Температура на водата

  • 2 801
  • 51
  •   1
Отговори
Нормалната температура за капане на бебо е от тридесет и shest до тридесет и осем,но ми се струва да му е студена. Какво би се слуchило,ако увелиcha с ниакой друг градус?Вие при  каква температура къпете бебcheтата?

# 1
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ние се къпехме точно при такава температура 37-38 градуса. Бях си купила и термометър. Сега нагласяме водата "на око", но се къпем в банята, а сме и големи.  Ако увеличиш градусите рискуваш бебо да почервенее или много да плаче ако му е прекалено горещо.

# 2
  • Мнения: 8 242
Знам ли на каква.. Винаги съм я проверявала "на ръка" - каквато ми се струва добре на мен  Peace

# 3
  • Мнения: 27 524
Къпя на пипане, без термометри.

# 4
  • Мнения: 1 273
Къпя на пипане, без термометри.

И аз тъй. Като се има в предвид, че телесната температура е 36.4-36.7 градуса, а аз гледам да ми е малко топличка водата. значи трябва да е към 37-38 градуса някъде.

# 5
  • Мнения: 49
около 38 премерена с термометър, на ръка не мога да определя, аз се къпя с вряла вода, мъж ми с хладка  hahaha

# 6
  • София
  • Мнения: 4 588
Около 37- 38 градуса

# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз винаги проверявам водата с ръката си.Всъщност не го къпя с много топла вода.

# 8
  • Мнения: 1 467
Да, струва ти се хладка, защото ние се къпим с много по-гореща вода. Не е хладка, обаче, моето бебе не понася дори градус по-гореща.

# 9
  • Мнения: 2 677
Като съвсем неопитни и пресни родители използвахме терометъра и водата беше около 38 градуса. Скоро след това преминахме на усет.

# 10
  • Мнения: 2 159
понякога ми се е случвало и до 40 да е ставала и сме я къпали, не е имало проблем

# 11
  • Мнения: 339
ами аз като му увеличих градусите той спря да плаче и почна да се кефи на банята сега се къпе с термометър на 40-42 звучи много но като я пипнеш не е поне никой не се е оплакал досега Laughing друг вариант е да не ни е верен нещо термометъра  Joy

# 12
  • София
  • Мнения: 4 397
Проверявам Т на водата с вътрешната част на китката да е приятна нито топла нито хладка, незнам колко градуса е  newsm78

# 13
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
37гр е нормалната Т  Peace Аз ползвах термометър за вода до около 10-ия месец (когато бебо го тресна в земята) и сега карам на  усещане.

# 14
  • Мнения: 3 456
Къпехме я на 37. Сега вече както преценя в момента и както на нея й харесва. Сама си казва, ако й е студена или гореща.

Общи условия

Активация на акаунт