Втори ден 38,5 температура, без други симптоми

  • 14 059
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 533
Момичета, моля ви, помагайте!

Втори ден синът ми (две годинки и един месец) поддържа температура 38,5, без никакви други симптоми. Нито зачервено гърло, нито хрема, нито кащлица, нито ушички... Утре ще го заведа за кръвна картина, защото много се притеснявам.

Възможно ли е да е болен само с температура?

# 1
  • Мнения: 194
Здрасти,Теа може де е нещо вирусно,преди 2 седмици детето ми вдигна висока тем. и имаше главоболие,веднага го заведохме на лекар и каза че е със огнено червено гърло и веднага на аугментин,започнахме го веднага,пи го само един ден и след понижаване на Т. с течен аналгин беше вече здрав,бяхме много учудени, защото ни се случва за пръв път,имам в предвид,че иначе винаги се точим по цяла седмица и повече,забравих само да спомена че детето ми е на 4,5 год.Дано да съм била поне малко полезна и бързо да се оправяте  bouquet

# 2
Моят син е на 5 г., цяла седмица ми прави температура от 37 до 37.5, също без никакви други симптоми. Въпреки всичко го заведох на лекар, защото се притеснявам така. Изкараха го уж с червено гърло, в това били причината и му изписаха суметрулим. Само че, след като го пи два дни и изобщо не свали температурата, реших, че няма смисъл да му го давам. И така, днес пак бяхме на лекар, но този път го водих при друг специалист. Оказа се, че гърлото си е съвсем спокойно и изобщо не е бил нужен тоя суметрулим. Сега му изписаха осцилококцинум + вит. С, но трябваше да го наблюдавам дали ще вдигне повече температура. И той вдигна 38. Утре ще ходим на изследвания, такава ни е уговорката с докторката, за да видим дали ще излезе нещо все пак. Така че, все още съм в неизвестност и продължавам да будувам нощем. Дано съм ти помогнала мъничко, всички знаем какво е, като са ни болни децата. Бързо оздравяване ви пожелавам!

# 3
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Преди около 2 седмици бяхме така. 2 дена само Т, не много висока, около 38,5-38,8. Никакви други симптоми. Казаха ни вирусче. Т спадна на 3-тия ден, но в последствие се появиха сополи и кашлица, която още влачим (вече 7 дена....).
Оправяйте се бързо!   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 163
Ох и ние бях ме така по-миналата седмица. Три дена с температура и нищо друго. ПОсле всичко мина. Сега и тази седмица сме така три дена с температура и нищо друго вече и давам антибиотик. Не се тревожи и аз направих купища изследвания ама нищо. В момента върлува вирус само с температура без нищо друго. Желая ви скорошно оздравяване на всички, че като знам как не спа по-цели нощи направо да откачиш а и през деня същото.

# 5
  • Мнения: 6 390
да възможно е, може да излезе някаква шарка ...
най добре го заведи на изследвания  Peace

# 6
  • Разград
  • Мнения: 3 110
В началото на седмицата синът ми беше с температура 38 градуса и нищо друго.След 4 дена изведнъж гласът му пресипна.Обадих се на лекарката му и тя ни каза,че било вирус,който започвал като ларингит.На следващия ден го заведох на преглед,нищо особено,освен кашлицата.Изписаха ни Проспан и Зиртек.

# 7
  • Мнения: 3 456
В началото на седмицата синът ми беше с температура 38 градуса и нищо друго.След 4 дена изведнъж гласът му пресипна.Обадих се на лекарката му и тя ни каза,че било вирус,който започвал като ларингит.На следващия ден го заведох на преглед,нищо особено,освен кашлицата.Изписаха ни Проспан и Зиртек.
Това е нашия случай. Лорена беше 2 дни с 38,4 , без нещо друго. Т падна , но след няколко дни почна такава гадна кашлица- уж се чува някъде от гърлото, но е много влажна, шумна, силна. Направо всичко ми се свива като я слушам. Лекарката йизписа Муколизин и Кларитин- подобрение няма. Това, което ме тревожи повече е , че от няколко дни нищо не яде...

