Отговори
  • Мнения: 214
Здравейте мили мами.
Притеснявам се  малко,че моята малка принцеска реагира малко странно на храните,които и въвеждам.Захранихме се малко след като навършихме 6 месеца.за сега съм въвела картоф(с който очаквах да се запече,а то стана обратното),морков(пак същата работа)и от скоро тиква(която би трябвало да ни раздриска,а то ни запече).
Та въпроса ми е "Трябва ли да се притеснявам или в един момент ще се регулира всичко?"
Благодаря ви предварително за отговорите

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Ние се захранваме от седмица.От оризовата каша не се запече,но тиквата също й подейства затягащо както на вас.Мисля,че малките коремчета още не са привикнали на новата храна и затова реагират по такъв начин.Аз лично не се притеснявам,снощи се изака (на 3-ия ден без акане),но не беше твърдо.Мисля,че нещата ще се регулират с времето.

# 2
И ние имахме същия проблем, когато я захранвах.
По два дена не акаше , и то след като пробвах  с тиква и  круша да и помогна на стомахчето.
Помогна и пюренцето от синя слива newsm10  Но не и го дадох чисто, а го смесих с ябълково- беше ме страх да не е прекалено драстична терапията.
С времето нещата се нормализираха .
Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 6 356
тия работи със запичането и раздрискването са толкова относителни, че просто няма накъде.
определена храна на едни бебета действа по един начин, на други бебета - по обратния начин, а на трети - изобщо не променя работата на червата.
моят син е ял тиква, круши и сливи до припадък, никога не се е продрискал от тях. 4 месеца поред ядеше всеки ден оризова каша и никога не се запече от нея. така че, не бива да очакваме твърде много от теорията.

# 4
  • Мнения: 214
Благодаря ви момичета за успокоението...ние днес се изакахме с малко помощ след като не беше акъла 2дена...просто леко и притиснах крачета към корема и тя се справи след това сама ама малко ме притесни че изкара едно доста твърдо ако

Общи условия

Активация на акаунт