Приготвяте ли пюрета от замразени зеленчуци?

  • 534
  • 6
  •   1
Отговори
Моята принцеса не иска да хапва от готовите пюрета и започнах аз да и ги приготвям. В момента обаче има зеленчуци, които не могат да се намерят в свеж вид-карфиол, броколи, цвекло и др. Въпроса ми е правите ли пюрета от замразени зеленчуци, когато ги няма на пазара пресни и дали по този начин пюрето пак става пълноценно с всичките му витамини и минерали .

# 1
  • Мнения: 851
Правя и тя си ги хапва.  chef  За витамините не съм сигурна колко са се запазили, но да ти призная хич не съм сигурна и тези в бурканчетата от какво са. Пък и е по-добре детето да свиква на домашна храна от рано, че после да си мине на готвено в къщи без проблеми Peace

# 2
  • Мнения: 498
Правя и тя си ги хапва.  chef  За витамините не съм сигурна колко са се запазили, но да ти призная хич не съм сигурна и тези в бурканчетата от какво са. Пък и е по-добре детето да свиква на домашна храна от рано, че после да си мине на готвено в къщи без проблеми Peace
Подкрепям! Peace
Аз също съм решила да си сваря пасирам и замразя някои плодове и зеленчуци,защото като почнеме да папкаме няма да ги има.Против съм готовите пюренца! Sick

# 3
  • Мнения: 2 159
да правила съм

# 4
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Процеса на замразяване е такъв, че всички витамини и всякакви други полезни вещества се съхраняват. Само не ползвай микровълновата да размразяваш или готвиш пюретата.

# 5
  • Мнения: 950
Аз също приготвям - засега само с грах и зелен боб.

# 6
  • Мнения: 393
да ,приготвях .Хапваше ги с удоволствие ,особено от броколи Peace

Общи условия

Активация на акаунт