# 8
  • Варна
  • Мнения: 60
Това е нашия случай. Лорена беше 2 дни с 38,4 , без нещо друго. Т падна , но след няколко дни почна такава гадна кашлица- уж се чува някъде от гърлото, но е много влажна, шумна, силна. Направо всичко ми се свива като я слушам. Лекарката йизписа Муколизин и Кларитин- подобрение няма. Това, което ме тревожи повече е , че от няколко дни нищо не яде...
[/quote]
 Това също е като нашия случай, температурата падна , няколко дена гадна влажна кашлица, всеки ден го водих да го слушат и накрая направи бронхит. Сега сме на Зинат  и Вентолин.

# 9
  • София
  • Мнения: 533
Оххх, не знам нашия случай какъв ще излезе...

Трети ден и отново не сваля температурата. Даже снощи вдигна до 39,5. 

Кръвната картина е в норма. В урината има единични левкоцити.

Не знам... Притеснено ми е. Стискайте палци да отшуми без други симптоми.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 880
може да е варицела, тя започва така newsm78

# 11
  • Мнения: 1 877
И Дарин така беше( вече сме на АБ - Аугментин) .Три дена с Т.В началото 38,после 38,5 и третия ден 39,без кашлица,само прозрачни сополи.Кисел,не спи,та до днес още се буди посред нощ и аз съм дежурна от няколко дена.Лекарката чу изострено дишане и леко зачервено гърло...Имам чувството ,че пак вдига Т,а вече трети ден е на АБ,дано не се налага да го сменяме!

# 12
  • София
  • Мнения: 533
ВЕЧЕ ЗНАМ Simple Smile

Оказа се някаква странна шарка - шестата шарка Simple Smile

От самото начало се надявах да е шарка и имах някаква интуиция... В събота следобяд спря да прави темпеатура, всичко беше ок, никакви симптоми, нищо. И днес сутринта изби обривът - на шестия ден, затова шестата шарка.

Някой чувал ли е такава шарка?

Засега обривът е лек - по коремчето, вратлето и лицето. Пъпките не са големи и не го сърбят много явно.

# 13
  • Мнения: 6 390
така си и мислех  Wink
розеола - "шестата шарка"
Истинското име на това заболяване е екзантема субитум, но по-лесно е да се нарича "розеола", съкратено от "розеола инфантум". Това е една по-малко известна заразна болест. Обикновено тя се среща при деца във възрастта между 0 и 3 години и много рядко по-късно. В продължение на 3-4 дни детето поддържа висока температура без симптоми


видовете ТЕМПЕРАТУРНИ екзантеми при децата. Отнася се за обриви, протичащи с температура, като има варианти или със спирането на температурата се появяват обривите или са заедно за 1-2 дена (паралелно):

*First disease-Measles (Rubeola).
*Second Disease-Скарлатина
*Third disease- Рубела-заболяване подобно на рубеолата..
*Fourth Disease- Филатов-Дюк- термин използващ се от 1900 за да се различи една скарлатино-подобна форма на рубела (3-та болест) от скарлатина.
*Fifth Disease-Erythema infectiosum
*Sixth Disease-Roseola Infantum (Exanthema Subitum) Внезапна екзантема, или "Шеста болест"-Доброкачествено вирусно заболяване, причиняващо се от Херпес-вирус тип 6. Освен от характерният и обрив се характеризира и с дискретните малки червени точици по мекото небце (Nagayama spots) които са видни от първите дни (заедно с температурата). Много характерни, междувпрочем. Друга характерна черта са увеличените шиини лимфни възли, някак оточни клепачи и лека проминентност на голямата фонтанела (при по-малки деца). Може също да има диария, хрема, кашлица.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=110703.0;all
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=175716.0;all
http://homeopathyfor.us/index.php?catid=3&subcat=5&id=86

Последна редакция: вт, 10 юли 2007, 11:10 от Eli_cz

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Много интересно с тази шарка. Тя заразна ли е? Как се предава, ако да... Хиляди въпроси ме вълнуват.
Теа, оправяйте се по- бързо!!!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт