Гулаш?

  • 10 292
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Мили дами,

Моля споделете изпитана рецепта за гулаш.

# 1
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Аз го правя така:
 Продукти: 600 - 700 грама телешко (врат, плешка), 1 голяма глава лук, 3 с.л. олио, 1/2ч.л. кимион, няколко скилидки чесън, червен пипер(може и лют), сол, 1 морков, 1 малка ряпа (може и без нея), 2 червени чушки, 1 домат, целина поне 1 връзка, 1/2кг. картофи.
 Приготвяне:
 месото се нарязва на кубчета, лукът на филийки. В огнеупорен или глинен съд се загравя олиото, запържва се лукът до златисто, добавят се кимионът и чесънът, сваля се от огъня за малко и се добавят червения пипер и месото. Захлупва се и ври на тих огън. Ако е необходимо се добавя и малко вода.  По-късно се добавят нарязаните ряпа, морков, чушки и домат на четвъртинки. Когато всичко се задуши добре се добавят листата целина нарязани на ситно. Долива се 1 литър и1/2 вода (може и бульон) и ври на слаб огън 20-ина минути. Накрая се добавят картофите на кубчета и се доварява.
 Унгарците сервират гулаша с хляб, отделно червен лют пипер и задължителното червено вино.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Имам 2 рецепти за ГУЛАШ:

1. Оригинална рецепта за супа-Гуляш, написана ми от унгарец(вуйчо ми).
В олио(2 лъжици) се запържва 1 глава финно нарязан лук. Пържи се под капак до златисто. Слага се 1 чаена лъжица червен пипер и 300гр. дребно нарязано телешко месо. Добавя се 1л. вода, 1-2 домата и 1 зелена чушка(нарязана) или 2-3 с.л. ЛЕЧО. Подправки:дафинов лист, 1 ч.л. черен пипер(или 1/2).
Ястието се вари в тенджера под налягане до омекване на месото!
Обелват се и се нарязват 1/2кг. картофи. Прибавят се към ястието.
От 1 яйце, сол и брашно се прави тесто. От него се правят малки попченца(колкото бобени зърна) и се слагат и те към супата. Вари се на отворена тенджера 10-15мин.

2. от някакво кулинарно предаване по ТВ-то я записах:.
В дълбока тенджера се запържват до златисто:лук, зел.чушка и червен пипер. После се слагат парченцата говеждо и 1 черпак бульон. Задушава се 5 мин.. Добавят се моркови и целина на кубчета и 1 черпак бульон и пак се задушава 5 мин. Долива се още бульон и се пускат 3 бр. картофи(на едро). Сол и черен пипер са подправките. Оставя се да къкри.
В плитка чиния се прави кладенче от брашно и се чуква едно яйце. меси се до лепкаво тесто, което се рендосва в ястието. Слагат се даф. лист и 1с.л ким и къкри още 10мин.. Накрая се добавя марината от люти чушки - 2ч.л.

Ми това е!  Sunglasses
Аз съм правила на вуйчо ми рецептата -- мммм, става страшна вкусотийка  eat ! Е, когато той я е готвил    chef  е още по-вкусна Wine Glass

Бон апети  eat

# 3
  • Мнения: 304
Благодаря ви много. Ще ги пробвам Grinning

Общи условия

Активация на акаунт