Самодостатъчни ли сте си (сами на себе си)?

  • 3 067
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Искам да ви питам нещо. Можете ли да живеете сами със себе си и да сте щастливи. Когато сте сами чувствате ли се пълноценен човек и можете ли да кажете че сте си самодостатъчни т.е. можете да бъдете сами и пак да се чувствате пълноценен човек, щастливи сте и живеете изцяло живота си.
Понякога когато хората говорят за съпруга или съпругата си казват "моята половинка" Има се предвид че ние сме едни половинки и когато всеки намери своята половинка се образува едно цяло и всичко е хармонично и щастливо. А докато търсим половинките си ние самите сме половин човеци. Вие чувствате ли се половин човек. Имате ли нужда да намерите своята половинка в живота за да се почувствате цял и пълноценен човек. Имате ли нужда задължително от някой до себе си любим човек за да бъдете щастливи и пълноценни хора. Или сте цялостна личност която няма нужда от "половинка" защото вие самите сте "цели" хора а не "половинки". Как го виждате това "половинката"

Последна редакция: сб, 07 юли 2007, 00:24 от borisfx

# 1
  • Мнения: 5 539
Преди няколко години си мислех, че съм си самодостатъчна.
Сега нещата са различни и не мога да бъда категорична по този въпрос. По-скоро не съм.
Дори не съм половинка, а третинка, скоро и четвъртинка от цялото. Wink

# 2
  • Мнения: 3 740
Чувствам се добре със себе си. Не ми е скучно.
Но истински щастлива съм, когато мъжът ми и децата са наоколо.

# 3
  • Мнения: 14 654
Цял човек съм си, но не съм самодостатъчна. Има такова течение ли, секта ли е- самодостатъчни- живеят в затворени общества, далеко от цивилизацията уж. може някой такъв да намине и да те осветли за идеята на самодостатъчността  Mr. Green. Но и те ползват интернет.

# 4
# 5
  • Мнения: 2 716
Махни "в-то" от "В предвид".
Чуствам се самодостатъчна откакто имам "половинка".
Някакси се оцених по друг начин.
Обичам самотата. Временната. И съм щастлива, знаейки, че има накой, който не ми е рода и все пак ме обича.  Това ме окрилява.

# 6
  • Мнения: 453
Мразя да съм сама! Виж, имам нужда от около час пред компа вечер, но иначе обичам да съм с хора и то близки!

# 7
  • Мнения: 212
Махни "в-то" от "В предвид".
Слушам. махнах го Simple Smile

# 8
  • Мнения: 677
Не, не мога да пия без компания, опитвал съм и не ми върви.

# 9
  • Мнения: 246
Да.  Laughing  Абсолютно.

# 10
  • Мнения: 1 113
Не, не съм си самодостатъчна. Самотата ме убива. Мога да уплътня времето когато съм сама, но не се чувствам удолетворена от това. Дори когато мълча ми е хубаво да съм с някой.
Мисля, че хората така са устроени - да търсят половинката си. Децата също предпочитат да играят едно с друго вместо сами.

# 11
  • DE
  • Мнения: 967
Мразя да съм сама!

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Понякога когато ми писне всичко и от почти всички, се изнасям нанякъде сама... Но за около седмица ми минава и пак искам се връщам в зоопарка ...Явно не съм си самодостатъчна за дълго Hug

# 13
  • Мнения: 14 472
Чуствам се самодостатъчна откакто имам "половинка".
Някакси се оцених по друг начин.
Обичам самотата. Временната. И съм щастлива, знаейки, че има накой, който не ми е рода и все пак ме обича.  Това ме окрилява.

 Peace

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Има една работа, за която не съм си достатъчна. Трябва ми мъж за нея, сама не мога.

Общи условия

Активация на акаунт