посрещането на бебето в къщи

  • 4 684
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
как посрещнахте бебето от родилния дом? при нас предполагам, че родителите и братя/сестри ще дойдат да ни вземат от там или най-малкото, ще чакат в къщи да се приберем с бебето. само най-близките хора са ни,  но ме притеснява този момент. от една страна ми се иска да ни оставят намира, да се запознаят мъжо и малкото човече на спокойствие и да останем само 3мата, а не да обгрижваме гости. от друга страна, разбира се , нормално е да искат да видят малкото човече и ми се иска  се отпразнува подобаващо събитието.  Grinning
предполагам, че от болницата изписват сутринта. с какво се черпи тогава в къщи? то не върви от 9-10 часа да се заплющиш с ракиите и салатите  ooooh! има ли нещо традиционно, което да присъства на трапезата - примерно питка, торта има ли /нали все пак е рожден ден  Grinning/? и как премина това меротприятие при вас? роднините предварително ли празнуваха или след като се прибрахте от болницатa празнувахте заедно?

# 1
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
aми при нас беше така.след болницата най близките дойдоха вкъщи.майка беше купила пе4ени пилета,салати,торта,питка.те се черпаваха,а аз лежах в другата стая.изписването в бургас е след 11 ч,така 4е вкъщи сте си около 12.на теб хич не ти е до гости,но няма как трябва да се отбележи събитието.аз не можах да с еприсъединя към тях,защото не можех да сядам от многото шевове,но ми беше някак си приятно,4е ни уважиха.е те стояха малко,не са се оливали.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Взеха ни от родилния дом към 11, прибрахме се вкъщи, поседяха може би около час. През това време почти не бях при тях даже. 
Имаше торта и някакви мезета. Не знам дали са пили нещо, защото бяха с коли, предполагам, че са си казали едно наздраве все пак Simple Smile.
Всички бяха наясно, че ми се спи и сме изморени от болницата и ни оставиха бързичко, даже на мен ми се искаше още малко да поостанат, но ме натириха да си почивам.

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Изписват по обяд.
Прибрахме се с бабите и дядовците, други нямаше (на питката на 40 дена се канят гости). Таткото си държеше бебето, ама и бабите се натискаха (втория път и каката  Laughing).
Първо изкъпахме бебето. После бабите сложиха масата, аз докато го хранех. Докато бебето спеше ние хапнахме и пийнахме. После пак стана време за смяна на памперс, хранене... и въртележката започна.

# 4
  • Мнения: 474
Нас ни изписаха след 14 ч., май към 15 ч. се прибрахме. Бяха само свекърва ми и моите родители + моята голяма племенница. Бабите бяха приготвили торта и неща за сандвичи- хлебчета, колбаси, безалкохолни... Аз се чувствах много ужасно и все ми се ревеше- било нормално както по-късно разбрах. С нетърпение изчаках да си тръгнат и майка ми остана да ми омогне да се изкъпя / след секциото не можех още да си мокря раната.../.  Всъщност този ден исках просто да свърши и да си остана с бебето. Понасях само майка ми наоколо и дори мъжа ми ме дразнеше. Хормони и следродилна депресия, какво да се прави!  Embarassed Добре, че никой не се обиди.  Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Само таткото, бабите, дядовците и сестра ми бяха. Не бях виждала мъжа си от 3 месеца, а сестра си от 1 години, и двамата дойдоха направо от летището/ родих по-рано и беше малко изненада Laughing/. Толкова им се радвах, че... Heart Eyes Мъжа ми като хвана бебето и не го пусна повече Joy
Вкъщи сложихме Никито да си спинка, а ние започнахме да си говорим, голямо разказване падна Mr. Green Почерпки не сме правили, нищо особено.

# 6
  • Мнения: 884
Ние тогава живеехме при свекърва ми, и жената се беше погрижила за всичко-маса с почерпка-сладкиши, мезета, и да ,казахме си наздраве. Бяхме ние , бабките и сестра ми. при нас има обичай, след като бебето си дойде в къщи, първото разповиване /тогава още повивахме с пелени/, го правят бабите, и свършихме и тази работа, после детето заспа, а аз- при гостите. Не се притеснявай-ако сте си само най-близките, всички ще се усетят, че момента не е много подходящ за по-продължително гостуване-хапват, пииват и си тръгват...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Херелинче, тая работа ако я нагласят вашите, добре. Да си купят там каквото ще ядат и толкоз. Ти ще си в родилното, нали не мислиш, че оттам ще омесиш питка?
Изписванията са на обяд, така че може да се сложи и ракийка и салатка. Обедно така  Grinning
В нашия случай бабите не благоволиха да присъстват на събитието. Само кръстницата беше с нас. Прибрахме се в къщи, тя изми дупето на Влади. Сложи му памперс, пови го (да покаже как става, аз после не съм го правила). И това беше. Имаше някакви сладки, почерпихме се. После тя си тръгна, а аз отидох да измия чиниите в кухнята. Мивката беше пълна-пет дни моя милост в болница и нямало кой да измие чиниите. Така че инструктирай вашите какво-що да не свариш като мен. А да и леглото не беше си оправил моят мъж.  Tired

