормално,доки ми каза че може просто на този етап да е порасло повече,но да не се притеснявам ако върви така голямо,ще планира секцио...а и на мен не ми се иска много много...ама каквото той каже  Cry

# 9
  • Мнения: 452
Аз също родих със секцио заради тесен таз-17 см. Бях напълно съгласна да родя по този начин, така беше най-добре за бебка и за мен. Няма нищо страшно в операцията, изобщо не се притеснявай. Успех и бързо възстановяване. Hug

# 10
Послушай доктора и си роди секцио,аз също бях с тесен таз,до последно се чудехме дали ще успея нормално,накрая ми изтече водата,имах контракции,но бебо се запъна и все пак родих секцио.Операцията мина просто перфектно,само дето не беше планирана.

# 11
  • Мнения: 1 371
Последствията от /тесен таз+опит за нормално раждане/ може да са ужасни. И аз бях като теб, с разликата, че не знаех, че таза ми е тесен.... и естествено всичко започна с нормално раждане и завърши със секцио.
 Peace

# 12
  • Мнения: 268
Аз бях с тесен таз - 18см. И родих нормално, при това само за 3 часа. С моя лекар бяхме решили да пробваме нормално и ако възникне проблем да вадим бебето със секцио. Е, не се наложи Sunglasses
Но ти си решаваш Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 928
На твое място изобщо не бих се замислила и не бих подложила живота на бебето на риск-лекарят ти знае най-добре....
Аз раждах със секцио. Не се притеснявай. Важното е да се направи всичко най-добро за бебока. Мамите се възстановяваме бързо  Peace

# 14
  • Мнения: 1 081
Това, което се мери е външната ширина на таза, затова 18.5 не ти се струва малко за 9 сантиметрова главичка. Но в тези случаи не мисля, че някой друг може да реши, освен лекаря. Ако имаш съмнения говори отново с него, нека той да ти обясни всичко и да ти изложи съображенията си за секцио, така поне ще си наясно и няма да се луташ до последния момент. Както са ти написали и момичетата всяко раждане е индивидуално, има жени раждали на риск, други не - ти преценяваш. Но първото за което трябва да помислиш е дали за детето има опасност - ако има си изпълни препоръките на лекаря.

Общи условия

Активация на акаунт