съвет за щори

  • 7 644
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравеите на всички в този форум. Ако някои може да даде съвет какви щори да си вземем Вертикални текстилни или PVC.Стаята е източна и преди обяд просто не се стои.Ако мойе да препоръчате и магазин във Варна.

# 1
  • Мнения: 374
в старото ни жилище бяха хоризонтални, PVC. Имах проблем с почистването им, защото не съм от тези, дето постоянно чистят, а щорите трябваше честичко да се забърсват, иначе миенето им става доста трудно дори под силна струя вода. Сега в новото жилище сме с вертикални текстилни, като материята им е от по-евтината, която фирмата предлагаше. Обясниха, че може и да се перат. Само че няколко пъти става течение в апартамента и на места част от синджирчетата, с които се свързват отделните листчета плат, се скъсаха./ Как го обясних само, абсурт е да ме разбереш Thinking/
Преди да ги поръчаме, бях звъняла на няколко фирми, но цените се оказаха горе-долу едни и същи.

# 2
  • Мнения: 223
Според мен трябва да си сложите външни ролетни щори,които спират да пропускат слънчевите лъчи преди те да са навлезнали през стъклото.Помисли малко и хоризонталните и вертикалните са вътре,както и да са поставени,то топлото си влиза.Аз имам такива външни щори и съм мноооого доволна,а вече допълнително въътре си имам вертикални,които са ми главно за красота.Сутрин ми грее в хола,а вечер в кухнята и при нас не се дишаше от топлина,но откакто си сложих външните щори просто се родих

# 3
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Аз имам алуминиеви - бели, доволна съм- трудно се почистват, но се почистват с влажна кърпа. Харесват ми вертикалните от плат, но за тях пък вобще не знам как се почистват, не е ли по-трудно.
Сега искам да си сложа - такива алуминиеви на терасата, но червени, чудя се добре ли ще стане, ако имате мнение по-въпроса за цветните алуминиеви щори моля споделете го.
иначе за магазинче за щори- аз си ги взех от едно срещу 2- ро РПУ, иначе цените са почти еднакви на всякъде, само сроковете се различават.

# 4
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Напълно подкрепям maggito .Преди да си сложим климатика положението беше такова:апартамента ни е източен и до обяд у нас е ад.Затова,проветрявам добре,след което спускам външните щори,че и вътрешните.И така.

# 5
  • Мнения: 2 591
в стаята, в която най-много напича, сме с външни ролетни щори! мъжът ми иска да ги сменяме, но аз засега нямам оплаквания  Peace

# 6
  • Мнения: 374
...Харесват ми вертикалните от плат, но за тях пък вобще не знам как се почистват, не е ли по-трудно.
Обясниха ми, че могат да се перат, стига да им се махнат държачите / не знам дали така се казват /, което си е мудна работа, но пък не задържат прах и досега не се е налагало да ги почиствам. Имам ги от 6 месеца.

# 7
  • Мнения: 5 362
Ние сме с хоризонтални-алуминиеви.Доволна съм.Разположени са между двете стъкла на прозореца и не се замърсяват лесно.Та и по-рядко ги почиствам де,това ми е мисълта Wink
Иначе идеята за външни ролетни според мен е най-удачна.В спалнята сме с такива и съм много доволна.

# 8
  • Мнения: 374
При нас обаче нямаше как да се поставят между двете стъкла, иначе това също е доста удачен вариант! Peace

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Външните ролетни щори ще ми отнемат от пространството,  ще влиза по-малко светлинка през джама.  Confused В крайна сметка, само 3 месеца пече силно слънце, в останолото време искам простор. Затова са запланувани римски щори, вертикални, текстилни с държачи и т.н.. И японска стена харесвам. Всичко, що може да влезе у пералнята е на почит!

# 10
  • Мнения: 1 120
Препоръчвам ти вертикални щори. Плюсът им е , че са антистатични - не събират прах.
Ако се спреш на тях, когато избираш плат, гледай материята  да е по-дебела и по-плътна.

# 11
  • Мнения: 100
Ние сме с хоризонтални-алуминиеви.Доволна съм.Разположени са между двете стъкла на прозореца и не се замърсяват лесно.Та и по-рядко ги почиствам де,това ми е мисълта Wink
Иначе идеята за външни ролетни според мен е най-удачна.
И у нас е така!

# 12
  • Мнения: 648
 Също като Небесната Краставица съм против външните щори- много захлюпват, сбират прахоляци, които се чистят трудно, пък и обожавам да ми е светло и просторно Peace
Ние избрахме руло- щори и съм много доволна- всекидневната ни е на изток и разбирам авторката Flutter

# 13
  • Мнения: 31
Благодаря за съветите ще ги имам в предвид.Но маи се ориентирахме към PVC вертикални за да сме доволни и двамата с половинката. Rolling Eyes
А какво ще кажете са фирма Solis на там сме се насочили

# 14
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Според мен трябва да си сложите външни ролетни щори

на същото мнение съм

Общи условия

Активация на акаунт