# 8
  • Мнения: 552
На мен всичко ми мина като в мъгла. Взеха ни от родилното мъжа ми (бившия), зълва ми, баба ми и майка ми. С какво са черпили - не помня. Като гледам сега снимките, виждам, че са ми подарявали цветя  Simple Smile. Прибрахме се вкъщи и след 5 мин. останахме сами с мъжа ми и детето - всеки хукна да се връща на работа. И малкия, разбира се, се наака. Ама нямаше още памперси и никой не беше сметнал за нужно да ми покаже как да го повивам. Та му измихме дружно дупето и го пъхнахме в някакви ританки, които му стигнаха до под мишниците с навиване  hahaha hahaha. Добре че след половин час дойдоха от поликлиниката лекарката със сестрата, та да ме образоват малко какво да го правя малкото човече  Blush.

# 9
  • Мнения: 2 237
При нас стана така: Предварително бях обявила че у дома гости не искам.Родих със секцио и ходех превита,най-малкото ми се щеше църкащи роднини у нас.Бях изнервена и то доста .Предупредих никой да не идва,и че после като се оправя ще напарвим събиране.Родителите ми обаче въпреки всичко дойдоха,казаха че няма да пропуснат.След изписването се прибрахме,дойде и брат ми с детето и жена му,също бременна.Много ясно че няма да ги върна....Та пихме по едно и те си отидоха,не стояха много.Остана само майка,която ми помагаше до 40-ия ден.
Тогава свекървата беше разбрала че нашите все пак са дошли и се обади на мъжът ми да му каже,че по този повод той нямал вече майка и тя се отказвала от него.Та развали целия празник,а мъжът ми се оттегли в спалнята да плаче.Но това са подробности.
Искам да кажа,че както си решиш ти,и в зависимост от това как се чустваш ще си поканиш хора.Ако не - никой няма право да се сърди.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 421
 За първото всички бяха вкъщи - моите неговите родители, сестра ми, брат му...абе народ. Бяха сложили маса, мъжът ми се възмущаваше, че тъкмо бил лъснал, изчистил и подредил всичко за бебето, а са му разхвърляли къщата. Въобще беше малка лудница - всеки вземаше бебето да се снима. А аз не можех да стоя права, исках да влеза в банята, да се оправя на спокойствие, но при толкова народ в двустаен апартамент е мисия невъзможна.
 За второто - мъжът ми дойде с щерката и майка да ме вземат от болницата и ми беше мноооого спокойно. Като се пооправихме за няколко дни и приемах гости с удоволствие.
 Вторият вариант ми се струва по-добър от първият.

# 11
  • Мнения: 2 336
Аз съм против това от първия ден вкъщи да се юрне родата...
Свекървата беше направила обаче торта ( все едно басейн от бишкоти, сметана и вътре имаше кукличка бебе - момченце). Естествено дойдоха баби, дядовци, наши баби и кумовете и сестрите ни. И така.
Успех и дано всичко мине нормално.   bouquet

# 12
  • Мнения: 4 965
Аз съм против това от първия ден вкъщи да се юрне родата...
...

Изписаха ни в 11 ч. Дори не знах, че точно този ден ще ни изписват - казаха ми на визитацията и успях да организирам най-близките.
От болницата дойдоха да ни вземат моите родители, родителите на мъжа ми /сестрите му бяха заминали на море/, баба ми, леля ми с мъжа й /те станаха кръстници на децата/ и кумовете ни. Направихме си снимки пред болницата, закараха ни до вкъщи /аз и мъжа ми си бяхме гушнали по 1 бебе и си ги обгрижвахме/. Вкъщи черпихме всички по 1 бонбон и някакви сладки и безалкохолни /не са стояли повче от 15-20 мин./ и всички си тръгнаха. Остана само моята майка, за да ми помогне да преоблечем децата. После си останахме само 4-мата.

# 13
  • Мнения: 4 546
Саня , майка ми и мъжо ще са отговорници, ама аз нали трябва да кажа какво да правят преди да вляза в болницата.  Embarassed Grinning доколкото виждам, не е нужно да се вдига голяма патардия, което доста ме успокоява. ще им кажа да я карат по-кротко. а тази част с бабешкото преповиване и къпане смятам да я пропуснем  Grinning
благодаря на всички за отговорите   bouquet

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Първото изписване лудницата бешена ниво - всички баби, дядовци, родители братя, гаджета и т.н
Второто изписване като се прибрах ми се дорева исках пак да си отида в б-цата. Моят мъж празнувал и такава кочина ми беше оставил, че сложих бебето в леглото и го строих в 2 редици да чистим, после готвих и всичко по старо му  Tired

Общи условия

Активация на акаунт