Меню за 1 годинка!

  • 1 570
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Здравейте на всички! Моята бебка е вече на 1 годинка, но много малко хапва! Сутрин като се събуди иска да суче, преди това вечер няколко пъти се събужда за същото. За закуска към 10 часа и правя кус кус със сирене или каша с плодове, на обед хапва много малко манджичка и вечер почти не яде. Иска повече да суче и да гризка - бисквити, краставица, домат.
Вече взех да се тревожа нали след една годинка трябва по-сериозно да си хапва?
Моля, споделете кога и с какво храните вашите едногодишни бебчета!
  chef

# 1
  • Мнения: 481
Ние сме на 1 год. и от вчера на обед не е яла нищо различно от кърма. Основното ни е кърма, защото отказва другото и не я ограничавам в сученето.  По принцип от ставането до към 12-1 часа на обед сме само на кърма, на обед 50 до 100 гр. месно или зеленчуково пюре, после пак кърма за приспиване, към 5 часа - плод (банан и/или нектарина), после пак кърма, към 7,30 - зърнена каша с плод (задължително круша с нещо си, иначе не иска да я яде  Laughing) и за заспиване пак суче. Вчера хапна малко месно пюре, след обед съвсем малко банан, кашата отказа, днес отказа обеда и сега не иска и плод за следобедна закуска и в момента пак суче. Така че при нас менюто е крайно еднообразно и няма изгледи да се разнообрази  Joy

# 2
  • Мнения: 8 242
Вече взех да се тревожа нали след една годинка трябва по-сериозно да си хапва?

Е чакай де, още сте на годинка и 3 дни като гледам  Mr. Green Нали не очакваш изведнъж да започне да изяжда промишлени количества, ако досега не си е падала особено по яденето  Mr. Green
Мойто диване също не обича особено да закусва, след като цяла нощ е смукало яко.. На обед и на вечеря яде по около 100-150 гр., а следобедната закуска обикновено е 1/2 банан, ябълка, праскова или нещо такова.. Не яде особено други неща между храненията - бисквити изобщо не съм давала, нито солети.. Хляб изобщо не съм давала..
Не съм се и притеснила, щото си расте като пич  Crazy (на годинката беше 11 кила).

# 3
  • Мнения: 3 457
Явно ,че всички сме еднакви-и аз се б1ях притеснила ,но  ме успокоихте.И мойто човече само суче-тича тича и идва  при мени в момента суче.За цял ден сме изяли 2 кремчета подобни на Данонино и няколко хапки банан.Преди малко изяде и 5-10 бисквитки Макси -Микс Mr. GreenЕ това е за цял ден ,а съм имала и по-лоши дни ,в които е изцяло на кърма  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт